Селекторот на Австралија: Договорот ми заврши, а јас мислам само на одмор

Независен - 04.12.2022

ОАЕ– Селекторот на Австралија Греaм Арнолд по елиминацијата од Аргентина во осминафиналето на Светското првенство не ги кажа своите очекувања за евентуално продолжување на работата во репрезентацијата. – Не размислував за мојата иднина.

Аргентина закажа четвртфинале со Холандија

Фокус - 03.12.2022

Аргентина е вториот четвртфиналист на Светскиот шампионат во Катар. Гаучосите место меѓу осумте репрезентации на Мундијалот обезбеди откако во првата елиминациска рунда ја совлада Австралија со 2:1.

СП 2022: Аргентина ја победи Австралија, ќе се соочи со Холандија во четвртфиналето

360 степени - 03.12.2022

Аргентина ја победи Австралија вечерва на осминафиналниот натпревар на Светското првенство во Катар. Средбата на стадионот „Ахмед бин Али“ заврши со резултат 2:1. Головите за Аргентина ги постигнаа Лионел Меси (35. минута) и Хулијан Алварез (57.

Меси ги одведе Аргентинците до победа и покрај ужасот на крајот од мечот

Независен - 03.12.2022

Ништо што е скапоцено не доаѓа така лесно. Аргентина се пласираше во четвртфиналето на Светското првенство со победата над Австралија 2:1 со настап кој измеша два дела екстаза со еден дел агонија.

СП ВО ФУДБАЛ: Со тесна победа, Аргентина ја елиминира Австралија

Денешен - 03.12.2022

Австралија немаше сили за изнанадување против големата Аргентина. Чесен пораз од 2-1 иако во последните секунди „кенгурите“ можеа да израмнат од шанса од која потешко е промашиш отколку да поентираш.

СП 2022: Аргентина ја победи Австралија и ќе се соочи со Холандија во четвртфиналето

Во Центар - 03.12.2022

Аргентина ја победи Австралија вечерва осминафиналниот натпревар на Светското првенство во Катар. Средбата на стадионот „Ахмед бин Али“ заврши со резултат 2:1. Головите за Аргентина ги постигнаа Лионел Меси (35. минута) и Хулијан Алварез (57.

Бизнис Вести - 04.12.2022

Бриф - 04.12.2022

Холандија и Аргентина ќе се судрат во четвртфиналето на Мундијалот

OhridNews - 04.12.2022

Аргентина ја победи Австралија синоќа во осминафиналниот натпревар на Светското првенство во Катар. Средбата на стадионот „Ахмед бин Али“ заврши со резултат 2:1. Головите за Аргентина ги постигнаа Лионел Меси (35. минута) и Хулијан Алварез (57.