TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сообраќајот на патот Тетово-Попова Шапка по една лента

24 Вести - 14.02.2018

На патниот правец Тетово-Попова Шапка поради одрон на патот сообраќајот се одвива по една лента, соопшти АМСМ. Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, на повисоките места има остатоци од кашаст снег по интервенција на ...

Одрон на патот Тетово-Попова Шапка: Сообраќајот се одвива по една коловозна лента

Макфакс - 14.02.2018

На патниот правец Тетово-Попова Шапка поради одрон на патот сообраќајот се одвива по една лента, информираат од Авто-мото сојузот на Македонија (АМСМ). Оттаму додаваат дека сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, додека на ...

Одрон на патот Тетово – Попова Шапка, сообраќајот се одвива по една лента

Мета - 14.02.2018

Сообраќајот на патниот правец Тетово – Попова Шапка се одвива по една лента поради одрон на патот, информираат од Автомото-сојузот на Македонија. Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, а нa повисоките места има остатоци од ...

Нормализиран сообраќајот на Шапка, Ќафасан и на Стража

24 Вести - 14.02.2018

Нормализиран е сообраќајот на Попова Шапка, на граничниот премин Ќафасан и на Стража. Како што информираат од ЈП Македонијапат, забраната за сообраќај на овие три релации е укината од 12:00 часот.

Обновено:Најнови информации за состојбата на патиштата

OhridNews - 14.02.2018

Престанок на важноста на забрананите за товарни возила на планинскиот превој Стража, на Попова Шапка и на Г.П. Ќафасан, сообраќајот е нормализиран од 12.00 часот. На Ѓавато нормализиран е сообраќајот од 07.00 часот, на Пресека нормализиран е ...

Возачи возете внимателно по овие патишта - сообраќајот се одвива по една лента

Press24 - 14.02.2018

На патниот правец Тетово-Попова Шапка поради одрон на патот сообраќајот се одвива по една лента, соопшти АМСМ. Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, на повисоките места има остатоци од кашаст снег по интервенција на ...

Одрон на патот Тетово-Попова Шапка: Сообраќајот се одвива по една коловозна лента

Вечер - 14.02.2018

На патниот правец Тетово-Попова Шапка поради одрон на патот сообраќајот се одвива по една лента, информираат од Авто-мото сојузот на Македонија (АМСМ). Оттаму додаваат дека сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, додека на ...

Нормализиран сообраќајот на Шапка, Ќафасан и на Стража...

Н.Македонија - 14.02.2018

Нормализиран сообраќајот на Шапка, Ќафасан и на Стража Нормализиран е сообраќајот на Попова Шапка, на граничниот премин Ќафасан и на Стража. Како што информираат од ЈП Македонијапат, забраната за сообраќај на овие три релации е укината од 12:00 ...

Голем одрон на патот: Сообраќајот на патот Тетово-Попова Шапка по една лента

Курир - 14.02.2018

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, на повисоките места има остатоци од кашаст снег по интервенција на дежурните служби. На патниот правец Тетово-Попова Шапка поради одрон на патот сообраќајот се одвива по една лента, ...

Поради одрон на патот Тетово-Попова Шапка сообраќајот се одвива по една лента

А1 On - 14.02.2018

На патниот правец Тетово-Попова Шапка поради одрон на патот сообраќајот се одвива по една лента, информираат од Авто-мото сојузот на Македонија (АМСМ). Оттаму додаваат дека сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, додека на ...

Нормализиран сообраќајот на Шапка, Ќафасан и на Стража

Телма - 14.02.2018

Нормализиран е сообраќајот на Попова Шапка, на граничниот премин Ќафасан и на Стража. Како што информираат од ЈП Македонија пат, забраната за сообраќај на овие три релации е укината од 12:00 часот.

Сообраќајот на патот Тетово-Попова Шапка по една лента

Алсат-М - 14.02.2018

На патниот правец Тетово-Попова Шапка поради одрон на патот сообраќајот се одвива по една лента, соопшти АМСМ. Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, на повисоките места има остатоци од кашаст снег по интервенција на ...

Одрон на патот Тетово-Попова Шапка: Сообраќајот се одвива по една коловозна лента

Точка - 14.02.2018

На патниот правец Тетово-Попова Шапка поради одрон на патот сообраќајот се одвива по една лента, информираат од Авто-мото сојузот на Македонија (АМСМ). Оттаму додаваат дека сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, додека на ...

Нормализиран сообраќајот на Шапка, Ќафасан и на Стража

+инфо - 14.02.2018

Како што информираат од ЈП Македонијапат, забраната за сообраќај на овие три релации е укината од 12 часот. Нормализиран е сообраќајот на Попова Шапка, на граничниот премин Ќафасан и на Стража.

Сообраќајот на патот Тетово-Попова Шапка се одвива по една лента...

Н.Македонија - 14.02.2018

Сообраќајот на патот Тетово-Попова Шапка по една лента На патниот правец Тетово-Попова Шапка поради одрон на патот сообраќајот се одвива по една лента, соопшти АМСМ. Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, на повисоките места ...

Одрон има на пат во Западна Македонија

Фактор - 14.02.2018

Oдрон на патот има во Западна Македонија. На патниот правец Тетово-Попова Шапка поради одрон на патот сообраќајот се одвива по една лента, соопштија од Авто-мото сојузот на Македонија (АМСМ).

Нормализиран сообраќајот на Шапка, Ќафасан и на Стража

Нова ТВ - 14.02.2018

Нормализиран е сообраќајот на Попова Шапка, на граничниот премин Ќафасан и на Стража. Како што информираат од ЈП Македонијапат, забраната за сообраќај на овие три релации е укината од 12:00 часот.

Сообраќајот на патот Тетово-Попова Шапка по една лента

Пулс24 - 14.02.2018

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, на повисоките места има остатоци од кашаст снег по интервенција на дежурните служби. На патниот правец Тетово-Попова Шапка поради одрон на патот сообраќајот се одвива по една лента, ...

Нормализиран сообраќајот на Шапка, Ќафасан и на Стража

МК News - 14.02.2018

Нормализиран е сообраќајот на Попова Шапка, на граничниот премин Ќафасан и на Стража. Како што информираат од ЈП Македонијапат, забраната за сообраќај на овие три релации е укината од 12:00 часот.

Сообраќајот на патот Тетово – Попова Шапка по една лента

ТВ21 - 14.02.2018

На патниот правец Тетово-Попова Шапка поради одрон на патот сообраќајот се одвива по една лента, соопшти АМСМ. Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, на повисоките места има остатоци од кашаст снег по интервенција на ...

Нормализиран сообраќајот на Шапка, Ќафасан и на Стража

Сител - 14.02.2018

Нормализиран е сообраќајот на Попова Шапка, на граничниот премин Ќафасан и на Стража. Како што информираат од ЈП Македонијапат, забраната за сообраќај на овие три релации е укината од 12:00 часот.

Сообраќајот на патот Тетово-Попова Шапка по една лента

Либертас - 14.02.2018

На патниот правец Тетово-Попова Шапка поради одрон на патот сообраќајот се одвива по една лента, соопшти АМСМ. Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, на повисоките места има остатоци од кашаст снег по интервенција на ...

Сообраќајот на патот Тетово-Шапка се одвива по една лента

Фокус - 14.02.2018

Сообраќајот на патниот правец Тетово-Попова Шапка поради одрон на патот сообраќајот се одвива по една лента, информираат од Авто-мото сојузот на Македонија (АМСМ). Од АМСМ велат дека сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, ...

Одрон на патот Тетово-Попова Шапка: Сообраќајот се одвива по една коловозна лента

Sky - 14.02.2018

На патниот правец Тетово-Попова Шапка поради одрон на патот сообраќајот се одвива по една лента, информираат од Авто-мото сојузот на Македонија (АМСМ). Оттаму додаваат дека сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, додека на ...

Од Тетово до Шапка се вози по една лента, одрон на патот

Exclusive.mk - 14.02.2018

На патниот правец Тетово-Попова Шапка поради одрон на патот сообраќајот се одвива по една лента, соопшти АМСМ. Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, на повисоките места има остатоци од кашаст снег по интервенција на ...

Сообраќајот на патот Тетово-Попова Шапка по една лента

Локално - 14.02.2018

На патниот правец Тетово-Попова Шапка поради одрон на патот сообраќајот се одвива по една лента, соопшти АМСМ. Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, на повисоките места има остатоци од кашаст снег по интервенција на ...