TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Скопјанец со ауди им бегал на полицајците, имал 10 Пакистанци во него

Сител - 10.10.2018

Регионалниот центар за Гранични работи „Југ“ поднесе кривична пријава против Д.Д.(27) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „криумчарење на мигранти“. Вчера во 05.00 часот во близина на болница „Негорци“ полициски ...

Скојанец фатен со десет мигранти кај Негорци

Нетпрес - 10.10.2018

Полицијата уапсила скопјанец, кој бил фатен во шверц на мигранти, информираше МВР. Регионалниот центар за Гранични работи „Југ“ поднесе кривична пријава против Д.Д.(27) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ...

Секој трет шверцер на мигранти ѝ бега на полицијата

Призма - 09.10.2018

Во автомобилите се товараат и по десет лица | Фото: БИРН Шверцери на возраст од 18 до 60 години секојдневно товарат по десетина мигранти во автомобил и по многу повеќе во комби возило или камион за да ги пренесат од грчката до српската граница.

Зголемен број на бегалци и мигранти кои транзитираат преку Македонија

Глас на Америка - 09.10.2018

Бегалците и мигрантите порано низ Македонија животот го губеа главно на желеничките пруги, а сега се во тренд сообраќајните несреќи на патиштата, во кои за жал, често се жртви токму напатените луѓе кои си ја бараат среќата, вели активистката Ленче ...

(Видео) Илегални мигранти плаќале по 4.000 евра за да стигнат до Европа

Макфакс - 09.10.2018

Поголема група криумчари на мигранти се откриени при претреси кои од рано изутрината биле извршени во Сараево и во Мостар. Во рамките на оперативната акција ,,Центар” спроведена е опсежна истрага во Босна и Херцеговина со која се опфатени повеќемина ...

Скопјанец фатен во обид да прокриумчари 10 мигранти од Пакистан

Слободен Печат - 10.10.2018

Против 27-годишниот скопјанец Д.Д., Регионалниот центар за Гранични работи „Југ“ поднесе кривична пријава поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „криумчарење на мигранти“ .

Илегални мигранти плаќале по 4.000 евра за да стигнат до Европа

Точка - 09.10.2018

Поголема група криумчари на мигранти се откриени при претреси кои од рано изутрината биле извршени во Сараево и во Мостар. Во рамките на оперативната акција ,,Центар” спроведена е опсежна истрага во Босна и Херцеговина со која се опфатени повеќемина ...

Скопјанец фатен во обид да прокриумчари 10 мигранти од Пакистан

Н.Македонија - 10.10.2018

Против 27-годишниот скопјанец Д.Д., Регионалниот центар за Гранични работи „Југ“ поднесе кривична пријава поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „криумчарење на мигранти“.

(Видео) Илегални мигранти плаќале по 4.000 евра за да стигнат до Европа

Правдико - 09.10.2018

Поголема група шверцери на мигранти се откриени при претреси што од рано изутрината биле извршени во Сараево и Мостар. Во рамките на оперативната акција „Центар“ спроведена е опсежна истрага во Босна и Херцеговина, со која се опфатени повеќемина ...

Скопјанец фатен во обид да прокриумчари 10 мигранти од Пакистан

Курир - 10.10.2018

Против 27-годишниот скопјанец Д.Д., Регионалниот центар за Гранични работи „Југ“ поднесе кривична пријава поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „криумчарење на мигранти“ .

Скопјанец фатен во обид да прокриумчари 10 мигранти од Пакистан

Канал5 - 10.10.2018

Против 27-годишниот скопјанец Д.Д., Регионалниот центар за Гранични работи „Југ“ поднесе кривична пријава поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „криумчарење на мигранти“.

Скопјанец фатен во обид да прокриумчари 10 мигранти од Пакистан

Стандард - 10.10.2018

Против 27-годишниот скопјанец Д.Д., Регионалниот центар за Гранични работи „Југ“ поднесе кривична пријава поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „криумчарење на мигранти“.

Скопјанец фатен во обид да прокриумчари 10 мигранти од Пакистан

MTM - 10.10.2018

Против 27-годишниот скопјанец Д.Д., Регионалниот центар за Гранични работи „Југ“ поднесе кривична пријава поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „криумчарење на мигранти“ .

Скопјанец и бегал на полицијата во обид да прокриумчари 10 Пакистанци

Вечер - 10.10.2018

Против 27-годишниот скопјанец Д.Д., Регионалниот центар за Гранични работи „Југ“ поднесе кривична пријава поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „криумчарење на мигранти“ .

Скопјанец фатен во обид да прокриумчари 10 мигранти од Пакистан

Независен - 10.10.2018

Против 27-годишниот скопјанец Д.Д., Регионалниот центар за Гранични работи „Југ“ поднесе кривична пријава поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „криумчарење на мигранти“ .

Скопјанец со ауди бегал од полицијата оти возел 10 мигранти

МКД - 10.10.2018

Регионалниот центар за Гранични работи „Југ" поднесе кривична пријава против Д.Д.(27) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „криумчарење на мигранти". Вчера во 05.00 часот во близина на болница „Негорци" полициски ...

Скопјанец фатен во обид да прокриумчари 10 мигранти од Пакистан

Скопје инфо - 10.10.2018

Против 27-годишниот скопјанец Д.Д., Регионалниот центар за Гранични работи „Југ“ поднесе кривична пријава поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „криумчарење на мигранти“.

Скопјанец се обидел да ги надмудри полицајците - кога го сопреле Аудито имале што да видат

Press24 - 10.10.2018

Против 27-годишниот скопјанец Д.Д., Регионалниот центар за Гранични работи „Југ“ поднесе кривична пријава поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „криумчарење на мигранти“.

Скопјанец фатен во обид да прокриумчари 10 мигранти од Пакистан

А1 On - 10.10.2018

Против 27-годишниот скопјанец Д.Д., Регионалниот центар за Гранични работи „Југ“ поднесе кривична пријава поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „криумчарење на мигранти“.

Скопјанец со „Ауди А8“ шверцувал 10 мигранти од Пакистан

CivilMedia - 10.10.2018

Против 27-годишниот скопјанец Д.Д., Регионалниот центар за Гранични работи „Југ“ поднесе кривична пријава поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „криумчарење на мигранти“ Како што соопшти МВР, вчера изутрина во 05.00 часот во ...

Скопјанец со 10 Пакистанци во “Ауди“ им бегал на полицајците

Пулс24 - 10.10.2018

Регионалниот центар за Гранични работи „Југ“ поднесе кривична пријава против Д.Д.(27) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „криумчарење на мигранти“. Вчера во 05.00 часот изутрина во близина на болница „Негорци“ ...

Скопјанец со десет мигранти во автомобилот бегал од полицијата

Таратур - 11.10.2018

Регионалниот центар за Гранични работи „Југ“ поднесе кривична пријава против Д.Д.(27) од Скопје по основ сомнение за сторено кривично дело „криумчарење на мигранти“. Вчера во 05.00 часот во близина на болница „Негорци“ полициски службеници дале знак ...