TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Левичарот Стево и слоганот го украде

Курир - 23.03.2019

Стево Пендаровски, кандидат за претседател на СДСМ и владејачката коалиција, во кампања оди со слоганот „Заедно напред“. Слоганот е копија од парламентарните избори во Велика Британија на Конзервативната партија на Тереза Меј и Демократската Партија ...

Кампањата на Стево Пендаровски под слоганот „Заедно напред“

Нова ТВ - 23.03.2019

„Заедно напред“ е слоганот со кој кандидатот за претседател Стево Пендаровски ќе бара поддршка од граѓаните за изборите на 21 април. Одлуката е донесена на синоќешниот состанок на Централниот изборен штаб на СДСМ и коалицијата на кој учествувале ...

СДСМ донесе одлука под кој слоган ќе ја води предизборната кампања

Курир - 23.03.2019

„Заедно напред!“ е слоганот под кој ќе се води кампањата за кандидатот за претседател Стево Пендаровски. Одлуката е донесена на синоќешниот состанок на Централниот изборен штаб на СДСМ и коалицијата.

Пендароски во кампања со слоган „Заедно напред“

+инфо - 23.03.2019

Слоганот ја одразува суштината на Програмата на Стево Пендаровски која се темели на заедништво, на обединување на граѓаните и на забрзан развој на земјата на патот кон НАТО и ЕУ. „Заедно напред!“ е слоганот под кој ќе се води кампањата за кандидатот ...

Под слоганот „ЗАЕДНО НАПРЕД„ Пендаровски сака да победи како претседател

Магазин - 23.03.2019

„Заедно напред“ е слоганот со кој кандидатот за претседател Стево Пендаровски ќе бара поддршка од граѓаните за изборите на 21 април. Оваа одлука е донесена на вчерашниот состанок на Централниот изборен штаб на СДСМ и коалицијата на кој учествувале ...

ЗАЕДНО НАПРЕД е слоганот под кој Стево Пендаровски ќе се бори во претседателската трка

iPortal - 23.03.2019

Заев на вечерашната проширена средба на Централниот изборен штаб на СДСМ, на која биле присутни сите министри, градоначалници и локални функционери одржал вистинска лекција за заедништво, солидарност и меѓусебно помагање.

Познат слоганот под кој Пендаровски оди на избори

Фактор - 23.03.2019

Стево Пендаровски, кандидатот на владеачкото коалициско мнозинство за претседател на Македонија од 1 април ќе ја започне официјалната кампања со слоганот „Заедно Напред!“. Програмата на Пендаровски ќе се темели на заедништво, на обединување на ...

Стево Пендаровски тргна ЗАЕДНО НАПРЕД!

Локално - 23.03.2019

Слоганот на кампањата за кандидатот за претседател со број 3 ,Стево Пендаровски ќе биде ЗАЕДНО НАПРЕД! Така е договрено синоќа на работната средба на Централниот изборен штаб на која присуствувале сите министри, градоначалници и функционери на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Стево Пендаровски е ист како неговиот партиски шеф Зоран Заев

MakPress - 22.03.2019

Стево Пендаровски е ист како неговиот партиски шеф Зоран Заев. Пендаровски како Заев молчи за искажаните лажни ветувања за продажбата на блиндираниот мерцедес. Неговата партија ветуваше нови возила за Брза помош кои ќе се набават од продажбата на ...

Кирацовски: Кандидатурата на Стево е заеднички избор на граѓаните за напредна татковина

MakPress - 22.03.2019

Денеска во името на над 32 илјади граѓани до Државната изборна комисија ја доставивме кандидатурата на Стево Пендаровски, за претседател на сите граѓани. Горди сме што за само еден ден, со свој личен потпис огромен број граѓани застанаа зад оваа ...

Пендароски во кампања со слоган „Заедно напред“

CivilMedia - 23.03.2019

„Заедно напред!“ е слоганот под кој ќе се води кампањата за кандидатот за претседател Стево Пендаровски, одлучил Централниот изборен штаб на СДСМ. Слоганот, како што пренесува порталот, ја одразува суштината на Програмата на Стево Пендаровски која ...

Пендаровски ја почнува кампањата од Прилеп со слоганот Заедно напред

24Инфо - 23.03.2019

Пендаровски ја почнува кампањата од Прилеп со слоганот Заедно напред Слоганот на кампањата за кандидатот за претседател со број 3 ,Стево Пендаровски ќе биде ЗАЕДНО НАПРЕД! Слоганот ја одразува суштината на Програмата на Стево Пендаровски која се ...

“Заедно напред“ е слоганот на кампањата на Пендаровски

Либертас - 23.03.2019

„Заедно напред!“ е слоганот под кој ќе се води кампањата за кандидатот за претседател Стево Пендаровски, одлучил Централниот изборен штаб на СДСМ. Слоганот,како што пренесува порталот, ја одразува суштината на Програмата на Стево Пендаровски која се ...

Пендаровски ја почнува кампањата од Прилеп со слоганот „Заедно напред“

Република - 23.03.2019

Слоганот на кампањата за кандидатот за претседател со број 3 Стево Пендаровски ќе биде „Заедно напред“, објави порталот 24 инфо. На вечерашната проширена средба на Централниот изборен штаб на СДСМ, на кој присуствувале сите министри, градоначалници ...

Стево Пендаровски со слоганот „Заедно напред!“ влегува во претседателската трка

Вечер - 23.03.2019

„Заедно напред!“ е слоганот под кој ќе се води кампањата за кандидатот за претседател Стево Пендаровски. Одлуката е донесена на синоќешниот состанок на Централниот изборен штаб на СДСМ и коалицијата.

Кампањата на Стево Пендаровски под слоганот „Заедно напред“

1tv - 23.03.2019

„Заедно напред“ е слоганот со кој кандидатот за претседател Стево Пендаровски ќе бара поддршка од граѓаните за изборите на 21 април. Одлуката е донесена на синоќешниот состанок на Централниот изборен штаб на СДСМ и коалицијата на кој учествувале ...

„Заедно напред" е слоганот под кој ќе се води кампањата за Пендаровски

МКД - 23.03.2019

Заедно напред!" е слоганот под кој ќе се води кампањата за кандидатот за претседател Стево Пендаровски. Одлуката е донесена на синоќешниот состанок на Централниот изборен штаб на СДСМ и коалицијата.

Пендаровски во кампања со слоган „Заедно напред“

Независен - 23.03.2019

„Заедно напред“ е слоганот со кој кандидатот на владеачкото коалициско мнозинство за претседател на Македонија Стево Пендаровски ќе бара поддршка од граѓаните за изборите на 21 април, одлучил Централниот изборен штаб на СДСМ.

Заедно напред! ќе биде изборниот слоган на Пендаровски

Р.С.Европа - 23.03.2019

Заедно напред! е слоганот под кој ќе се води кампањата за кандидатот за претседател Стево Пендаровски на претстојните претседателски избори, одлучил Централниот изборен штаб на СДСМ и коалицијата.

Кампањата на Стево Пендаровски под слоганот „Заедно напред“

Нетпрес - 23.03.2019

„Заедно напред“ е слоганот со кој кандидатот за претседател Стево Пендаровски ќе бара поддршка од граѓаните за изборите на 21 април. Одлуката е донесена на синоќешниот состанок на Централниот изборен штаб на СДСМ и коалицијата на кој учествувале ...

„Заедно напред“, слоган на Пендаровски за шестите претседателски избори

А1 On - 24.03.2019

Под слоганот „Заедно напред“, кандидатот на владината коалиција, Стево Пендаровски ќе ја започне кампањата за шестите претседателски избори во нашата земја. Слоганот на кампањата за кандидатот за претседател со број 3, Пендаровски, бил договорен на ...

„Заедно напред", слоган на Пендаровски за шестите претседателски избори

Канал5 - 24.03.2019

Под слоганот „Заедно напред", кандидатот на владината коалиција, Стево Пендаровски ќе ја започне кампањата за шестите претседателски избори во нашата земја. Слоганот на кампањата за кандидатот за претседател со број 3, Пендаровски, бил договорен на ...

„Заедно напред“ е официјалниот слоган на Стево Пендаровски за претседателските избори

еМагазин - 24.03.2019

Под слоганот „Заедно напред“, кандидатот на владината коалиција, Стево Пендаровски ќе ја започне кампањата за шестите претседателски избори во нашата земја. Слоганот на кампањата за кандидатот за претседател со број 3, Пендаровски, бил договорен на ...

„Заедно напред“, слоган на Пендаровски за шестите претседателски избори

Опсервер - 24.03.2019

Под слоганот „Заедно напред“, кандидатот на владината коалиција, Стево Пендаровски ќе ја започне кампањата за шестите претседателски избори во нашата земја. Слоганот на кампањата за кандидатот за претседател со број 3, Пендаровски, бил договорен на ...

„Заедно напред”, слоган на Пендаровски за шестите претседателски избори

24Инфо - 24.03.2019

Под слоганот „Заедно напред”, кандидатот на владината коалиција, Стево Пендаровски ќе ја започне кампањата за шестите претседателски избори во нашата земја. Слоганот на кампањата за кандидатот за претседател со број 3, Пендаровски, бил договорен на ...

„Заедно напред“, вели Стево Пендаровски

Фокус - 24.03.2019

Под слоганот „Заедно напред“, кандидатот на владината коалиција, Стево Пендаровски ќе ја започне кампањата за шестите претседателски избори во нашата земја. Слоганот на кампањата за кандидатот за претседател со број 3, Пендаровски, бил договорен на ...

„Заедно напред“ е слоганот на Пендаровски

Н.Македонија - 24.03.2019

Под слоганот „Заедно напред“, кандидатот на владината коалиција, Стево Пендаровски ќе ја започне кампањата за шестите претседателски избори во нашата земја. Слоганот на кампањата за кандидатот за претседател со број 3, Пендаровски, бил договорен на ...

„Заедно напред“, слоган на Пендаровски за шестите претседателски избори

Сител - 24.03.2019

Под слоганот „Заедно напред“, кандидатот на владината коалиција, Стево Пендаровски ќе ја започне кампањата за шестите претседателски избори во нашата земја. Слоганот на кампањата за кандидатот за претседател со број 3, Пендаровски, бил договорен на ...

„Заедно напред“, слоган на Пендаровски за шестите претседателски избори

1tv - 24.03.2019

Под слоганот „Заедно напред“, кандидатот на владината коалиција, Стево Пендаровски ќе ја започне кампањата за шестите претседателски избори во нашата земја. Слоганот на кампањата за кандидатот за претседател со број 3, Пендаровски, бил договорен на ...

„Заедно напред", слоган на Пендаровски за шестите претседателски избори

MTM - 24.03.2019

Под слоганот „Заедно напред", кандидатот на владината коалиција, Стево Пендаровски ќе ја започне кампањата за шестите претседателски избори во нашата земја. Слоганот на кампањата за кандидатот за претседател со број 3, Пендаровски, бил договорен на ...

„Заедно напред“, слоган на Пендаровски за шестите претседателски избори

Нова ТВ - 24.03.2019

Под слоганот „Заедно напред“, кандидатот на владината коалиција, Стево Пендаровски ќе ја започне кампањата за шестите претседателски избори во нашата земја. Слоганот на кампањата за кандидатот за претседател со број 3, Пендаровски, бил договорен на ...

„Заедно напред“, слоган на Пендаровски за шестите претседателски избори

Независен - 24.03.2019

Под слоганот „Заедно напред“, кандидатот на владината коалиција, Стево Пендаровски ќе ја започне кампањата за шестите претседателски избори во нашата земја. Слоганот на кампањата за кандидатот за претседател со број 3, Пендаровски, бил договорен на ...

„Заедно напред“, слоган на Пендаровски за шестите претседателски избори

MakPress - 24.03.2019

Под слоганот „Заедно напред“, кандидатот на владината коалиција, Стево Пендаровски ќе ја започне кампањата за шестите претседателски избори во нашата земја. Слоганот на кампањата за кандидатот за претседател со број 3, Пендаровски, бил договорен на ...

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ: Пендаровски го избра слоганот “Заедно напред”

Вечер - 24.03.2019

Под слоганот „Заедно напред“, кандидатот на владината коалиција, Стево Пендаровски ќе ја започне кампањата за шестите претседателски избори во нашата земја. Слоганот на кампањата за кандидатот за претседател со број 3, Пендаровски, бил договорен на ...