TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дини по црвениот картон со сочна пцовка му кажа убаво на Емери што мисли за Тореира: Тој е е*ана пи*ка! (ВИДЕО)

24Фудбал - 15.04.2019

Напаѓачот на Ватфорд, Трој Дини играше само десетина минути против Арсенал, Англичанецот беше пратен на ладење во соблекувалната откако му удри лакт на Лукас Тореира. Трој Дини беше во центарот на вниманието минатата сезона кога Ватфорд и Арсенал се ...

(ВИДЕО) Арсенал не се откажува од четвртото место, четири екипи на три бода

Спортклуб - 15.04.2019

Екипата на Арсенал ја оствари третата победа во последните четири кола и се врати на четвртата позиција на табелата во Премиер лигата. Со голот на Обемејанг во десеттата минута, „топчиите“ победија со 1-0 на гости кај Ватфорд и сега се пред Челси ...

Арсенал славеше на тешкото гостување на „Викариџ Роуд“ (Видео)

СуперСпорт - 15.04.2019

Екипата на Арсенал дојде до тешка, но злато вредна победа на гостувањето на „Викариџ Роуд“ кај Вотфорд. „Топчиите“ славеа со 1:0, а единствениот погодок падна во 10. минута од натпреварот по една голема грешка на Бен Фостер.

Фостер честеше, Арсенал си победи

Екипа - 15.04.2019

Арсенал ја задржува четвртата позиција на табелата во англиската фудбалска Премиер-лига откако дојде до 20-та сезонска победа со минималниот триумф од 1-0 на гостувањето кај Вотфорд во последниот натпревар од 34. коло.

Арсенал и со играч повеќе се мачеше кај Ватфорд но ги освои трите бода (ВИДЕО)

24Фудбал - 15.04.2019

Арсенал дојде до тешка победа од гостувањето кај Ватфорд иако почетокот на мечот наговестуваше дека лесно ќе дојдат до трите бода. Трагичар на Ватфорд е нивниот голмам, Фостер кој во 10. минута направи огромна грешка по која Обамејанг постигна гол ...

ВИДЕО: Дини го патосира Тореира, Арсенал среќно го совлада Вотфорд

Gol.mk - 15.04.2019

Екипата на Арсенал остана во игра за Лигата на шампионите, затоа што на гостувањето кај Вотфорд победи со 0-1 (0-1) и пак е на четвртото место во англиската фудбласка елита. Статистиката е на страната на „топчиите“ на оваа средба, но тоа многу ...

Обамејанг го искористи подарокот, Арсенал го порази Вотфорд (Видео)

Дерби - 15.04.2019

Фудбалерите на Арсенал ја прекинаа негативната серија на гостувањата и го победија Вотфорд (0:1) за многу важни три бода со кои остануваат на четвртото место на табелата во Премиер лигата. Решавачките моменти се случија уште на почетокот на средбата.

Фостер му подари важни три бода на Арсенал! (ВИДЕО)

Sport 1 - 15.04.2019

Арсенал успеа да освои три бодови на гостувањето кај Вотфорд (1-0), откако голманот на домаќините Бен Фостер ги „почести“ противниците со неговата грешка. Пјер Емерик-Обамејанг постигна изненадувачки погодок во 10.

Фостер му поклони три бодови на Арсенал (видео)

OhridNews - 15.04.2019

Фудбалерите на Арсенал освоија многу важни три бодови во трката за пласман во ТОП 4 на табелата во англиската Премиер лигата совладувајќи го Ватфорд со минимални (1-0) на стадионот Викариџ Роуд.

Обамејанг со „смешен“ гол донесе три поени за Арсенал (видео)

TopSport - 15.04.2019

Пјер-Емерик Обамејанг ја искористи неверојатната грешка на одбраната на Ватфорд на стартот на мечот за да постигне гол кој беше доволен Арсенал да ги освои трите поени на понеделничкото гостување кај Ватфорд, доволно „топчиите“ да се вратат на ...

Спорен момент на „Викариџ“: Дини доби директен црвен картон

СуперСпорт - 15.04.2019

Работите за Арсенал на „Викариџ Роуд“ одат во позитивна насока затоа што „топчиите“имаат предност од 1:0, а имаат и играч повеќе на теренот. Капитенот на Вотфорд, Трој Дини со лакто го удри Лукас Тореира, па главниот судија на натпреварот му покажа ...

ВИДЕО: Каков киксер – голманот на Вотфорд неверојатно му подари погодок на Арсенал!

Gol.mk - 15.04.2019

Екипата на Арсенал има предност на гостувањето кај Вотфорд (0-1), поради неверојатен кикс на голманот на домашните. Бен Фостер , некогашниот голман на Манчестер Јунајтед , а сегашен член на Вотфорд, се посрамоти во 10. минута од мечот.

Фостер киксираше за водство на Арсенал, Дини доби директен црвен картон (Видео)

Дерби - 15.04.2019

Првите единаесет минути од дуелот меѓу Вотфорд и Арсенал донесоа сериозна предност за гостите. Најпрвин Обамејанг ја искористи грешката на Фостер и постигна еден од најлесните голови во кариерата, за во следниот напад Дини намерно со лакт го удри ...

Го пропуштивте голот на Обамејанг? Обавезно погледнете го

SportMedia - 15.04.2019

Арсенал рано поведе на гостувањето кај Вотфорд во последниот меч од 34.коло во англиската Премиер лига. Домашните дефанзивци си подаваа меѓу себе, а Обамејанг мудро го следеше движењето на топката, а потоа му се фрли на голманот Фостер и постигна ...

Каков кикс на Фостер, Обамејнаг го даде еден од најинтересните голови оваа сезона! (ВИДЕО)

24Фудбал - 15.04.2019

Арсенал води со 1-0 на гостувањето кај Ватфорд благодарение на еден голем кикс на голманот Фостер. Течеше десетата минута кога Фостер направи ужасен кикс, покасно од потребното ја исфрли топката, а Обамејанг добро го пратеше тоа и постигна интересен ...

Огромна грешка на Фостер: Обамејанг ја затресе мрежата на Вотфорд (ВИДЕО)

Sport 1 - 15.04.2019

Арсенал стигна до важно водство на гостувањето кај Вотфорд во 34. коло од англиската Премиерлига, откако голманот на домаќините Бен Фостер направи неверојатна грешка, а таа ја казни Пјер ...

(ВИДЕО) Кардинална грешка на голманот на Вотфорд – Арсенал рано поведе

Спортклуб - 15.04.2019

Арсенал релативно рано стигна во водство на гостувањто кај Вотфорд со 0-1. Обамејанг беше до крај упорен во еден напад, па на крај тоа му се посреќи откако ја искористи грешката на домашниот голман Фостер, па во 10.

Голманот Фостер го почасти Арсенал со три бода (ВИДЕО)

МКД - 15.04.2019

Арсенал дојде до тешка победа од гостувањето кај Ватфорд иако почетокот на мечот наговестуваше дека лесно ќе дојдат до трите бода. Трагичар на Ватфорд е нивниот голмам, Фостер кој во 10. минута направи огромна грешка по која Обамејанг постигна гол ...

Обамејанг со „смешен“ гол донесе три поени за Арсенал (видео)

Макфакс - 15.04.2019

Пјер-Емерик Обамејанг ја искористи неверојатната грешка на одбраната на Ватфорд на стартот на мечот за да постигне гол кој беше доволен Арсенал да ги освои трите поени на понеделничкото гостување кај Ватфорд, доволно „топчиите“ да се вратат на ...