TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Десетгодишното дете летнало 20 метри - детали за трагедијата, семејството е скршено

Press24 - 13.06.2018

10-годишниот Алекса Д. вчера го зави регионот во црно кога додека тој со другарчињата соученици се враќаше од екскурзија, автомобил налета на него и го прегази. Момчето за жал почина на лице место, а уште две деца се повредени во инцидентот.

Фото: Од екскурзија им го носат во ковчег - ова е детето кое беше прегазено, незапаметена трагедија

Press24 - 12.06.2018

Ова е десетгодишното момченце кое денеска во Суботица го прегази автомобил марка Тојота, додека поминувал на улица со група ученици и наставничката. Малиот Алекса бил на екскурзија и требало денеска да си дојде дома, кога на него налетал возач кој ...

Огромна трагедија го потресе регионот: Возач прегази деца, едно почина веднаш

Press24 - 12.06.2018

Огромна трагедија го потресе денеска регионот кога автомобил Тојота во Суботица прегази рупа деца, при што едно момче почина на лице место, а две девојчиња се тешко повредени. Дечињата како што пренесуваат српските медиуми, организирано преминувале ...

Од екскурзија им го носат во ковчег – ова е детето кое беше прегазено, незапаметена трагедија

Sky - 13.06.2018

Десетгодишно момченце кое денеска во Суботица го прегази автомобил марка Тојота, додека поминувал на улица со група ученици и наставничката. Малиот Алекса бил на екскурзија и требало денеска да си дојде дома, кога на него налетал возач кој се возел ...

Голема трагедија: Ова е малиот Алекса (10) кој загина на екскурзија

Сител - 13.06.2018

Десетгодишно момченце кое денеска во Суботица го прегази автомобил марка Тојота, додека поминувал на улица со група ученици и наставничката. Малиот Алекса бил на екскурзија и требало денеска да си дојде дома, кога на него налетал возач кој се возел ...