TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Роналдо има среќа, да се играше нормална сезона…

Спортклуб - 09.08.2020

Роберт Левандовски е убедливо најдобар фудбалер во Европа оваа сезона и штета е поради него што нема да се доделува Златната топка за 2020 година, како последица на корона вирусот. Златната копачка му избега поради тоа што во Бундеслигата се играат ...

Бејл со пушка не можат да го избркаат од Реал, останува до крајот на договорот

Спортклуб - 09.08.2020

Иако не го сака ни Зидан, ни навивачите, Герет Бејл нема шанси да си замине од Реал Мадрид пред истекот на неговиот договор. Тој има важност до 2023 година, а во тој период Велшанецот треба да заработи околу 60 милиони фунти, неоданочени пари, ...

Модриќ се огласи со задоцнување и им испрати порака на фановите: Не заборавајте што направивме (Фото)

Дерби - 09.08.2020

Лука Модриќ беше еден од лидерите во системот на Зинедин Зидан и оваа натпреварувачка сезона, која Реал Мадрид на крајот ја заврши со елиминација во Лигата на шампионите и заслужен пораз од Манчестер Сити на „Итихад“.

Матеус: Баерн само ако потфрли може да загуби од Барса, Сетјен: Нема да им биде лесно

Спортманија - 09.08.2020

Војната на зборови помеѓу каталонците и баварците се вжештува. В петок 14-ти август, Барселона и Баерн Минхен во Лисабон ќе водат голема битка за пласман во полуфиналето на Лигата на шампионите, па веќе почна психолошката војна на зборови на двете ...

Гвардиола откри за што зборуваше со Зидан, навивачите на Барса лесно можат да се налутат

Sport M - 09.08.2020

Големото внимание на социјалните мрежи предизвика разговорот помеѓу Пеп Гвардиола и Зинедин Зидан пред две ноќи. Двајцата останаа сами на „Етихад“ и разговараа неколку минути откако заврши натпреварот од 16 коло во Лигата на шампионите.

Француски медиуми го преселија Роналдо во ПСЖ

Локално - 09.08.2020

Кристијано Роналдо, првата ѕвезда на Јувентус и репрезентацијата на Португалија, би можел да ја продолжи кариерата во Франција, јавуваат локалните медиуми. „Францс фудбал“ ја донесе веста пред неколку дена дека Роналдо наводно е подготвен да го ...

Гвардиола го откри „муабетот“ со Зидан

Макфакс - 09.08.2020

Пеп Гвардиола откри за што зборувале со Зинедин Зидан откако фотографијата на двајцата фудбалски стручњаци во разговор по мечот Манчестер сити-Реал Мадрид, стана екстремно популарна на Интернет.

Пеп откри што разговарал со Зидан по мечот на „Итихад“

Sport 1 - 09.08.2020

Манчестер сити се пласираше во четвртфинале на Лигата на шампиони откако во реваншот пред празни трибини на „Итихад“ го совлада Реал Мадрид со 2-1. По мечот камерите ги забележаа тренерите на двата клубови, Зинедин Зидан и Пеп Гвардиола, кои останаа ...

Гвардиола откри што зборуваше со Зидан по мечот во Манчестер

Gol.mk - 09.08.2020

Пеп Гвардиола успеа да ја елиминира екипата на Реал Мадрид која под палката на Зинедин Зидан немаше загубено ниту еден нокаут двомеч. Премиерлигашот победи на двата меча и покажа дека можеби оваа сезона е зрел за титула во Лигата на шампионите.

Што разговараа Гвардиола и Зидан на празниот Етихад?

Спортманија - 09.08.2020

Пеп откри каква била конверзацијата меѓу двете фудбалски легенди што предизвика огромно внимание Жосеп Гвардиола откри што разговарале со Зинедин Зидан по завршувањето на двомечот во Лигата на шампините меѓу Манчестер сити и Реал Мадрид.

Реал никого не трпи, поразот од Сити не се простува! Заминуваат Бејл, Јовиќ и тројца миленици на Зидан

Sport M - 09.08.2020

Реал Мадрид веќе втора година по ред испаѓа од Лигата на шампионите на првата препрека, а тоа ќе резултира со неколку измени во играчкиот кадар. Тренер ќе продолжи да биде Зинедин Зидан затоа што ја оствари главната цел на сезоната – освојување на ...

Матеус: Баерн тешко ќе загуби од ваква Барселона

Дерби - 09.08.2020

Поранешниот фудбалер на Баерн Минхен, Лотар Матеус, е убеден дека германскиот првак е голем фаворит против Барселона и очекува триумф на Баварците во четвртфиналето на Лигата на шампионите.

Пеп откри за што разговарал со Зидан на празниот “Етихад“!

SportMedia - 09.08.2020

По завршување на мечот меѓу Сити и Реал, во кој “граѓаните“ победија и се пласираа во следната фаза во Лигата на Шампионите, интересна случка на празниот “Етихад“. Пеп Гвардиола и Зинедин Зидан разговараат, но не се дозна за што правеле муабет.

Реал не трпи порази и елиминации: Неколкумина веќе отпишани

Спортклуб - 09.08.2020

Реал Мадрид е клуб кој честопати знаел да покаже дека не знае да трпи неуспех. По елиминацијата во ЛШ од Манчестер Сити, Флорентино Перез ќе го проветри својот тим и ќе направи кадровски промени.

Милер: Треба да му помогнеме на Левандовски да покаже дека е подобар од Меси

Дерби - 09.08.2020

Баерн Минхен и Барселона ќе одиграат дерби пресметка во четвртфиналето на Лигата на шампионите, а дуелот во Лисабон ќе биде соочување и на Роберт Левандовски и Лионел Меси, кои имаат одлична сезона.

Левандовски го напаѓа рекордот на Роналдо во Лигата на шампионите

Дриблинг - 09.08.2020

Роберт Левандовски погоди два пати на средбата со Челси и стигна до бројката од 13 голови во Лигата на шампионите сезонава, сега го напаѓа рекордот на Роналдо. Португалецот е рекордер во Лш со 17 голови кои ги запиша во сезоната 2013/2014.

Французите тврдат: Кристијано Роналдо доаѓа во ПСЖ!

Sport M - 09.08.2020

Според француските медиуми менаџерот на Кристијано Роналдо, Жорхе Мендеш ќе се состане наскоро со директорот на ПСЖ Леонардо, за да разговараат околу можната преселба на Португалецот во Париз.

Роналдо пак збесна – сака да замине во ПСЖ

Екипа - 09.08.2020

Кристијано Роналдо е разочаран во Јувентус по прераната елиминација од Лигата на Шампионите, па веќе побарал од својот агент Жорге Мендеш да ги обнови преговорите со ПСЖ за можната преселба на португалската суперѕвезда на „Паркот на Принцовите“.

Што прави Меси додека Суарез шутира пенал!? (ФОТО)

SportMedia - 09.08.2020

И ваква Барселона е премногу силна за Наполи, тоа се виде вчера на “Камп Ноу“ кога во реваншот од осминафиналето во ЛШ, тимот на Меси со 3:1 го победи тимот на Елмас. Па така со вкупни 4:2 се пласира во следната фаза и си закажа дуел со Баерн Минхен.

Најави од Франција: Роналдо повторно размислува да замине од Јуве во – ПСЖ!

Sport 1 - 09.08.2020

Иако пред само една недела најдобриот португалски фудбалер Кристијано Роналдо објави дека останува во Јувентус и во следната сезона, елиминацијата на „старата дама“ во осминафиналето во Лигата на шампионите може да направи пресврт, зашто француски ...

Французите тврдат: Роналдо се сели во ПСЖ!

Спортклуб - 09.08.2020

Вторпат во период од две недели, француски медиуми тврдат дека Кристијано Роналдо летово ќе го напушти Јувентус и ќе се пресели во ПСЖ. Прв тоа го најави реномираниот Франс фудбал, а сега и Футмеркато кој пишува дека португалскиот ас е подготвен да ...

Левандовски на четири гола од рекордот на Роналдо

Слободен Печат - 09.08.2020

Напаѓачот на Баерн Минхен, Роберт Левандовски двапати се запиша во листата на стрелците против Челси (4:1) и моментно има 13 погодоци сезонава во ЛШ. Рекордер од аспект на головите е играчот на Јувентус, Кристијано Роналдо – 17 голови, учинок кој го ...

Барселона може да здивне – Волшебникот ќе има магија и за Баерн

Спортманија - 09.08.2020

Лионел Меси нема посериозна повреда на левиот скочен зглоб и ќе игра во четвртфиналето на Лигата на шампионите Лионел Меси ќе биде максимално подготвен за дербито во Лигата на шампионите против Баерн што ќе се игра во петок на 14.

ВИДЕО: Некои би паднале и би барале пенал, но не и Меси, тој станува и постигнува гол

Sport M - 09.08.2020

Барселона лесно со 3:1 славеше во реваншот против Наполи (прв меч 1:1) и си обезбеди пресметка против Баерн Минхен во четвртфиналето од Лигата на шампионите. Сепак, победата на Барселона е во втор план.

Разделбата е блиску, Роналдо преговара со ПСЖ (ФОТО)

Дриблинг - 09.08.2020

Медиумите од Франција на дневна основа пишуваат дека Кристијано Роналдо заминува од Јувентус и ќе му се приклучи на ПСЖ. „France Football“ тврди дека Роналдо сака да го напушти Јувентус, по елиминацијата во Лигата на шампионите.

Роналдо, сепак, почнал преговори со Пари Сен-Жермен?

Макфакс - 09.08.2020

И покрај првичните деманти од Пари Сен-Жермен, Кристијано Роналдо му порачал на својот агент, Жорге Мендеш да продолжи со преговорите со францускиот гигант, разочаран од елиминацијата на Јувентус од Лион во осминафиналето на Лигата на шампионите, ...

Герет Бејл прави глупости во Реал и нема намера да си оди

Дриблинг - 09.08.2020

Герет Бејл има намера да го одработи во целост договорот со „кралевите“, може да замине само ако добие повторно понуда со неделна плата од 1 милион евра, тврдат медиумите од Англија. Велшанецот е гневен на Реал кој не му дозволи да се пресели во ...

ВИДЕО: Добри вести за Барса, но Баерн ќе се „тресе“, Меси не е сериозно повреден

Sport M - 09.08.2020

Лионел Меси на синоќешниот меч против Наполи (3:1) доби силен удар во ногата од крајно невнимателниот Кулибали, по што Барселона доби пенал. Можеше да биде многу опасно по Аргентинецот оваа ситуација, но сепак тој го заврши мечот.

Герет Бејл оди на позајмица?

SportMedia - 09.08.2020

Герет Бејл и натаму е во центарот на вниманието. По завршувањето на сезоната и елиминацијата на Реал Мадрид од Лигата на шампионите, се погласни се информациите дека ќе замине од овој тим.

На каталонците им олесна, Меси ќе биде подготвен за дуелот со Баерн Минхен

Екипа - 09.08.2020

Најдобриот фудбалер на Барселона, Лионел Меси, доби силен удар во тетивата на синоќешниот меч против Наполи, но, сепак, ќе биде подготвен за настап на четвртфиналниот дуел од Лигата на шампионите против Баерн Минхен.

Потврдено дали Меси ќе игра против Баерн Минхен во Лигата на шампионите

Дриблинг - 09.08.2020

Лионел Меси не е сериозно повреден и тој ќе настапи против Баерн Минхен, потврди Барселона. Аргентинецот имаше жесток дуел со Кулибали, првичните испитувања на лекарскиот тим говарат дека Меси ќе биде подготвен за дуелот со шампионот на Германија во ...

Левандовски учествуваше во сите седум голови со Челзи и го мина Бензема на вечната листа

Gol.mk - 09.08.2020

Роберт Левандовски одново докажа дека ја игра најдобрата сезона во кариерата, па вчера во осминафиналниот ревашн против Челзи беше клучна фигура во триумфот од 4-1. Баерн Минхен со вкупни 7-1 во двата меча го декласираше англискиот противник, а ...

Герет Бејл очекува Реал Мадрид да му го исплатат целиот договор

Макфакс - 09.08.2020

Герет Бејл не размислува да се откаже од договорот со Реал Мадрид, и очекува да му ги исплатат целосните 66 милиони евра за двете преостанати години од неговиот договор за да замине, јавува британскиот „Сан“.

Барселона и Баерн ги минаа Наполи и Челзи, за петок закажаа мегдан во Лисабон

Алфа - 09.08.2020

Барселона и Баерн Минхен се најдоа во четвртфиналето од Лигата на европските фудбалски шампиони и на 14. август ќе имаат меѓусебна пресметка во Лисабон. Со тоа по шест месеци од започнувањето заврши оваа фаза од натпреварот на најелитните, а планот ...

Роналдо упати порака до сите свои фанови

Спортманија - 09.08.2020

Португалецот најави дека треба да ја донесе најдобрата одлука за во иднина Кристијано Роналдо и Јувентус веќе втора сезона во низа на разочарувачки начин испаѓаат од Лигата на шампиони. Италијанскиот првак беше елиминиран од Олимпик Лион и останува ...

Левандовски на праг да урне рекорд на Роналдо во ЛШ

СуперСпорт - 09.08.2020

Роберт Левандовски игра фантастично, па против Челси стигна до 13. погодок сезонава во Лигата на шампиони, а тоа го донесе на праг да го урне историскиот рекорд на Кристијано Роналдо од сезоната 2013/14.

Традицијата вели: Европски шампион ќе биде Барса или Баерн!

Спортски - 09.08.2020

По вчерашните реванши во осминафиналето ги дознавме сите парови за четвртфиналето во Лигата на шампионите. Еден од најинтересните натпревари во 1/финалето ќе се игра во петок во 21:00 часот.

Секогаш кога Барса и Баерн играат во нокаут-фазата, некој од нив станува европски шампион!

SportMedia - 09.08.2020

Барселона и Баерн Минхен ќе биде еден од најинтересните дуели во 1/4 финалето на Лигата на шампионите. Големиот судир ќе се одвива во Лисабон на неутрален терен в петок во 21 часот. Петкратните европски шампиони се стари познаници во ова ...

Што правеше Меси додека Суарез постигнуваше гол? (ВИДЕО)

Слободен Печат - 09.08.2020

Барселона со победата на реванш осминафиналниот натпревар во Лигата на шампионите од 3:1 на „Камп Ноу“ против Наполи се пласираше во Топ 8. Каталонскиот клуб имаше активен резултат од првиот меч (1:1), ја оправда фаворитската улога против ...

„Бејл губи време во Реал Мадрид, таа ситуација мора да се реши!“

СуперСпорт - 09.08.2020

Герет Бејл губи време во Реал Мадрид и неговата ситуација мора да се реши, барем така смета поранешниот претседател на „кралевите“, Рамон Калдерон. Репрезентативецот на Велс не беше во составот за реваншот од осминафиналето во Лигата на шампиони ...

Каталонците може да здивнат: Познато кога се враќа Меси на теренот!

СуперСпорт - 09.08.2020

Најдобриот фудбалер на Барселона, Лионел Меси доби удар од страна на Калиду Кулибали во мечот против Наполи, по што Каталонците се исплашија дека нема да може да сметаат на неговите услуги во четвтфиналето.

Левандовски на 4 гола од рекордот на Роналдо

Sport M - 09.08.2020

Минхен, 9 август 2020 (МИА) – Напаѓачот на Баерн Минхен, Роберт Левандовски, реализираше на двапати против Челси (4:1) и веќе има 13 гола во Лигата на шампионите. Ова е петти показател во историјата на најпрестижниот европски турнир.

Навивачите на Реал на Азар му дадоа „ново име“

Спортски - 09.08.2020

Eден Азар како големо засилување дојде во Реал Мадрид, но во Мадрид не ниту блиску до настапи какви што имаше во редовите на Челзи. Летото минатата година Азар пристигна во Реал за 120 милиони евра и тогаш се крена вистинска еуфорија во Мадрид, ...

Бесните навивачи на Реал Мадрид го „прекрстија“ – Еден Азар! (ФОТО)

СуперСпорт - 09.08.2020

Еден Азар пристигна како големо засилување во Реал Мадрид, но не ги оправда очекувањата на раководството и навивачите. Азар потпиша за „кралевите“ во трансфер вреден 120 милиони евра и се создаде вистинска еуфорија во Мадрид, но потоа следеа лоши ...

Суарез за дербито со Баерн: Шансите се 50/50

Sport M - 09.08.2020

Барселона, 9 август 2020 (МИА) – Барселона против Баерн (Минхен) се чини дека е најатрактивниот судир во четвртфиналето од Лигата на шампионите и навивачите веќе тријат раце во исчекување.

Што правеше Меси додека Суарез изведуваше пенал? 🎥

Спортски - 09.08.2020

Барселона со 3:1 го победи Наполи и се пласираше во четвртфиналето од Лигата на шампионите. Головите за Барселона ги постигнаа Ленгле, Меси и Суарез. Суарез постигна гол во самиот финиш кога рутински ја реализираше најстрогата казна.

Левандовски руши се пред себе, ќе успее ли да го сруши и Роналдо?

Спортклуб - 09.08.2020

Роберт Левандовски со два гола и две асистенции уште еднаш го демолираше Челзи во осминафиналето од Лигата на шампионите. Левандовски со тие два погодоци се проби на четвртото место на најдобри стрелци во Лигата на шампионите, со оглед на тоа дека ...

Сетјен: Барселона е најдобриот тим во светот

Спортманија - 09.08.2020

По победата над Наполи, тренерот на каталонците е полн со самодоверба Барселона синоќа со победата над Наполи од 3:1 си обезбеди место во четвртфиналето од Лигата на шампиони. Тимот на Кике Сетјен одигра одлично прво полувреме во кое домаќините ...

ВИДЕО: Последните две места за Барса и Баерн (М)

Вечер Прес - 09.08.2020

Каталонскиот гигант Барселона и германскиот бундеслигаш Баерн (М), се последните два тим кои обезбедија пласман во 1/4 финалната рунда од најпрестижното клупско натпреварување, Лигата на шампиони.

„Баерн треба многу да погреши и да го промаши цел меч за да испадне од оваа Барса“

Gol.mk - 09.08.2020

Баерн Минхен е во неверојатна серија и ги победи сите натпревари по рестартот на фудбалот по корона-кризата. По формалниот триумф над Челзи со 4-1, со кој беше потврдено четвртфиналето, мислите веќе се насочени кон дуелот со Барса во најзвучното ...