TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кржаловски: Чувствителните прашања во договорите со Грција и Бугарија не се затворени

Алсат-М - 24.01.2020

Емотивните прашања во Преспанскиот договор и во Договорот со Бугарија не се затворени и допрва ќе се отвораат тешките теми, оценува новинарот Александар Кржаловски во вечерашното гостување во емисијата „360 Степени“ на Алсат.

Кржаловски: Невозможна мисија е ВМРО-ДПМНЕ да го смени Преспанскиот договор

Локално - 24.01.2020

Извршниот директор на МЦМС, Александар Кржаловски, во „360 Степени“ изјави дека ВМРО-ДПМНЕ знае дека менувањето на Преспанскиот договор е невозможна мисија, но го користи за гласови. Тој вели дека со оглед на тоа што мнозинството од граѓаните се ...

(ВИДЕО) Кржаловски: ВМРО-ДПМНЕ знае дека менувањето на Преспанскиот договор е невозможна мисија, но го користи за ...

360 степени - 24.01.2020

Првиот извршен директор на МЦМС, Александар Кржаловски, во дебата за „360 Степени“ зборуваше за ставот на ВМРО-ДПМНЕ кон Преспанскиот договор и можноста за негово менување или раскинување.

Договорот од Преспа е завршена работа, најавите за ревизија се политички маркетинг

Нова ТВ - 24.01.2020

Преспанскиот договор е завршена работа и неосновани и нереални се најавите за негова ревизија или поништување по предвремените парламентарни избори закажани на 12 април, едногласни се аналитичарите во земјава.

Кржаловски: Да покажеме дека сме достојни за Европа

CivilMedia - 24.01.2020

„Со годините научив да не очекувам многу и за жал секоја година очекувам сè помалку, иако би требало многу повеќе работи да се направат, затоа што имаме многу ненаправени работи. Ако размислиме што сè сме пропуштиле, гледаме дека работите што ги ...

Кржаловски: Се приметува ретерирање на функционерите од ревносното користење на додавката „Северна„

MakPress - 24.01.2020

Преспанскиот договор е веќе завршена работа и неосновани и нереални се најавите за негова ревизија или поништување по предвремените парламентарни избори закажани на 12 април, едногласни се аналитичарите во земјава.

Договорот од Преспа е завршена работа

Вечер - 24.01.2020

Преспанскиот договор е веќе завршена работа и неосновани и нереални се најавите за негова ревизија или поништување по предвремените парламентарни избори закажани на 12 април, едногласни се аналитичарите во земјава.