TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Зорица Нушева се споменува како фаворит за „Златна мечка“ во Берлин

Република - 11.02.2019

Првиот филм од Македонија кој се појавува во официјална конкуренција на престижното Берлинале, „Господ постои, името ѝ е Петрунија“, жнее позитивни критики. Зорица Нушева се споменува како фаворит за Златна мечка, пишува „Дојче веле“.

Берлинале: Прекрасната Зорица Нушева е кандидат за Златна мечка

Deutsche Welle - 11.02.2019

Првиот филм од Македонија кој се појавува во официјална конкуренција на престижното Берлинале, „Господ постои, името ѝ е Петрунија“, жнее позитивни критики. Зорица Нушева се споменува како фаворит за Златна мечка.

„Господ постои, името ѝ е Петрунија“ на врвот на листата на реномираниот Screen Media

Женски магазин - 11.02.2019

Филмот на Теона Стругар Митевска, „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ беше оценуван од жирито на Screen Media во Берлин, при што доби одлични првични резултати. Нашиот филм моментално се наоѓа на врвот на листата на жирито, заедно со Öndög на Ванг ...

Премиера на филмот „Господ постои, нејзиното име е Петрунија“

Канал5 - 11.02.2019

Македонскиот филм „Господ постои, нејзиното име е Петрунија“ на Теона Стругар Митевска, синоќа беше премиерно прикажан на берлинскиот филмски фестивал во рамки на официјалната конкуренција.

Зорица Нушева (Петрунија): Во Берлин го живееме сонот

Fashionel - 11.02.2019

На Филмскиот фестивал во Берлин вчера вечер се случи премиерата на македонскиот филм „Господ постои, името ѝ е Петрунија“. Тимот кој го предводат Теона (режисер) и Лабина Митевска (продуцент), се појави на црвениот килим, поздравен со громогласен ...

Зорица Нушева како Петрунија го развесели Берлинале

Сакам да кажам - 11.02.2019

(Специјално за САКАМДАКАМ.МК од Берлин: Силвера Падори-Кленке) „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ на Теона Стругар Митевска вчера ги освои не само акредитираните новинари кои присуствуваа на првата проекција, туку и илјадната публика која на ...

„Господ постои, името и е Петрунија“ на Теона Стругар Митевска во трка за „Златна мечка“

Телма - 10.02.2019

Најновиот филм на Теона Стругар Митевска „Господ постои,името и е Петрунија“ кој е во главната конкуренција на престижниот Берлински филмски фестивал денес премиерно беше прикажан во главната сала на Berlinale Palast чиј капацитет е 1800 седишта.

Берлинале: Приказната за штипјанката што скокна по крстот ја возбуди филмската критика

Опсервер - 10.02.2019

Македонскиот филм „Господ постои, нејзиното име е Петрунија“ на Теона Стругар Митевска, што е во официјалната конкуренција на Берлинскиот филмски фестивал, денеска во 9 часот беше прикажан пред новинарите и филмската критика.

Аплаузи на прес конференцијата во Берлин за екипата на македонскиот филм „Господ постои, се вика Петрунија“

Република - 10.02.2019

На филмскиот фестивал во Берлин денеска рано, во 9 часот се одржа проекцијата на филмот „Господ постои, се вика Петрунија“ на македонската режисерка Теона Стругар Митевска, а подоцна прес конференција одржа екипата на македонскиот филм.

Мечка веќе си имаме со тоа што сме во трката за награда на Берлинале, вели Теона Митевска пред премиерата на филмот

Сакам да кажам - 10.02.2019

(Специјално за САКАМДАКАЖАМ.МК од Берлин: Силвера Падори-Кленке) „Господ постои, името ѝ е Петрунија“, утринава со првата воопшто проекција на еден македонски филм во главната конкуренција за Златна мечка на 69.

Новинарите во Берлин со аплаузи за македонскиот филм „Господ постои, името ѝ е Петрунија“

Макфакс - 10.02.2019

Емотивни реакции и гласен аплауз предизвика македонскиот филм „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ на Теона Стругар Митевска утрово по новинарската проекција за филмовите во официјална конкуренција во „Берлин палас“.

Светска премиера на „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ на Берлинале

Макфакс - 10.02.2019

Македонскиот филм „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ во режија на Теона Стругар Митевска денеска ќе ја има својата светска премиера на 69. издание на Берлинскиот филмски фестивал. Филмот е во трка за главната награда „Златна мечка“.

Светска премиера на „Господ постои, името ѝ е Петрунија“, македонскиот филм во трка за главната награда „Златна мечка“

Скопје1 - 10.02.2019

Македонскиот филм „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ во режија на Теона Стругар Митевска денеска ќе ја има својата светска премиера на 69. издание на Берлинскиот филмски фестивал. Филмот е во трка за главната награда „Златна мечка“.

Берлинале: Прекрасната Зорица Нушева е кандидат за Златна мечка, германските медиуми со позитивни коментари

Либертас - 11.02.2019

Првиот филм од Македонија кој се појавува во официјална конкуренција на престижното Берлинале, „Господ постои, името ѝ е Петрунија“, жнее позитивни критики. Зорица Нушева се споменува како фаворит за Златна мечка.

Светска премиера на филмот „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ во Берлин

Опсервер - 10.02.2019

Филмот „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ на режисерката Теона Стругар-Митевска денеска од 16 часот премиерно ќе биде прикажан на Берлинскиот филмски фестивал во официјална конкуренција за наградата „Златна мечка“.

„Господ постои, името ѝ е Петрунија“ на врвот на листата на реномираниот Screen Media

Црнобело - 11.02.2019

Филмот на Теона Стругар Митевска, „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ беше оценуван од жирито на Screen Media во Берлин, при што доби одлични првични резултати. Нашиот филм моментално се наоѓа на врвот на листата на жирито, заедно со Öndög на Ванг ...

Утре премиера на филмот „Господ постои, името и е Петрунија“ во Берлин

Канал5 - 09.02.2019

Министерот за култура Асаф Адеми е во Берлин и утре ќе присуствува на светската премиера на новиот македонски филм „Господ постои, името и е Петрунија“ на Теона Стругар Митевска. Филмот е избран во официјална конкуренција на годинашното „Берлинале“, ...

Берлинале: Приказната за штипјанката што скокна по крстот ја возбуди филмската критика

Кајгана - 10.02.2019

Берлин, 10 февруари 2019 (МИА) – Македонскиот филм „Господ постои, нејзиното име е Петрунија“ на Теона Стругар Митевска, што е во официјалната конкуренција на Берлинскиот филмски фестивал, денеска во 9 часот беше прикажан пред новинарите и филмската ...

(Видео) Македонскиот филм на Теона Митевска со силен аплауз во Берлин

Репортер - 10.02.2019

На филмскиот фестивал во Берлин денеска се одржа проекцијата на филмот „Господ постои, името и’ e Петрунија“ на македонската режисерка Теона Стругар Митевска, а подоцна прес конференција одржа екипата на македонскиот филм.

Новинарите во Берлин со аплаузи за македонскиот филм „Господ постои, името ѝ е Петрунија“

Точка - 10.02.2019

Емотивни реакции и гласен аплауз предизвика македонскиот филм „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ на Теона Стругар Митевска утрово по новинарската проекција за филмовите во официјална конкуренција во „Берлин палас“.

Светска премиера на филмот „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ во Берлин

Либертас - 10.02.2019

Македонскиот филм „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ во режија на Теона Стругар Митевска денеска ќе ја има својата светска премиера на 69. издание на Берлинскиот филмски фестивал. Филмот е во трка за главната награда „Златна мечка“.

Светска премиера на филмот „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ во Берлин

А1 On - 10.02.2019

Филмот „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ на режисерката Теона Стругар-Митевска денеска од 16 часот премиерно ќе биде прикажан на Берлинскиот филмски фестивал во официјална конкуренција за наградата „Златна мечка“.

„Господ постои, името ѝ е Петрунија“ на врвот на листата на реномираниот Screen Media

Фактор - 11.02.2019

Филмот на Теона Стругар Митевска, „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ беше оценуван од жирито на Screen Media во Берлин, при што доби одлични првични резултати. Нашиот филм моментално се наоѓа на врвот на листата на жирито, заедно со Öndög на Ванг ...

Берлинале: Приказната за штипјанката што скокна по крстот ја возбуди филмската критика

Независен - 10.02.2019

Македонскиот филм „Господ постои, нејзиното име е Петрунија“ на Теона Стругар Митевска, што е во официјалната конкуренција на Берлинскиот филмски фестивал, денеска во 9 часот беше прикажан пред новинарите и филмската критика.

(ВИДЕО) Берлинале 2019: Аплаузи на прес конференцијата за екипата на македонскиот филм „Господ постои, се вика ...

Екран - 10.02.2019

„Берлинале“ објави видео од денешната рпес конференција со екипата на македонскиот филм… На филмскиот фестивал во Берлин денеска рано, во 9 часот се одржа проекцијата на филмот „Господ постои, се вика Петрунија“ на македонската режисерка Теона ...

Светска премиера на филмот „Господ постои, името ѝ е Петрунија“

Н.Македонија - 10.02.2019

Филмот „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ на режисерката Теона Стругар-Митевска денеска од 16 часот премиерно ќе биде прикажан на Берлинскиот филмски фестивал во официјална конкуренција за наградата „Златна мечка“.

„Господ постои, името ѝ е Петрунија“ на врвот на листата на реномираниот Screen Media

Точка - 11.02.2019

Филмот на Теона Стругар Митевска, „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ беше оценуван од жирито на Screen Media во Берлин, при што доби одлични првични резултати. Нашиот филм моментално се наоѓа на врвот на листата на жирито, заедно со Öndög на Ванг ...

Во Берлин премиера на „Господ постои, нејзиното име е Петрунија“

Нетпрес - 10.02.2019

Македонскиот филм „Господ постои, нејзиното име е Петрунија“ на Теона Стругар Митевска, што е во официјалната конкуренција на Берлинскиот филмски фестивал, денеска во 9 часот беше прикажан пред новинарите и филмската критика.

Светска премиера на филмот „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ во Берлин

Република - 10.02.2019

Филмот „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ на режисерката Теона Стругар-Митевска денеска од 16 часот премиерно ќе биде прикажан на Берлинскиот филмски фестивал во официјална конкуренција за наградата „Златна мечка“.

„Господ постои, името ѝ е Петрунија“ на врвот на листата на реномираниот Screen Media

Бизнис Вести - 11.02.2019

Филмот на Теона Стругар Митевска, „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ беше оценуван од жирито на Screen Media во Берлин, при што доби одлични првични резултати. Нашиот филм моментално се наоѓа на врвот на листата на жирито, заедно со Öndög на Ванг ...

Берлинале: Приказната за штипјанката што скокна по крстот ја возбуди филмската критика

Н.Македонија - 10.02.2019

Македонскиот филм „Господ постои, нејзиното име е Петрунија“ на Теона Стругар Митевска, што е во официјалната конкуренција на Берлинскиот филмски фестивал, денеска во 9 часот беше прикажан пред новинарите и филмската критика.

Светска премиера на филмот „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ во Берлин

Кајгана - 10.02.2019

Скопје, 10 февруари 2019 (МИА) – Филмот „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ на режисерката Теона Стругар-Митевска денеска од 16 часот премиерно ќе биде прикажан на Берлинскиот филмски фестивал во официјална конкуренција за наградата „Златна мечка“.

„Господ постои, името ѝ е Петрунија“ на врвот на листата на реномираниот Screen Media

Нова ТВ - 11.02.2019

Филмот на Теона Стругар Митевска, „Господ постои, името и е Петрунија“ беше оценуван од жирито на Screen Media во Берлин, при што доби одлични првични резултати. Нашиот претставник моментално се наоѓа на врвот на листата на жирито, заедно со Öndög ...

Берлинале: Приказната за штипјанката што скокна по крстот ја возбуди филмската критика

Локално - 10.02.2019

Македонскиот филм „Господ постои, нејзиното име е Петрунија“ на Теона Стругар Митевска, што е во официјалната конкуренција на Берлинскиот филмски фестивал, денеска во 9 часот беше прикажан пред новинарите и филмската критика.

Светска премиера на филмот „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ во Берлин

Локално - 10.02.2019

Филмот „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ на режисерката Теона Стругар-Митевска денеска од 16 часот премиерно ќе биде прикажан на Берлинскиот филмски фестивал во официјална конкуренција за наградата „Златна мечка“.

„Господ постои, името ѝ е Петрунија“ на врвот на листата на реномираниот Скрин медиа

МКД - 11.02.2019

Филмот на Теона Стругар Митевска, „Господ постои, името ѝ е Петрунија" беше оценуван од жирито на Скрин медиа (Screen Media) во Берлин, при што доби одлични првични резултати. Македонскиот филм моментално се наоѓа на врвот на листата на жирито, ...

Филмот„Господ постои, името и е Петрунија“ во конкуренција за „Златна мечка“

Сител - 10.02.2019

Македонскиот филм „Господ постои, нејзиното име е Петрунија“ на Теона Стругар Митевска, што е во официјалната конкуренција на Берлинскиот филмски фестивал, денеска во 9 часот беше прикажан пред новинарите и филмската критика.

Светска премиера на филмот „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ во Берлин

24 Вести - 10.02.2019

Филмот „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ на режисерката Теона Стругар-Митевска денеска од 16 часот премиерно ќе биде прикажан на Берлинскиот филмски фестивал во официјална конкуренција за наградата „Златна мечка“.

„Господ постои, името ѝ е Петрунија“ на врвот на листата на реномираниот „Screen Media“

ТВ21 - 11.02.2019

Филмот на Теона Стругар Митевска, „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ беше оценуван од жирито на Screen Media во Берлин, при што доби одлични првични резултати. Нашиот филм моментално се наоѓа на врвот на листата на жирито, заедно со Öndög на Ванг ...

Берлинале: Приказната за штипјанката што скокна по крстот ја возбуди филмската критика

+инфо - 10.02.2019

Македонскиот филм „Господ постои, нејзиното име е Петрунија“ на Теона Стругар Митевска, што е во официјалната конкуренција на Берлинскиот филмски фестивал, денеска во 9 часот беше прикажан пред новинарите и филмската критика.

Светска премиера на филмот „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ во Берлин

Фокус - 10.02.2019

Филмот „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ на режисерката Теона Стругар-Митевска денеска од 16 часот премиерно ќе биде прикажан на Берлинскиот филмски фестивал во официјална конкуренција за наградата „Златна мечка“.

„Господ постои, името ѝ е Петрунија“ на врвот на листата на реномираниот Скрин медиа

Скопје инфо - 11.02.2019

Филмот на Теона Стругар Митевска, „Господ постои, името ѝ е Петрунија" беше оценуван од жирито на Скрин медиа (Screen Media) во Берлин, при што доби одлични првични резултати. Македонскиот филм моментално се наоѓа на врвот на листата на жирито, ...

Берлинале: Приказната за штипјанката што скокна по крстот ја возбуди филмската критика

А1 On - 10.02.2019

Македонскиот филм „Господ постои, нејзиното име е Петрунија“ на Теона Стругар Митевска, што е во официјалната конкуренција на Берлинскиот филмски фестивал, денеска во 9 часот беше прикажан пред новинарите и филмската критика.

Светска премиера на филмот „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ во Берлин

1tv - 10.02.2019

Филмот „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ на режисерката Теона Стругар-Митевска денеска од 16 часот премиерно ќе биде прикажан на Берлинскиот филмски фестивал во официјална конкуренција за наградата „Златна мечка“.

„Господ постои, името ѝ е Петрунија“ на врвот на листата на „Берлинале“

Фокус - 11.02.2019

Филмот на Теона Стругар Митевска, „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ беше оценуван од жирито на „Берлинале“ во Германија, при што доби одлични првични резултати. „Нашиот филм моментално се наоѓа на врвот на листата на жирито, заедно со Öndög на ...

Приказната за штипјанката што скокна по крстот пред публиката на Берлинале

Нова ТВ - 10.02.2019

Македонскиот филм „Господ постои, нејзиното име е Петрунија“ на Теона Стругар Митевска, што е во официјалната конкуренција на Берлинскиот филмски фестивал, денеска во 9 часот беше прикажан пред новинарите и филмската критика.

Светска премиера на филмот „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ во Берлин

Независен - 10.02.2019

Филмот „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ на режисерката Теона Стругар-Митевска денеска од 16 часот премиерно ќе биде прикажан на Берлинскиот филмски фестивал во официјална конкуренција за наградата „Златна мечка“.

„Господ постои, името ѝ е Петрунија“ на врвот на листата на реномираниот Screen Media.

Алсат-М - 11.02.2019

Филмот на Теона Стругар Митевска, „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ беше оценуван од жирито на Screen Media во Берлин, при што доби одлични првични резултати. Нашиот филм моментално се наоѓа на врвот на листата на жирито, заедно со Öndög на Ванг ...

Берлинале: Приказната за штипјанката што скокна по крстот ја возбуди филмската критика

МКД - 10.02.2019

Македонскиот филм „Господ постои, нејзиното име е Петрунија" на Теона Стругар Митевска, што е во официјалната конкуренција на Берлинскиот филмски фестивал, денеска во 9 часот беше прикажан пред новинарите и филмската критика.

Светска премиера на „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ на Берлин

ТВ21 - 10.02.2019

Филмот „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ на режисерката Теона Стругар-Митевска премиерно денеска ќе биде прикажана во 16 часот на Берлинскиот филмски фестивал во официјална конкуренција за наградата „Златна мечка“.