TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Старец (76) од Љуботен прегазен од својот трактор

Сител - 10.10.2019

Вчера околу 17.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на местото викано „Јарзиц“, во атар на с.Љуботен, скопско, Р.С.(76) од с.Љуботен, при обид рачно да стартува мотор на трактор „ИМК 539“, истиот се придвижил кон него, нанесувајќи му тешки ...

Селанец од Љуботен тешко повреден при обид рачно да стартува мотор на трактор

Макфакс - 10.10.2019

Жител на селото Љуботен, на возраст од 76 години е тешко повреден и пренесен во болница откако со бидел рачно да стартува мотор на трактор Како што информираат од МВР, инцидентот се случил во попладневните часови на 9.

Маж тешко повреден од трактор, итно пренесен во Клинички

Курир - 10.10.2019

Во СВР Скопје вчера попладне било пријавено дека на местото викано „Јарзиц“, во атар на с.Љуботен, скопско, Р.С.(76) од с.Љуботен, при обид рачно да стартува мотор на трактор „ИМК 539“, истиот се придвижил кон него, нанесувајќи му тешки телесни ...

Тракторист прегазен од сопствениот трактор

Република - 10.10.2019

Тракторист од Љуботен е тешко повреден во несреќата која се случи9ла вчера попладне на местото викано „Јарзиц“, во атар на с.Љуботен, скопско. Како што соошти МВР, Р.С.(76) од с.Љуботен, при обид рачно да стартува мотор на трактор „ИМК 539“, ...

Тешка несреќа во скопско: Тракторот се придвижил и тешко го повредил

Press24 - 10.10.2019

Скопјанец бил итно пренесен во болница откако тракторот му се придвижил и го повредил во атарот на село Љуботен. Во 17.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на местото викано „Јарзиц“, во атар на селото Љуботен, скопско, 76-годишниот Р.С.

Жител од Љуботен е тешко повреден при обид рачно да стартува мотор на трактор

24Инфо - 10.10.2019

Жител на селото Љуботен, на возраст од 76 години е тешко повреден и пренесен во болница откако се обидел рачно да го стартува моторот на трактор. Како што информираат од МВР, инцидентот се случил во попладневните часови на 9.

Тракторист прегазен од својот трактор

МКД - 10.10.2019

Во СВР Скопје вчера попладне било пријавено дека на местото викано „Јарзиц“, во атар на с.Љуботен, скопско, Р.С.(76) од сeло Љуботен, при обид рачно да стартува мотор на трактор „ИМК 539“, истиот се придвижил кон него, нанесувајќи му тешки телесни ...

Селанец од Љуботен тешко повреден при обид рачно да стартува мотор на трактор

Centar - 10.10.2019

Жител на селото Љуботен на возраст од 76 години е тешко повреден и пренесен во болница откако се обидел рачно да стартува мотор на трактор. Како што информираат од МВР, инцидентот се случил во попладневните часови на 9 октомври на местото викано ...

Повреден тракторист во село Љуботен

Слободен Печат - 10.10.2019

Повредениот бил пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза“. Скопјанец бил итно пренесен во болница откако тракторот му се придвижил и го повредил. Несреќата се случила вчера во атарот на скопското село Љуботен.