TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Нејмар го урна Манчестер јунајтед во „Театарот на соништата“!

Слободен Печат - 02.12.2020

Вечерва во дербито на петтото претпоследно коло од групната фаза во фудбалската Лига на шампионите, на „Олд Трафорд“, ПСЖ славеше со резултат 1:3 против Манчестер јунајтед. Францускиот гигант дојде до трите бода со двата гола на Нејмар, еден беше ...

ПСЖ го освои театарот на соништата и направи драма во групата, Барселона и Јувентус остварија рутински победи (Видео)

Дерби - 02.12.2020

Францускиот шампион ПСЖ успеа да оствари многу важна победа на „Олд Трафорд“ и приреди неверојатна драма во групата Х, во која „светците“, Манчестер Јунајтед и Лајпциг во последното коло ќе одлучуваат кои два тима ќе патуваат во осминафиналето ...

ЛШ: ПСЖ се одмазди на „Олд Трафорд“, Оливие Жиру даде четири гола на Севилја!

TopSport - 02.12.2020

Пари Сен-Жермен стигна до толку посакуваната одмазда против Манчестер јунајтед, победувајќи со 3:1 на „Олд Трафорд“ за да си ги зголемат шансите за пласман во осминафинале во Лигата на шампионите и целосно да ја искомпликуваат борбата за првото ...

ПСЖ го победи Манчестер јунајтед на Олд Трафорд, Борусија Дортмунд со реми против Лацио се пласираше во нокаут фазата ...

24Фудбал - 02.12.2020

Манчестер јунајтед загуби на свој терен од ПСЖ со 3-1 и во следното коло не смее да си дозволи пораз кај Лајпциг, Борусија Дортмунд и Лацио одиграа 1-1, Германците на коло пред крајот се пласираа во осминафиналето.

ПСЖ им се реваншира на „ѓаволите“, ноќ за паметење на Жиру, Барса и Јуве – сигурни (ВИДЕО)

Sport 1 - 02.12.2020

Фудбалерите на ПСЖ максимално ја закомплицираа ситуацијата во групата Х од Лигата на шампионите (ЛШ), откако како гости му се реваншираа на Манечстер Јунајтед (3-1) за октомврискиот пораз во Париз.

ЛШ: ПСЖ го покори „Олд Трафорд“, Борусија (Д) извади реми против Лацио (ВИДЕО)

SportMedia - 02.12.2020

ПСЖ се избори за голема победа на гостувањето кај Манчестер Ј. од 3:1 и ја направи драматично возбудлива разврската во групата „Х“ во Лигата на шампионите. По триумфот на „Олд Трафорд“ ПСЖ се израмни со Манчестер Ј.

ВИДЕО: Нејмар го измести Јунајтед, ПСЖ со играч повеќе славеше на „Олд Трафорд“

Дриблинг - 02.12.2020

Последното коло во групата Х ќе одлучува кој ќе игра во осминафиналето од Лигата на шампионите а кој во Лигата на Европа. Ова доаѓа по победата на ПСЖ кај Јунајтед од 3:1 во 5 коло. За гостите два гола постигна Нејмар, еден Маркињос.

ВИДЕО: Јунајтед ќе се „тресе“ до последно коло за пласман во осминафинале

Спортклуб - 02.12.2020

Манчестер Јунајтед си ја закомплицира работата со вечерашниот пораз од ПСЖ на Олд Трафорд (1:3). Во ваква ситуација и од оваа група, три екипи влегуваат во последно коло со 9 бодови и ќе биде неизвесно до самиот крај кој ќе патува во осминафиналето, ...

ЛШ: Борусија Дортмунд во осминафинале, дербито во Манчестер за ПСЖ

Опсервер - 02.12.2020

Скопје, 2 декември 2020 () – Борусија Дортмунд вечерва обезбеди пласман во осминафиналето во Лигата на шампиони, додека разврската во Х-групата е пролонгирана за идната недела, откако ПСЖ ја „замрси“ состојбата со триумфот над Манчестер јунајтед на ...

ЛШ ПОЛУВРЕМЕ: Егал на „Олд Трафорд“, Борусија (Д) поведе пред крајот на полувремето (ВИДЕО)

SportMedia - 02.12.2020

Највозбудливиот дуел од вечерашната понуда на 5. коло во ЛШ на „Олд Трафорд“ по првите 45 минути донесе два гола и голема жестока пресметка на лутите ривали, Манчестер Ј. и ПСЖ. По само 6 минути игра, ПСЖ успеа да го отвори резултатот.

Малку среќа, Нејмар… И ПСЖ води на „Олд Трафорд“

TopSport - 02.12.2020

Пари Сен-Жермен стигна до рано клучно водство на гостувањето кај Манчестер јунајтед во Лигата на шампиони, откако со малку среќа и со убавата реакција на Нејмар дојдоа во водство уште во шестата минута од мечот.

ФОТО: Кавани во прв тим, Погба на клупа за Јунајтед, ПСЖ, Нејмар и Мбапе во нападот на парижаните

Дриблинг - 02.12.2020

Оле Гунар Солскјер одлучи со офанзивен систем да му се спротистави на ПСЖ во дербито на 5 коло од Лигата на шампионите. Погба остана на клупата за резерви а во почетниот состав е Кавани, најдобриот стрелец во историјата на ПСЖ кој од од септември е ...

Официјални состави: Кавани против Нејмар и Мбапе

Спортски - 02.12.2020

Дербито на вечерта во Лигата на шампиони се игра на „Олд Трафорд“ каде Манчестер Јунајтед го пречекува Пари Сент Жермен. Веќе се познати стартните постави, а нападот на Манчестер Јунајтед го предводи поранешниот играч на ПСЖ, Едисон Кавани.

ВИДЕО: Лајпциг води против Башахшехир за едно полувреме, притисок за Јунајтед и ПСЖ

Дриблинг - 02.12.2020

Фудбалерите на Лајпциг продолжуваат да вршат притисок над Манчестер Јунајтед и ПСЖ кои вечерва ќе играат во дербото на колото во Х групата од Лигата на шампионите. По провото полувреме Лајпциг води кај Башакшехир со 2:1 и ако победи ќе има 9 бода па ...

Тухел: Дуелот на „Олд Трафорд“ е како финале, немаме право да бараме изговори

Gol.mk - 02.12.2020

Поразите од Манчестер Јунајтед и РБ Лајпциг во првиот дел од групата фаза на Лигата на шампионите го доведоа ПСЖ во ситуација да стравува за својата европска пролет во елитата. „Светците“, предводени од Томас Тухел, вечерва немаат право на кикс на ...

Борусија и Лацио ќе играат без притисок, се очекуваат голови на „Сигнал Идуна Парк“

Gol.mk - 02.12.2020

Дортмунд и Лацио веќе си обезбедија скоро недостижна бодовна предност пред Клуб Бриж и Зенит. Германците би ја завршиле работата со нерешен резултат бидејќи имаат бод повеќе од Лацио, но менталитетот на „милионерите“ е таков што ретко калкулираат, ...

Тухел: Победа на „Олд Трафорд“ е еден од најтешките предизвици во фудбалот

Екипа - 02.12.2020

Пари Сен Жермен, финалистот во Лигата на шампионите од минатата година, се наоѓа пред еден од најтешките испити сезонава. Нејмар, Мбапе и останатие ѕвезди на ПСЖ, се соочуваат со огромен ризик да бидат елиминирани во групната фаза од елитното ...

Тухел: Знаеме што Кавани може да направи, ќе мора да…

Дерби - 02.12.2020

Манчестер Јунајтед го пречекува Пари Сен Жермен во Лигата на шампионите, а тоа воедно значи дека Единсон Кавани ќе може да се соочи со поранешната екипа, во клубот во кој мина неколку прекрасни години.

Јунајтед го пречекува ПСЖ во дерби на вечерта, Лацио гостува во Дортмунд

Sport 1 - 02.12.2020

Денеска се играат останатите натпревари од петтото коло во Лигата на шампиони (ЛШ), а во центар на внимание ќе биде дербито меѓу Манчестер јунајтед и ПСЖ, по кое ќе бидат познати многу работи во групата.

Конте: Сѐ уште сме во игра

Кајгана - 02.12.2020

Интер синоќа ја оствари планираната победа која го остави во игра за пласман во осминафиналето. „Доколку не сте прав тим, невозможно е да се дојде на овој стадион и да се победи против Борусија, која е одличен тим кој, пак, е во форма.

По важната победа на Интер, Конте рече: Живи сме

Sport M - 02.12.2020

Со победата над Борусија Моенхенгладбах (3:2), Интер остана во борбата за пласман во второто коло од Лигата на шампионите. Многу вредна победа оствари синоќа тимот на Антоне Конте, кој беше многу задоволен по мечот. “Целосно заслужена победа.

Италијанците се плашат дека Реал и Борусија ќе одиграат нерешено и ќе го исфрлат Интер

Спортманија - 02.12.2020

Последното коло во групата Б од ЛШ ќе биде предизвик за мераклиите за обложување во живо. Замрсената ситуација во групата Б од Лигата на шампионите ќе биде тема уште една недела, до крајот на двата меча од последното коло во групата во која сите ...

Осум екипи се спремни за нокаут-фазата, вечерва можат да им се приклучат уште три

Спортманија - 02.12.2020

Има многу калкулации пред стартот на последните 8 меча од петтото коло во Лигата на шампионите, а од 18.55 часот и од 21 часот промоција во осминафиналето чекаат уште три клуба. Осум екипи веќе се подготвени за мечевите од нокаут-фазата во Лигата на ...

Леива: Можеме да го победиме Дортмунд

Дерби - 02.12.2020

Вечерва имаме нови мечеви во Лигата на шампионите, а еден од нив е оној меѓу Борусија Дортмунд и Лацио, пресметка за првото место во групата Ф. „Милионерите“ во моментов се лидери со 9 бода, но калчолигашот им „дише во врат“, поточно има само еден ...

Жесток дуел за место во осминафинале

SportMedia - 02.12.2020

Во групата Х по четири кола четири екипи имаат реални шанси за пласман во осминафиналето. Башакшехир е со најмали шанси затоа што е последен со само една победа, Лајпциг има шест бода на третото место исто колку и ПСЖ на втората позиција.

Во Италија веќе се зборува за местенка на Реал и Борусија

Слободен Печат - 02.12.2020

Доколку Реал Мадрид и Борусија Менхенгладбах одиграат нерешено во последното коло од групната фаза во ЛШ, никаков резултат нема да му помогне на Интер да се пласира во осминафиналето. Откако Шахтјор по втор пат сезонава го совлада Реал Мадрид, а ...

Анализа и можни состави: ПСЖ сака три бода во Манчестер!

Спортски - 02.12.2020

Манчестер Јунајтед е домаќин на ПСЖ во еден од најинтересните натпревари од Лигата на Шампиони кои на програмата се во среда. Јунајтед славеше во Франција со 1:2, но сега ПСЖ мора да дојде до бодови и е пред императив да победи.

Реакции после ЛШ: „Интер е жив, тимот покажа волја и квалитет“, Зидан не размислува за отказ

OhridNews - 02.12.2020

Екипата на Интер излезе победник во вчерашните мечеви од А, Б, Ц и Д групите во Лигата на Шампиони. „Нероазурите“ на гостински терен со 3-2 ја совладаа Борусија Менхенгладбах и ги задржаа шансите за пласман во нокаут фазата.

ПСЖ без право на грешка на „Олд Трафорд“, Севилја и Челси во трка за првото место

TopSport - 02.12.2020

Вечерва во Лигата на шампионите ќе биде комплетирано петтото коло. Три натпревари привлекуваат големо внимание, гостувањето на ПСЖ на „Олд Трафорд“, кај Манчестер јунајтед, пресметката на Севилја и Челси и натпреварот во Дортмунд каде гостува Лацио.

Лукаку: Ова е најдобриот период во мојата кариера

24Фудбал - 02.12.2020

Белгиецот го спасуваше својот тим од елиминација во Лигата на шампионите уште во групната фаза, но со синоќешната победа кај Борусија Менхенгладбах шансите за „Нероаѕурите“ за прогрес останаа во игра.

Конте по важната победа: Го победивме лидерот, живи сме!

Спортски - 02.12.2020

Со победата против Борусија Менхегладбах (3:2) Интер остана во борба за пласман во вториот круг од Лигата на шампионите. Важна победа остварија вчера избраниците на Антонио Конте кој после мечот беше и тоа како задоволен.

Лукаку: Среќен сум што сум тука, ова е најдобрата година во мојата кариера

Дриблинг - 02.12.2020

Интер вчеравечер победи на гостувањето кај Борусија Менхенгладбах со 3:2 и со ова ги задржи шансите за пласман во одминафиналето од Лигата на шампионите. Лукаку ги попостигна двата клучни гола за тимот на Конте во 64 минута и во 73 минута со што ...

ЛШ: Дерби пресметки во Манчестер и Дортмунд

OhridNews - 02.12.2020

Дерби пресметките на „Олд Трафорд“, помеѓу Манчестер Јунајтед и Пари Сент Жермен и на „Сигнал Идуна Парк“ каде ќе се сретнат Борусија Дортмунд – Лацио се најинтересните дуели од Е-Х сегментот во 5-та рунда од Лигата на Шампиони.

Лукаку: Ова е најдобриот период во мојата кариера

SportMedia - 02.12.2020

Ромелу Лукаку постигна еден гол на вчерашниот меч со Борусија Менхегладбах. Фантастично игра Белгиецот во последните две сезони во дресот на Интер, а за себе кажува дека ова е најдобриот период во неговата кариера. „Јас сум само ден од 25 играчи.

Конте: Кога сме вистинска екипа, тогаш сме проблем за ривалите

Дерби - 02.12.2020

Екипата на Интер успеа да слави на незгодното гостување во Германија кај Борусија Менхенгладбах и на тој начин остана во игра за место во нокаут фазата на Лигата на шмпионите. Италијанскиот прволигаш победи со 3-2 и сега има 5 бода во групата Б во ...

Конте: Ние сме одличен тим, живи сме и со овој дух им создаваме проблем на сите

Дриблинг - 02.12.2020

Интер запиша важна победа против Борусија Менхенгладбах во Лигата на шампионите, со трите бода од Германија екипата од Милано остана во игра за нокаут рундата во елитата на УЕФА. Антонио Конте се врати во живот по триумфот во Менхенгладбах, изјави ...

Конте: Живи сме

24Фудбал - 02.12.2020

Антонио Конте е среќен по победата над Борусија Менхенгладбах, вели дека Интер покажал карактер и стигнал до заслужена победа која го остава во живот. Интер со 3-2 победи на гостувањето кај Борусија Менхенгладбах и ги задржа шансите за пласман во ...

Лукаку: Една и пол година во Интер – најдобриот период во мојата кариера

Опсервер - 02.12.2020

Милано, 2 декември 2020 () – Напаѓачот на Интер, Ромелу Лукаку, кој постигна два гола синоќа на мечот од Лигата на шампионите против Борусија Менхенгладбах (3:2), рече дека го поминува најдобриот период во неговата кариера.

Јунајтед секогаш има лек за ПСЖ

Вечер Прес - 02.12.2020

Денеска ќе бидат одиграни преостанатите осум натпревари од претпоследното коло од групната фаза во најпрестижното клупско натпреварување, Лигата на шампиони. Императивот победа ќе биде присутен на четри натпревари, а убедливо најголемо внимание ќе ...

Конте по победата над Борусија Менхенгладбах: Сè уште сме живи, и ова е главната работа

Опсервер - 02.12.2020

Менхенгладбах, 2 декември 2020 () – Тренерот на Интер, Антонио Конте ги сумираше впечатоците од натпреварот од 5. коло во фудбалската Лига на шампионите против Борусија Менхенгладбах (3:2).

Ќе има драма во Мадрид и Милано

Вечер Прес - 02.12.2020

Пласман во 1/8 финалната рунда од најпрестижното клупско натпреварување, Лигата на шампиони, обезбеди англискиот премиерлигаш Ливерпул и португалскиот гигант Порто. И покрај сите проблеми кои ги има со повредените фудбалери, менаџерот на „црвените“, ...

Оле: Кавани го научи тоа на потешкиот начин, ФА треба да го испита целиот случај

Gol.mk - 02.12.2020

Иако пред себе го има ПСЖ за следен противник во Лигата на шампионите, менаџерот на Манчестер Јунајтед , Оле Гунер Солскјер, на прес-конференцијата за овој натпревар беше приморан повеќе да зборува за ситуацијата со Единсон Кавани , отколку за ...

Ливерпул и Порто се пласираа во осминафиналето на ЛШ

Сител - 02.12.2020

По одигрувањето на натпреварите од 5.коло во првата половина од групите, екипите на Ливерпул и Порто им се приклучија на шестте тима кои веќе имаа обезбедено пласман во осминафиналето на Лигата на шампионите.

Конте: Само победа над Борусија Менхенгладбах не остава во игра

24 Вести - 01.12.2020

Предводникот на Интер, Антонио Конте ги сподели своите очекувања за дуелот со Борусија Менхенгладбах во 5. коло од Лигата на шампионите. – Не чека средба со добра екипа, мора да се обидеме да го завршиме натпреварот со позитивни мисли.

ЛШ: Украински кошмар за Реал, сега и со победа немаат сигурно место!

Опсервер - 01.12.2020

Освојувачите на рекордни 13 европски титули, Реал Мадрид повторно загубија од Шахтјор Доњецк, за сега ниту со победа во последното коло во групната фаза на Лигата на шампионите да немаат гарантирано место во осминафиналето.

ЛШ: Ливерпул и Порто обезбедија пласман во нокаут фазата

А1 On - 01.12.2020

Ливерпул и Порто вечерва ја минаа групната фаза во Лигата на шампиони, приклучувајќи им се во нокаут фазата на Баерн Минхен, Манчестер сити, Челси, Севиља, Барселона и Јувентус. Важен триумф во претпоследното коло од натпреварите по групи забележа ...

ЛШ: Храбриот Интер остана во „живот“, Ливерпул преку Ајакс до осминафинале

Опсервер - 01.12.2020

Интер остана со теоретски шанси за пласман во осминафиналето на Лигата на шампионите, откако во возбудлив меч со 3:2 ја победи Борусија Менхенгладбах на гости за уште повеќе да ја искомпликува ситуацијата во групата Б, каде што сите четири екипи се ...

Ливерпул и Порто во нокаут фазата во Лигата на шампиони

MakPress - 02.12.2020

Ливерпул и Порто вечерва ја минаа групната фаза во Лигата на шампиони, приклучувајќи им се во нокаут фазата на Баерн Минхен, Манчестер сити, Челси, Севиља, Барселона и Јувентус. Важен триумф во претпоследното коло од натпреварите по групи забележа ...

Конте по победата над Борусија Менхенгладбах: Сè уште сме живи и ова е главната работа

Курир - 02.12.2020

Тренерот на Интер, Антонио Конте ги сумираше впечатоците од натпреварот од 5. коло во фудбалската Лига на шампионите против Борусија Менхенгладбах (3:2). – Треба да бидете одличен тим, во спротивно нема да ја поразите оваа Борусија, која сега е во ...

ЛШ: Храбриот Интер остана во „живот“, Ливерпул преку Ајакс до осминафинале

Денар - 02.12.2020

Интер остана со теоретски шанси за пласман во осминафиналето на Лигата на шампионите, откако во возбудлив меч со 3:2 ја победи Борусија Менхенгладбах на гости за уште повеќе да ја искомпликува ситуацијата во групата Б, каде што сите четири екипи се ...