TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Наставничка избркала ученичка од час поради изборот на облека, таткото збеснал: Кој е во право?

Хаштаг - 03.03.2021

12 - годишна ученичка била испратена дома откако наставничката ѝ посочила дека таа и нејзиниот колега се чувствувале непријатно поради стајлингот кој го носела. Наставничката оценила дека ученичката избрала „несоодветна комбинација за на училиште“, ...

Една година необично учење

Н.Македонија

Одбележан 60-от роденден на ОУ „Кузман Јосифоски-Питу“ во Кичево

Н.Македонија

Владата ја усвои и даде поддршка за Концепцијата за основно образование

ТВ21 - 02.03.2021

Владата на денешната седница даде целосна поддршка и ја усвои Концепцијата за основно образование за која во подготовката беа вклучени сите засегнати страни, се слушнаа и се прифатија стручни мислења од експерти, универзитетски професори, ...

Владата ја усвои и даде поддршка за Концепцијата за основно образование

iPortal

Владата ја усвои и даде поддршка за Концепцијата за основно образование

Слободен Печат

Владата ја усвои Концепцијата за основно образование

Независен

Владата ја усвои и даде поддршка за Концепцијата за основно образование

ММС

На владина седница усвоена Концепцијата за основно образование

Телма

Владата ја усвои и даде поддршка за Концепцијата за основно образование

Вечер Прес

Р.С.Европа Локално Факултети Деца

Царовска: Со Концепцијата за основно ќе се премине од фактографско кон учење со разбирање

Канал5 - 02.03.2021

Остануваме на интегрираниот модел на педагогија затоа што тој во светски размери дава резултати, но и во пилот училиштата и во нашата држава и во приватните и во јавните исто така дава одлични резултати.

Царовска: Со Концепцијата за основно образование ќе се премине од фактографско кон учење со разбирање

24Инфо

Царовска не отстапи од концепцијата за основно образование, предметите ќе добијат само различни имиња

MakPress

Царовска: До шесто одделение одиме со Општество, во шесто одиме со Историја и општество

Сител

Царовска: Со Концепцијата за основно образование ќе се премине од фактографско кон учење со разбирање

Опсервер

Царовска: Ќе се премине од фактографско кон учење со разбирање

Press24

Царовска: Со Концепцијата за основно образование ќе се премине од фактографско кон учење со разбирање

Слободен Печат

Frontline CivilMedia Фокус Либертас Нова ТВ Локално