TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Претседателката Сиљановска Давкова ја прими американската амбасадорка Анџела Агелер

Centar - 20.06.2024

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска ја прими амбасадорката на Соединетите Американски Држави, Анџела Агелер. На средбата беше разговарано за можностите за засилување на соработката меѓу двете земји, за македонските евроатлантски ...

Кабинетот на Претседателката Давкова за ТВ 24: Официјална употреба на уставното име

24 Вести

Познати првите советници на претседателката

Призма

Средба на претседателката Сиљановска Давкова со полскиот амбасадор Кшиштоф Гжелчик

Lider

Сиљановска-Агелер: Пристапниот процес за членство во ЕУ, мора да биде мериторно валоризиран и не смее да трпи политички притисоци

ТВ21

Претседателката Сиљановска Давкова ја прими американската амбасадорка Анџела Агелер

Вести плус

Средба Сиљановска-Агелер: Пристапниот процес за членство во ЕУ не смее да трпи политички притисоци

4NEWS

Фокус Курир Нетпрес Lider Либертас +инфо Локално Zoom

Сиљановска-Давкова на средба со тимот на „Скопје Прајд“ во пресрет на петтата Парада на гордоста

360 степени - 20.06.2024

По средбата, тимот на „Скопје Прајд“ на својот официјален фејсбук-профил објави дека претседателката на државата дала поддршка за парадата, за борбата за видливост и за своите права на ЛГБТИ-заедницата на маршот што ќе се одржи претстојниот викенд ...

Претседателката Сиљановска Давкова прими претставници на организацискиот одбор на Парадата на гордоста

Скопје1

Сиљановска се сретна со претставници на организацискиот одбор на Парадата на гордоста

Слободен Печат

(Фото) Сиљановска Давкова на прослава на роденденот на кралот Чарлс Трети

еМагазин

Сиљановска Давкова: На половина пат сме до успешна трансформација на високото образование

Канал5

ФОТО: Претседателката на прослава за роденденот на кралот Чарлс Трети

ТВ21

Сиљановска Давкова: На половина пат сме до успешна трансформација на високото образование, потребен е дијалог меѓу науката, политиката и општеството

Во Центар

Либертас Press24 МКД Денешен MakPress +инфо ТВ21 4NEWS

Претседателката Сиљановска Давкова го прими Драган Јаќимовиќ, амбасадорот на Босна и Херцеговина

24Инфо - 20.06.2024

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска го прими амбасадорот на Босна и Херцеговина, Драган Јаќимовиќ. На средбата се разговараше за севкупните билатерални односи на двете земји, можностите за соработка во повеќе области од заемен ...

Сиљановска Давкова: ФЕИТ има сериозен придонес во осовременувањето на наставно-образовниот процес и во создавањето технолошки лидери

Zoom

Сиљановска Давкова: ФЕИТ има сериозен придонес во осовременувањето на наставно-образовниот процес и во создавањето технолошки лидери

Република

65 години ФЕИТ, родното место на информатиката и на техничките системи (фото)

Независен

Сиљановска Давкова: ФЕИТ има сериозен придонес во осовременувањето на наставно-образовниот процес и во создавањето технолошки лидери

MakPress

Претседателката Сиљановска Давкова го прими Драган Јаќимовиќ, амбасадорот на Босна и Херцеговина

ТВ21

Претседателката Сиљановска Давкова го прими Драган Јаќимовиќ, амбасадорот на Босна и Херцеговина

Скопје1

4NEWS Centar Вести плус Канал5 Press24 Бизнис Вести Република MakPress

ФЕИТ е институција – стожер на образование, знаење, иновации и извонредност

Опсервер - 19.06.2024

Факултетот за електротехника и информациски технологии при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ – Скопје прослави 65 години од своето основање. На свечена академија, организирана под мотото „65 години наставна и научна извонредност“ беше претставен ...

За 65 години ФЕИТ образовал 11.000 дипломирани инженери, 1.300 магистри и 170 доктори на науки

Умно