TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Повеќе од илјада верници од земјава и соседството во Бигорски на именденот на архимандрит Партениј

Сител - 21.02.2020

Во присуство на повеќе од илјада верници од Македонија и неколку соседни земји, беше одбележан именденот на игуменот на свештената Бигорска обител, архимандрит Партениј. – Бескрајно ви благодарам мили мои гости и духовни чеда, не само од Македонија, ...

Повеќе од илјада верници од земјава и соседството во Бигорски на именденот на архимандрит Партениј

MakPress - 21.02.2020

Во присуство на повеќе од илјада верници од Македонија и неколку соседни земји, беше одбележан именденот на игуменот на свештената Бигорска обител, архимандрит Партениј. – Бескрајно ви благодарам мили мои гости и духовни чеда, не само од Македонија, ...