TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дали Самсунг навистина ќе го претстави овој „брутален“ телефон за неколку месеци?

Точка - 15.04.2019

Нема сомнеж дека Самсунг наскоро ќе го претстави новиот Galaxy Note 10, но тоа најверојатно нема да биде се. Како што пренесува “TechRadar”, се споменува уште еден модел – Galaxy Note 10 Pro.

Galaxy Note 10 Pro ќе биде новиот член во Samsung Note семејството

Телефони.мк - 15.04.2019

Сега сме април и до август има време до откривањето на претстојниот Galaxy Note 10 . Меѓутоа, интересно е сега што новиот модел ќе биде со четири задни камери, кој најверојатно ќе биде со додавката Pro во називот на моделот, од кого се очекува и ...

Потврдено дека Samsung Galaxy Note 10 ќе има четири модели

Телефони.мк - 15.04.2019

Нови информации за регистрација на кодните сериски броеви на претстојниот супер моќен фаблет Samsung Galaxy Note 10 откриваат дека ќе има има вкупно четири модели. Основната верзија на Samsung Galaxy Note 10 ќе има 6,3 инчен дисплеј со 4G и 5G ...

Рецензија Sony Xperia XZ2 Compact - Компактен во ера на огромните

Телефони.мк - 14.04.2019

Sony Mobile повеќе години упорно се држеше до својата формула на лансирање на компактни верзии на премиум моделите кои имаат нешто помали екрани, но идентичен изглед и исти компоненти без да направи некакви компромиси во хардверот.

Каков е планот на OnePlus за Fold смартфон?

Телефони.мк - 13.04.2019

OnePlus годинава најголем фокус ќе има ставено на лансирање на смартфон со поддршка за 5G мобилна мрежа, но нема да скокне да го фати следниот тренд на мобилната индустрија кога е во прашање на иновациите со Fold смартфон.