TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Политички обвинувања за кадровските смени во РЕК Битола и РЕК Осломеј

24 Вести - 25.11.2021

Откако по низата хаварии, немањето доволно јаглен и потфрлањето на домашно производтсво на струја, дел од одговорноста за енергетската криза ЕСМ ја лоцираше кај првите луѓе на РЕК Битола и Осломеј - во јавноста низа од рекации.

Што носи разрешувањето на директорите на „РЕК“ Битола и „ТЕЦ“ Осломеј – дефокусирање од енергетските проблеми, или спас на компаниите?!

Алфа

„Манџурискиот“ енергетски кандидат од Бугарија пред 15 години ја постави на глава нашата инвестициска привлечност

CivilMedia

Во период пред ризик од рестрикции на струја Заев за директор на РЕК поставува хармоникаш, велат од ВМРО-ДПМНЕ

Скопје1

Во период пред ризик од рестрикции на струја Заев за директор на РЕК поставува хармоникаш

Опсервер

ВМРО-ДПМНЕ:Во период пред ризик од рестрикции Заев за директор на РЕК поставува хармоникаш

Канал5

ВМРО-ДПМНЕ: Во период пред ризик од рестрикции на струја Заев за директор на РЕК поставува хармоникаш

MakPress

MTM 24 Вести Сител Алсат-М Канал5 Телма 365 Вечер Прес

ЕСМ: Докажани професионални кадри назначени за директори на РЕК Битола и РЕК Осломеј

Канал5 - 24.11.2021

Управниот одбор на АД ЕСМ на состанокот одржан на 23 ноември донесе Одлука за назначување на вршител на должност директор на Подружницата РЕК Битола на Пеце Матевски и вршител на должност директор на Подружницата РЕК Осломеј на Стојан Мицоски.

Реакција од АД ЕСМ на соопштението од ВМРО-ДПМНЕ за новоназначените директори на РЕК Битола и Осломеј

Сител

ЕСМ: Докажани професионални кадри назначени за директори на РЕК Битола и РЕК Осломеј

24 Вести

ЕСМ реагира: Новите директори во РЕК Битола и РЕК Осломеј се искусни професионалци

Слободен Печат

ЕСМ ГИ БРАНИ НОВИТЕ ДИРЕКТОРИ НА РЕК БИТОЛА И НА РЕК ОСЛОМЕЈ Двајца машинци докажани во кризни ситуации

+инфо

ЕСМ: Докажани професионални кадри назначени за директори на РЕК Битола и РЕК Осломеј

Тера

За ЕСМ ексхармоникашот и новиот директор на РЕК Осломеј се професионални кадри

Скопје1

Нова ТВ Lider Либертас Република Локално

ВМРО-ДПМНЕ: На чело на РЕК Битола е поставен хармоникаш

Слободен Печат - 24.11.2021

„Ставање хармоникаш на чело на РЕК е гума за спасување за Ковачевски и одбегнување на одговорност“, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ откако денеска ЕСМ ги разреши директорите во РЕК Битола и РЕК Осломеј и именуваше вршители на должноста директор.

ВМРО-ДПМНЕ: Ставање на хармоникаш на чело на РЕК е гума за спасување за Ковачевски и одбегнување на одговорност

MakPress

ВМРО-ДПМНЕ: Ставање на хармоникаш на чело на РЕК е гума за спасување за Ковачевски

Канал5

„Ставање на хармоникаш на чело на РЕК е гума за спасување за Ковачевски и одбегнување на одговорност“

Курир

Ставање на хармоникаш на чело на РЕК е гума за спасување за Ковачевски и одбегнување на одговорност

Опсервер

ХАРМОНИКАШ НА ЧЕЛО НА РЕК БИТОЛА За ВМРО-ДПМНЕ опасно е РЕК да го води човек кој не е енергетичар

+инфо

ВМРО: Ставање на хармоникаш на чело на РЕК е гума за спасување за Ковачевски и одбегнување на одговорност

Press24

Нетпрес Скопје1 Тера Денешен 24 Вести Lider