TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

25-годишен пешак тешко повреден по удар од автомобил во Куманово

Centar - 24.01.2023

Синоќа, на крстосницата од улицата Гоце Делчев и улицата Трст во Куманово, патничко моторно возило „ситроен ц5“, со кумановски регистарски ознаки, управувано од С. Д. (57) од Куманово, удрило во пешакот А. М. (25) од Куманово.

57-годишник со автомобил прегази пешак во Куманово

Скопје инфо - 24.01.2023

Млад кумановец вчера се здобил со тешки телесни повреди откако во него удрил автомобил. - На 23.01.2023 во 19.45 часот во СВР Куманово било пријавено дека на крстосницата од ул.„Гоце Делчев“ и ул.

25-годишен пешак тешко повреден по удар од автомобил во Куманово

Макфакс - 24.01.2023

Синоќа на крстосницата од ул.„Гоце Делчев“ и ул.„Трст“ во Куманово, патничко моторно возило „цитроен ц5“ со кумановски регистарски ознаки, управувано од С.Д.(57) од Куманово, удрило во пешакот А.М.(25) од Куманово.

57-годишен маж со автомобил удри во 25-годишно лице

Press24 - 24.01.2023

На 23.01.2023 во 19.45 часот во СВР Куманово било пријавено дека на крстосницата од ул.„Гоце Делчев“ и ул.„Трст“ во Куманово, патничко моторно возило „цитроен ц5“ со кумановски регистарски ознаки, управувано од С.Д.

Тешко повреден 25-годишен пешак од Куманово

Кумановски м. - 24.01.2023

Дваесет и петгодишен пешак од Куманово е тешко повреден откако во него удрило возило цитроен. – На 23.01.2023 во 19.45 часот во СВР Куманово било пријавено дека на крстосницата од ул.„Гоце Делчев“ и ул.

25-годишен пешак тешко повреден по удар од автомобил во Куманово

Точка - 24.01.2023

Синоќа на крстосницата од ул.„Гоце Делчев“ и ул.„Трст“ во Куманово, патничко моторно возило „цитроен ц5“ со кумановски регистарски ознаки, управувано од С.Д.(57) од Куманово, удрило во пешакот А.М.(25) од Куманово.