TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Марјан ја усмрти Сара со шест куршуми – голема трагедија во Врање

ММС - 23.02.2021

Голема трагедија во Врање, застрелана млада девојка. Резултатите од аутопсијата на телото на Сара Асановиќ, која беше убиена во саботата вечерта на бензинската пумпа во Врање, покажаа дека првите претпоставки од истрагата биле точни дека убиецот ...

Сара е втора жртва на Марјан: Во Мис шарм испразни шаржер, а првата жртва ја задавил пред 23 години

Република - 23.02.2021

Полицијата во Врање трага по Марјан Стаменковиќ (47) под сомнение дека ја убил Сара Асановиќ (27), поранешна победничка на фестивалот за избор на убавина „Каранфил девојче“. Стаменковиќ е обвинет дека ја убил Сара на бензинска пумпа додека таа ...

Грозоморно убиство во Врање: Поранешен затвореник испразни пиштол во 27 – годишна носителка на тилула Мис шарм

Слободен Печат - 22.02.2021

Полицијата во Врање трага по Марјан Стаменковиќ (47), под сомнение дека претходниот ден ја убил Сара Асановиќ (27), поранешна победничка на фестивалот за избор на убавина „Каранфил девојче“.