TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Поевтина верзија на Samsung Galaxy Note 10 наскоро во Европа

Телефони.мк - 10.10.2019

Според најновите неофицијални информации се подготвува нова поевтина верзија на супер фаблетот Samsung Galaxy Note 10 која ќе се продава на европскиот пазар. сега нема детали какви ќе бидат спецификациите на поевтиниот Samsung Galaxy Note 10 освен ...

Дали Samsung успеа да го поправи Galaxy Fold

IT.mk - 09.10.2019

iFixit дојде до новиот, поправен Galaxy Fold и секако, го расклопи . Вообичаено овие расклопувања треба да дадат одговор на прашањето колку е едноставно сервисирањето на еден уред, но во случај со овој телефон прашањето е „Колку брзо ќе треба да го ...

Замената на екранот на Galaxy Fold е значително поевтина од екранот на iPhone 11 Pro

Телефони.мк - 09.10.2019

Со оглед на тоа што Samsung вгради флексибилен дисплеј во преклопниот Galaxy Fold, очекуваме евентуалната замена на дисплеј да биде многу скапа. Но, не е се така како што изгледа. На видеото одозгора може да погледнете како се заменува екранот на ...

Новиот Samsung Galaxy S11 доаѓа многу побрзо од очекуваното?

Точка - 08.10.2019

Samsung Galaxy Note10 и Note10+ се на пазарот само неколку месеци, а сите очи се насочени кон наредната линија на премиум телефоните не Samsung - Galaxy S11. Сега сајтот SamMobile дошол до информации кои сугерираат кога би можела да биде претставена ...

(ВИДЕО) Како Samsung го промени светот на дигиталната технологија?

еМагазин - 08.10.2019

Од самиот почеток во 1969. година, еден од основачите на Samsung, Lee Byung-chul, цврсто верувал дека компанијата ќе заземе посебно место во историјата на технологијата, нешто за коешто сведочи самиот избор на името, кој на корејски значи „ три ...

Samsung очекува голем пад на профитот

Денар - 08.10.2019

Samsung Electronics денес објави дека очекува намалување на оперативниот профит во третиот квартал за повеќе од 50 проценти поради падот на глобалниот пазар на чипови. Прогнозираната оперативна добивка за периодот од јули до септември е 6,4 ...

Како Samsung го промени светот на дигиталната технологија?

Екран - 08.10.2019

Од самиот почеток во 1969. година, еден од основачите на Samsung, Lee Byung-chul, цврсто верувал дека компанијата ќе заземе посебно место во историјата на технологијата, нешто за коешто сведочи самиот избор на името, кој на корејски значи „ три ...

Како Samsung го промени светот на дигиталната технологија?

Smartportal - 08.10.2019

Од самиот почеток во 1969. година, еден од основачите на Samsung, Lee Byung-chul, цврсто верувал дека компанијата ќе заземе посебно место во историјата на технологијата, нешто за коешто сведочи самиот избор на името, кој на корејски значи „ три ...

Како Samsung го промени светот на дигиталната технологија?

Телефони.мк - 08.10.2019

Од самиот почеток во 1969. година, еден од основачите на Samsung, Lee Byung-chul, цврсто верувал дека компанијата ќе заземе посебно место во историјата на технологијата, нешто за коешто сведочи самиот избор на името, кој на корејски значи „ три ...

Samsung предвидува пад на профитот за повеќе од 50 проценти

USB - 09.10.2019

Samsung Electronics денес објави дека очекува намалување на оперативниот профит во третиот квартал за повеќе од 50 проценти поради падот на глобалниот пазар на чипови. Прогнозираната оперативна добивка за периодот од јули до септември е 6,4 ...

Како Samsung го промени светот на дигиталната технологија?

ЗаЗабава - 10.10.2019

Од самиот почеток во 1969. година, еден од основачите на Samsung, Lee Byung-chul, цврсто верувал дека компанијата ќе заземе посебно место во историјата на технологијата, нешто за коешто сведочи самиот избор на името, кој на корејски значи „ три ...