TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Овие пет совети не се јавно споделени од професионални тркачи

4NEWS - 30.09.2023

Јамајчанецот Усеин Болт е најбрзиот човек на 100 метри, а Кениецот Елиуд Кипчоге може да истрча цел маратон за два часа и една минута. Но, што ако ги сменат улогите? Професионалните тркачи како Болт, кој ги држи рекордите на 100, 200 и 4х100 метри, ...

Македонците ги зафати тркачка еуфорија - трчаат од задоволство, соборуваат лични рекорди, а бараат и професионални ...

Факултети - 29.09.2023

Судејќи по бројот на рекреативни тркачи со кои јас работам, но и по оние што ги среќавам на трките во Македонија, дефинитивно бројот експоненцијално расте. Секако, голем удел за тоа има и Скопскиот маратон, но во последните неколку години почнаа да ...