TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Димитров испрати порака со сочуство до фамилиите на жртвите во Џенова

Фокус - 15.08.2018

Целата италијанска и светска јавност е во шок, откако вчера се сруши надвозник кај Џенова, при што животот го загубија 35 лица. Десетици други се повредени а не се исклучува можноста и бројката на жртви да порасне.

НЕ СТИГНАА НА ОДМОР ВО САРДИНИЈА: Мајка, татко и детенце најдени мртви во урнатините на мостот кај Џенова

Фактор - 15.08.2018

Близу Џенова се урна надвозник кој сочинувал дел од автопатот, а според официјаните информации најмалку 35 лица загинале во таа несреќа. Спасувачите останале во шок кога ги нашле телата на Роберто Робиано (44) неговата сопруга Ерсилиа Пичинино (41) ...

Трагедија во Џенова: Над 35 загинати, 16 повредени и 10 исчезнати

Нова ТВ - 15.08.2018

Бројот на загинатите во уривањето на надвозникот кај Џенова се искачи на 35, мешу кои има и три деца, а 16 луѓе се во тешка состојба. Десетина се водат за исчезнати. Во Лигурија денеска ќе биде прогласена вонредна состојба.

(Видео) Три деца загинаа во апокалипсата во Џенова, спасувачите трагаат по преживеани

Макфакс - 15.08.2018

Најмалку 35 лица, меѓу кои три деца на возраст од 8, 12 и 13 години загинаа во рушењето на надвозникот во Џенова, објавија агенциите, повикувајќи се на извори од противпожарната бригада. Спасувачите во северозападниот италијански град Џенова ...

(Видео) Камионот запрел на самиот раб: Најсреќниот човек во несреќата во Италија

Макфакс - 15.08.2018

Надвозникот „Моранди“ во Џенова се урна во вторникот. Италијанските медиуми објавија дека во инцидентот загинале најмалку 35 лица. Операцијата за спасување продолжува и се стравува дека бројот на жртвите би можел да биде многу поголем.

ФОТО: Фотка која го обиколи светот - камионот запре на раб, за влакно се спаси од трагедијата во Џенова

Press24 - 15.08.2018

Голема трагедија ја потресе Џенова кога вчера се урна дел од автопат, при што беа заглавени автомобили и луѓе, а голем дел и починаа. Надвозникот „Моранди“ во Џенова усмрти најмалку 35 лица, а еден од најсреќните во кобниот момент бил камион чија ...

Најмалку 26 загинати во Џенова

Р.С.Европа - 15.08.2018

Италијанските спасувачки екипи соопштија дека најмалку 26 луѓе го загубија животот кога вчера се урна дел од надвозникот во Џенова, додека пет луѓе се во болница и биле во тешка состојба. Повеќето од жртвите биле во возилата кои паднале од ...

ЦРН БИЛАНС: Три деца меѓу загинатите во Џенова, спасувачите цела ноќ ги пребарувале рушевините

Курир - 15.08.2018

Најмалку 35 лица, меѓу кои три деца на возраст од 8, 12 и 13 години загинаа во рушењето на надвозникот во Џенова, објави италијанската агенција ANSA повикувајќи се на извори од противпожарната бригада.

(ФОТО) ТРАГЕДИЈАТА ВО ЏЕНОВА ВО СЛИКИ: Фотографиите доказ на целиот ужас на мостот на смртта каде загинаа 35 луѓе

Фактор - 15.08.2018

Билансот на мртви при уривање на надвозникот во Џенова надмина 35 луѓе, а 16 се повредени. Италијанскиот премиер Џузепе Конте го посетил местото на несреќата каде се урна надвозникот во Џенова и тоа го нарече „огромна трагедија“.

Првата снимка од уривањето на надвозникот во Џенова (ВИДЕО)

+инфо - 14.08.2018

Италијанска Република, пренесe изјави на четиричлено семејство во состојба на шок, за тоа дека гром погодил еден од столбовите на мостот, по што цементот почнал да се распаѓа, но наведува дека веројатно станува збор за сугестија во барањето причина ...

(Фото и Видео) Застрашувачки видео снимки од рушењето на надвозникот во Италија

Макфакс - 14.08.2018

Италијанската полиција на социјалната мрежа „Твитер“ објави видео на кое се гледа моментот на рушењето на надвозник во близина на Џенова. Бројот на загинати лица во несреќата досега се зголеми на 35 лица, а според италијанските власти тој и натаму ...

Камионџија го запрел возилото во моментот кога се урива натпатникот

+инфо - 14.08.2018

Над стотина спасувачки екипи со кучиња трагачи бараат низ рушевините во потрага по жртвите. Натпатникот, дел од автопатот А10, се сруши денеска откако го погоди гром, според тврдењата на сведоците.

,,Летав 30 метри” – фудбалер неповреден во падот од надвозникот кај Џенова

Канал5 - 14.08.2018

Поранешниот голман на Каљари Давиде Капело , раскажува како го преживеал падот од надвозникот . За сега во несреќата загинаа најмалку 35 лица. Најголем број од загинатите се најдени во нивните автомобили .

Италијанскиот министер за внатрешни работи за трагедијата во Џенова: Не е прифатливо вака да се загине

Фокус - 14.08.2018

Италијанскиот министер за внатрешни работи, Матео Салвини порача дека најмалце 30 лица загинаа при срушувањето на надвозникот во близина на Џенова. Како што порача тој, ќе се обиде да го најде виновникот за ваквата трагедија и како што вели, не е ...

ВИДЕО: Италијанската полиција објави снимка од моментот кога се сруши надвозникот во Џенова

А1 On - 14.08.2018

Италијанската полиција на Твитер објави видео на кое што се гледа моментот кога се сруши надвозникот во близина на Џенова, во кој загинаа повеќе од 30 лица. Се сруши дел од автопатот А10 откако беше погоден од гром, тврдат ...

Бројот на загинати во несреќата во Италија се зголеми на 35 лица

Макфакс - 14.08.2018

Бројот на загинати лица при уривањето на надвозникот во Италија се зголеми на 35 лица. Во несреќата која се случи во близина на Џенова, каде надвозник на автопатот А10 се сруши, бројот на загинати и натаму би можел да се зголемува, соопштија ...

Оперскиот пејач Нацоски за малку ја избегнал катастрофата на надвозникот во Џенова

Канал5 - 14.08.2018

Ужас на надвозникот во Џенова . Десетици загинати и повредени во падот од надвозникот 200 метри . Македонскиот операки пејач Благоја Нецоски за малку ја избегнал катастрофата. „О, мили боже! О, мили боже! О, мили боже! О, мили боже! Лошо се ...

Најмалку 30 загинати и голем број во критична состојба по уривањето на надвозник близу Џенова

А1 On - 14.08.2018

Бројот на жртви при уривањето на надвозник во близина на Џенова се зголеми на 30, јавија италијански медиуми цитирајќи го заменикот италијански премиер Матео Салвини. – Најмалку 30 луѓе загинаа и голем број се сериозно повредени, изјави Салвини.

(Видео) Најмалку 22 жртви при уривањето на надвозник во Италија

Макфакс - 14.08.2018

Најмалку 22 лица го загубија животот во несреќата која денеска се случи се во близина на Џенова, Италиј. При уривањето на надвозникот , кој е дел од главниот автопат А10 во близина на Џенова, според заменик министерот за транспорт на Италија, бројот ...

(ВИДЕО) Италија: Преку 30 жртви при уривање на надвозник

А1 On - 14.08.2018

При уривање на надвозник во близина на Џенова денеска настрадаа најмалку 30 лица, а бројот на жртви ќе продолжи да расте, изјави денеска италијанскиот заменик- министер за сообраќај Едоардо Рикси.

Трагедија во Џенова, се урна вијадукт и затрупа десетици луѓе во автомобилите(видео)

AKO - 14.08.2018

Под налетот на големото невреме што ја зафати Џенова во Италија, се урна надвозник кој со себе повлече десетици автомобили и луѓето во нив. Најмалку 35 загинаа, а под урнатините има уште луѓе.

Десетици жртви при уривање на надвозник во Италија (ВИДЕО)

Канал5 - 14.08.2018

Најмалку 22 луѓе загинаа при падот на надовзник во близина на Ѓенова, Италија. Бројот на жртвите на трагичната несреќа не е конечен , изјави заменик министерот за сообраќај на Италија , Едуардо Рикси. Меѓу загинатите има и деца.

Се бројат жртвите под урнатините на вијадуктот во Џенова

OhridNews - 14.08.2018

Најмалку 35 лица ги загубија животите, а десеттици се повредени или исчезнати при уривање на вијадукт во италијанскиот град Џенова, што се случи денеска. Како што пренесуваат светските агенции и медиумите во Италија уривањето на вијадуктот на ...

Снимка од воздух од срушениот надвозник во Италија (видео)

365 - 14.08.2018

Според првите официјални информации, 22 лица загинале во несреќата, а пет лица се сериозно повредени. Од смачканите возила под урнатините се извлечени телата на неколку загинати, а две лица се извлечени живи.

Најмалку 22 жртви при уривањето на надвозник во Италија

Тера - 14.08.2018

Најмалку 22 лица го загубија животот во несреќата што денеска се случи се во близина на Џенова, Италија. При уривањето на надвозникот, кој е дел од главниот автопат А10 во близина на Џенова, според заменик-министерот за транспорт на Италија, бројот ...

Се урна надвозник во Џенова, над 30 мртви и десетици повредени

Радар - 14.08.2018

Најмалку 30 лица загинаа, а десетици се сериозно повредени при уривање на надвозник во Џенова, Италија. Мегу загинатите е и едно бебе. Надвозник се срушил откако подрачјето го зафати силно невреме.

Бројот на загинати во Џенова се искачи на 22

Локално - 14.08.2018

Надлежните потврдија смрт на 22 луѓе, а бројот се очекува да расте, откако денеска падна дел од автопат во Џенова, Италија. Дел од патот падна денеска околу 12 часот, а причината за падот се уште не е позната.

11 загинати при уривање на надвозник во северна Италија

ТВ21 - 14.08.2018

Голем мост на автопат во Италија се урна, во близина на градот Ѓенова, по што преку десет возила се стрмоглавиле паѓајќи од височина од 100 метри. Италијанскиот министер за транспорт, Данило Тонинели, изјави дека се работи за голема трагедија.

Бројот на жртви при уривањето на мостот во Џенова се зголеми на 22 лица

Мета - 14.08.2018

Бројот на жртвите при уривањето на мостот во италијанскиот град Џенова се зголеми на 22 лица, а 13 лица се повредени. Според италијанскиот заменик- министер за сообраќај, Едоардо Рикси, бројот на жртви ќе продолжи да расте.

Стравична глетка: Моментот кога се срушил надвозникот во Џенова (Видео)

Република - 14.08.2018

Во близина на Џенова, град во северна Италија, денеска се урна надвозник, кој е дел од автопатот, а официјалните лица тврдат дека има загинати и можна е трагедија од огромни размери. Министерот за сообраќај Данило Тонинели предупреди дека тоа е ...

Страшна трагедија: Се срушил мост кај Џенова, десетина загинати

24 Вести - 14.08.2018

Во близина на Џенова, северна Италија, се урна надвозник, дел од автопатот А-10, при што загинаа десетина луѓе. Во несреќата се урнаа околу 200 метри од сто метри високиот надвозник, при што паднаа најмалку десет автомобили.

Трагедија во Џенова: Се сруши дел од 100 метри висок надвозник, најмалку десетина загинати (видео)

365 - 14.08.2018

Неверојатна трагедија во близина на Џенова, северна Италија. Има најмалку десетина загинати откако се урна дел од околу 200 метри од 100 метри високиот надвозник во склоп на автопатот А-10.

Потврдена смртта на 11 лица при уривањето на надвозник во италијанскиот град Џенова

1tv - 14.08.2018

Дел од надвозник над индустриска зона во италијанскиот град Џенова се урна денеска во момент на силна бура проследена со пороен дожд. Министерството за внатрешни работи на Италија потврди дека загинале 11 луѓе.

(Фото) Се урна вијадукт во Италија, се стравува дека има многу повредени

Макфакс - 14.08.2018

Вијадуктот во близина на Ѓенова се урна денес, пренесуваат светските агенции. Агенцијата „Ројтерс”, која беше меѓу првите што ја пренесоа веста, соопшти дека полицијата и пожарникарите биле на местото на настанот, и засега не е познато дали има ...

Две лица извлечени живи, најмалку 30 загинати при уривање на надвозник во Џенова

Н.Македонија - 14.08.2018

Две лица се извлечени живи под урнатините на надвозникот над Џенова и се превезени во болницата Сан Мартино, но и натаму се стравува дека во несреќата има десетици мртви, пренесува италијанската агенција АНСА, додека остнатите медиуми јавуваат за ...

(ВИДЕО) МОРНИЧАВИ ГЛЕТКИ: Сведок го опишува уривањето на мостот во Џенова како апокалиптична сцена

Фактор - 14.08.2018

Во близина на Џенова денеска се урна надвозник кој сочинува дел од автопатот, а претставници тврдат дека има повеќе мртви и дека е можна трагедија од огромни размери. Засега се верува дека има најмалку 10 мртви.

ВИДЕО: Надвозник се сруши во Италија, луѓе и автомобили останаа под урнатините

Курир - 14.08.2018

Италијанските медиуми јавуваат дека на автопатот А10 кај Џенова се срушил надвозник. Не е познато дали има жртви, но наводно под урнатините се наоѓаат луѓе и автомоибли. Италијанската агенција Анса јавува дека официјалните лица се сомневаат дека ...

(ВИДЕО18+) СТРАВИЧНО: Погледнете го моментот на уривање на мост во Џенова-автомобили паѓаат, луѓето врескаат

Фактор - 14.08.2018

Над десет жртви е биланост засега откако денес се урна надвозник во близина на Џенова, Италија. Светските медиуми ја пренесоа информацијата дека загинале десетина луѓе а на интернет веќе кружат и видео снимки на кои се гледа моментот на уривање на ...

Димитров на Твитер: „Бидете силни ова е тажна загуба"

Press24 - 15.08.2018

Италија и светот се во шок и неверување откако вчера се случи апокалипса кога се сруши надвозник при што загинаа 35 лица најмалку. Македонскиот министер за надворени работи, Никола Димитров, на својот Твитер налог испрати порака со сочуство до ...

НЕ СТИГНАА НА ОДМОР ВО САРДИНИЈА: Мајка, татко и детенце најдени мртви во урнатините на мостот кај Џенова

Женски магазин - 15.08.2018

Близу Џенова се урна надвозник кој сочинувал дел од автопатот, а според официјаните информации најмалку 35 лица загинале во таа несреќа. Спасувачите останале во шок кога ги нашле телата на Роберто Робиано (44) неговата сопруга Ерсилиа Пичинино (41) ...

Бројот на жртви во Џенова се зголеми на 35, 16 лица се повредени, а десетина исчезнати

Мета - 15.08.2018

Италијанските власти потврдија дека бројот на загинатите при уривањето на надвозникот кај Џенова се искачи на 35, меѓу кои има и три деца, а 16 луѓе се во тешка состојба. Десетина се водат за исчезнати.

Три деца загинаа во апокалипсата во Џенова, спасувачите трагаат по преживеани

Точка - 15.08.2018

Најмалку 35 лица, меѓу кои три деца на возраст од 8, 12 и 13 години загинаа во рушењето на надвозникот во Џенова, објавија агенциите, повикувајќи се на извори од противпожарната бригада. Спасувачите во северозападниот италијански град Џенова ...

Најсреќниот човек во несреќата во Џенова

24Инфо - 15.08.2018

Најсреќниот човек во несреќата во Џенова Надвозникот „Моранди“ во Џенова се урна во вторникот. Италијанските медиуми објавија дека во инцидентот загинале најмалку 35 лица. Операцијата за спасување продолжува и се стравува дека бројот на жртвите би ...

Спасувачите во Џенова пронашле тела на татко, мајка и син: Кога заѕвонел телефонот никој од официјални лица не можел да ...

Пулс24 - 15.08.2018

Најмалку 35 лица загинаа откако вчера надвозник се сруши во близина на Џенова во Италија. Меѓу загинатите се Роберто Робиано (44), еговата сопруга Ерсилиа Пичинино (41) и нивниот девет годишен син Самуел кој тргнале на одмор во Сардинија.

Фотографии кои сведочат за трагедијата во Џенова

Женски магазин - 15.08.2018

Билансот на мртви при уривање на надвозникот во Џенова надмина 35 луѓе, а 16 се повредени. Италијанскиот премиер Џузепе Конте го посетил местото на несреќата каде се урна надвозникот во Џенова и тоа го нарече „огромна трагедија“.

Летав 30 метри – поранешниот голман на Каљари раскажува како го преживеал падот од надвозникот

Република - 14.08.2018

Поранешниот голман на Каљари Давиде Капело, раскажува како го преживеал падот од надвозникот. За сега во несреќата загинаа најмалку 35 лица. Најголем број од загинатите се најдени во нивните автомобили.

Италијанскиот министер за внатрешни работи за трагедијата во Џенова: Не е прифатливо вака да се загине

Press24 - 14.08.2018

Италијанскиот министер за внатрешни работи, Матео Салвини порача дека најмалце 30 лица загинаа при срушувањето на надвозникот во близина на Џенова. Тој кажа, ќе се обиде да го најде виновникот за ваквата трагедија и како што вели, не е праведно да ...

Бројот на загинати во несреќата во Италија се зголеми на 35 лица

Точка - 14.08.2018

Бројот на загинати лица при уривањето на надвозникот во Италија се зголеми на 35 лица. Во несреќата која се случи во близина на Џенова, каде надвозник на автопатот А10 се сруши, бројот на загинати и натаму би можел да се зголемува, соопштија ...

Најмалку 30 загинати и голем број во критична состојба по уривањето на надвозник близу Џонова

Локално - 14.08.2018

Бројот на жртви при уривањето на надвозник во близина на Џенова се зголеми на 30, јавија италијански медиуми цитирајќи го заменикот италијански премиер Матео Салвини. – Најмалку 30 луѓе загинаа и голем број се сериозно повредени, изјави Салвини.