TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

По притворот за Боки13: Ја затворивте македонската Кардашијан, каде ќе ви оди душата

Скопје1 - 16.07.2019

Сопственикот на 1ТВ, Бојан Јовановски вчера доби 30 дневен притвор поради примање награда за противзаконско влијание, како и за перење пари. Тој вчера беше уапсен на граничниот премин Богородица.

(ФОТО) ДА НАУЧИМЕ КАКО ТРЕБА: Вака Бојан Јовановски замислува ЧЕСНА БОРБА ЗА СЕБЕ?

Екран - 16.07.2019

Претпоставуваме дека ретко кој не знае дека Бојан Јовановски, попознат како Боки 13 е веќе во притвор во Шутка, поради обвинението за „рекет“, или „тргување со влијание“… Не би оптоварувале со детали околу обвинението и другите вклучени во ова дело ...

(ВИДЕО+ФОТО) Најнов имиџ на Боки 13: Сега има руса коса и јакна да ги скрие „брендираните нараквици“!

Екран - 16.07.2019

Вчера, за жал, нови апсења беа причина за интересот на сите нас… Без спомнувани имиња за кои сите сме се прашувале како „дошле до својот капитал“, како успеале сето она што обичните граѓани не можат…На прес конференција беа објавени детали за ...

30 дневен притвор за Бојан Јовановски

Сител - 16.07.2019

30 дневен притвор за Боки 13 и Зоран Кичеец. Шефицата на организиран криминал соопшти дека мерката е одредена по сите 3 основи. Рускоска потврди дека е одземен телефонот на Катица Јанева за да утврди дали постоела комуникација со првоосомничениот, ...

30 дневен притвор за Боки 13

Канал5 - 16.07.2019

Барањето на Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција е остварено, на Бојан Јовановски- Боки 13 му е одреден 30 дневен притвор од страна на Кривичниот суд. Повеќе информации во текот на утрешниот ...

Боки 13 до Русковска: Извинете што ве прекинувам додека зборувате лаги

+инфо - 16.07.2019

Бојан Јовановски, познат како Боки 13, вечерва од Основниот кривичен суд во Скопје беше спроведен во затворот во Шуто Оризари бидејќи му определија притвор од 30 дена како осомничен во најновата истрага на Обвинителството за гонење на организиран ...

Одземен мобилниот на Катица Јанева, ќе се проверува нејзината комуникација со Боки 13

Кумановски м. - 16.07.2019

Мобилниот телефон на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева е одземен за да се види дали комуницирала со Боки 13, рече околу полноќ шефицата на Обвинителството за организиран криминал Вилма Рускоска, по распитот на Бојан Јовановски кој заврши ...

Боки 13 донесен во кривичниот суд во Скопје, обвинителството бара притвор

Канал5 - 15.07.2019

Боки 13 пред околу половина час беше донесен во кривичниот суд во Скопје, откако во текот на денот беше уапсен на граничениот премин богородица, како првоосомничен за сомневања дека изнудил 1,5 милиони евра од бизнисмен.

Боки 13 и натаму на распит, но се шири исрагата и по СЈО и просториите на 1Тв-се прибираат докази!

Локално - 15.07.2019

Се уште трае распитот на Бојан Јовановски-Боки13 , кој претходно бече фатен на гранилниот премин Богородица. Тој пред околу 2 часа беше донесен во Кривичниот суд, а во меѓувреме се случуваат и други претреси и истрагата се прошири иврз ...

Боки 13 оди во притвор

Gostivarpress.mk - 16.07.2019

Судија на претходна постапка во Кривичниот суд доцна вечерва му одредил 30 дневен притвор на Борјан Јовановски – Боки 13, објави порталот А1он. Боки 13 е првоосомничен во случај за изнудување на милионска сума пари од бизнисмен за да влијае врз ...

Боки 13: Извинете што ве прекинувам во вашите лаги (ВИДЕО)

Слободен Печат - 16.07.2019

Претходно заврши и распитот на второосомничениот Зоран Милески, кој исто така заврши во притвор. Боки 13 вечерва оди во истражниот затвор „Скопје“, бидејќи судија на претходна постапка му одреди мерка притвор од 30 дена.

ВИДЕО: „Извинете што ве прекинувам додека кажувате лаги“, ѝ рече Боки 13 на Рускоска на излегување од Кривичен

ТВ21 - 16.07.2019

„Извинете што ве прекинувам додека кажувате лаги“, рече вечерва Бојан Јовановски познат како Боки 13 по одредениот 30 дневен притвор и излегувањето од Кривичниот суд. Додека Јовановски го напушташе Кривичен во придружба на полиција, на скалите се ...

Јовановски на распит во Кривичен

Алсат-М - 15.07.2019

Првиот човек на 1ТВ, Бојан Јовановски познат како Боки 13 вечерва со лисици на рацете во придружба на полицијата е донесен на распит во Кривичниот суд. Тој денеска беше уапсен на граничниот премин Богородица на барање на Обвинителството за ...

30 дневен притвор за Бојан Јовановски познат како Боки 13

ТВ21 - 16.07.2019

Судија на претходна постапка одреди 30 дневен притвор за Бојан Јовановски, познат во јавноста како Боки 13. Јовановски заедно со Милевски се осомничени дека зеле 1,5 милиони евра како награда за да влијаат врз јавен обвинител за да запре истрага ...

Боки 13 донесен на распит пред суд.

Канал5 - 15.07.2019

Бојан Јовановски-Боки 13 беше спроведен со лисици на распит пред суд Судот треба да одлучи, дали ќе го прифати барањето на обвинителството за ...

ВИДЕО: Претрес во канцеларијата на Боки 13, одземен неговиот компјутер

ТВ21 - 15.07.2019

Во текот на претресот вечерва во просториите на „1ТВ“, каде се наоѓа канцеларијата на Бојан Јовановски познат како Боки 13 одземен е неговиот компјутер, а неофицијално ТВ21 дознава дека бил одземен и компјутерот на синот на Катица Јанева кој работи ...

На Катица Јанева ѝ е запленет телефонот

+инфо - 15.07.2019

На специјалната јавна обвинителка, чие име се споменува како инволвирано во истрагата во која осомничени се Бојан Јовановски – Боки 13 и Зоран Милески – Кичеец, вечерва ѝ одземен мобилниот телефон, дознава Плусинфо од извори во истрагата.

Боки 13 за малку ќе избегал од државава, возел со голема брзина кон граница

А1 On - 15.07.2019

Осомничениот за „Примање награда за протизаконито влијание“, и за перење пари Бојан Јовановски познат како Боки 13 денеска со уште тројца пријатели за малку ќе избегал од државава. Тој бил лоциран кај Гевгелија, како со голема брзина вози џип кон ...

На Катица Јанева врз која влијаел Боки 13 ѝ е запленет телефонот

+инфо - 15.07.2019

На специјалната јавна обвинителка, чие име се споменува како инволвирано во истрагата во која осомничени се Бојан Јовановски – Боки 13 и Зоран Милески – Кичеец, вечерва ѝ одземен мобилниот телефон, дознава Плусинфо од извори во истрагата.

На обвинителот врз кој влијаел Боки 13 му е запленет телефонот

+инфо - 15.07.2019

На обвинителот кој е инволвиран во истрагата во која осомничени се Бојан Јовановски – Боки 13 и Зоран Милески – Кичеец, вечерва му е одземен мобилниот телефон, дознава Плусинфо од извори во истрагата.

Боки 13 – Како од реално шоу стигна до политичката и бизнис елита

А1 On - 15.07.2019

Кој е всушност 33-годишниот Бојан Јовановски попознат како Боки 13 е прашање на кое тешко се доаѓа до одговор, особено поради фактот што неговата кариера оди во различни насоки, од естрадни, преку хуманитарни, до менаџерски, за денеска да биде ...

Боки 13 зел 1,5 милиони евра за да запре кривична постапка

Канал5 - 15.07.2019

Уапсените Бојан Јовановски – Боки 13 и Зоран Милевски – Кичеец се осомничени дека зеле 1,5 милиони евра за преку јавен обвинител врз кој имале влијание да ја олеснат положбата на лице кое е под истрага.

Одземен телефонот на Катица,полицијата во домот на Боки

ММС - 15.07.2019

Полициски службеници вечерва по наредба на Јавното обвинителство влегоа во 1 телевизија и во домот на Бојан Јовановски, познат како Боки 13, потврдуваат од ОЈО за ТВ21. Од ОЈО издале наредба за претрес на канцеларијата и домот на Јовановски по ...

Полиција влегла и во 1ТВ

А1 On - 15.07.2019

Пред половина час, инспектори заедно со полиција влегле во 1ТВ, чиј сопственик Бојан Јовановски познат како Боки 13 е уапсен попладнево. Неофицијално, се проверува документацијата на медиумот, по наредба на Обвинителството за организиран криминал.

Полицијата влезе и во 1ТВ, се проверува документацијата

Макфакс - 15.07.2019

Пред половина час, инспектори заедно со полиција влегле во 1ТВ, чиј сопственик е Бојан Јовановски познат како Боки 13, кој беше уапсен попладнево. Неофицијално, се проверува документацијата на медиумот, по наредба на Обвинителството за организиран ...

ВИДЕО: Бојан Јовановски со лисици донесен на распит во Кривичен суд

А1 On - 15.07.2019

Првиот човек на 1ТВ и неформалниот директор на БМЈ медиа груп, Бојан Јовановски познат како Боки 13 со лисици на рацете во придружба на полицијата беше донесен на распит во Кривичниот суд откако попладнево беше уапсен на граничниот премин Богородица.

Уапсен Боки 13

Кумановски м. - 15.07.2019

Бојан Јовановски или попознат во јавноста како Боки 13 денеска е приведен по барање на Обвинителството за организиран криминал, пишува порталот А1он . Причината за негово апсење, како што пренесува порталот , засега не е целосно позната. loading...

Боки 13 ќе помине 30 дена во “Шутка” одлучи судот

Скопје1 - 16.07.2019

Сопственикот на 1ТВ, Бојан Јовановски, во јавноста познат како Боки 13 предмалку со лисици на рацете излезе од Кривичниот суд во Скопје. Тој доби 30 дневен притвор. Попладнево Јовановски беше уапсен на граничниот премин „Богородица“ по налог на ...

ИНСПЕКТОРИ ЗАЕДНО СО ПОЛИЦИЈА ВЛЕГОА ВО 1ТВ: Моментално вршат претсрес на целата документација!

Магазин - 15.07.2019

Пред малку инспектори заедно со полиција влегле во 1ТВ, чиј сопственик е Бојан Јовановски. Тој денеска беше уапсен на граничниот премин Богородица, поради сомневање за перење на пари. Двајцата осомничени Боки 13 и Зоки Кичеец се осомничени за ...

Полицијата врши претрес во домот на родителите на Боки 13

А1 On - 15.07.2019

Полицијата врши претрес во домот на родителите на Бојан Јовановски познат како Боки 13. Пред куќата има полициско возило, на влезот од дворот соо полицаец со уште две лица. Боки 13 денеска беше уапсен на граничниот премин „Богородица“ при обид да ...

Полицијата врши претрес во домот на Боки 13

24Инфо - 15.07.2019

Полицијата вечерва врши претрес во семејниот дом на родителите на Бојан Јовановски, во населбата Тафталиџе, но и во неговата канцеларија во телевизијата 1ТВ. Во меѓувреме, тој пред еден час беше спроведен на распит кај судија на претходна постапка, ...

ВИДЕО: Започна распитот на Боки 13 – од старата се префрли во новата зграда на Кривичен

ТВ21 - 15.07.2019

Започна распитот за Бојан Јовановски во јавноста познат како Боки 13. Откако во придружба на полиција беше донесен вечерва во страта зграда, пред малку тој беше преместен во новата, јавува репортерот на ...

Боки 13 за малку ќе избегал од државава

Скопје1 - 15.07.2019

Бојан Јовановски познат како Боки 13 кој денеска беше приведен за „Примање награда за протизаконито влијание“, и за перење пари за малку ќе избегал од државава. Боки 13 бил сопрен кај Гевгелија.

Боки 13 со лисици донесен во Кривичниот суд

24Инфо - 15.07.2019

Полицијата вечерва го донесе Боки 13 во Кривичниот суд Скопје каде пред истражен судија ќе дава исказ за случајот по пријавата на ОЈО по што судија на претходна постапка ќе одлучи дали за него ќе има притвор или не.

Полицијата го донесе Боки 13 во Кривичниот суд (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен Печат - 15.07.2019

Боки 13 попладнево беше уапсен на еден од граничните премини во државата на барање на Обвинителството за организиран криминал. Полицијата вечерва го донесе Бојан Јовановски во Кривичниот суд Скопје каде пред истражен судија ќе дава исказ за случајот ...

Обновено: Уапсен Боки 13 !

Канал5 - 15.07.2019

Сопственикот на 1ТВ Бојан Јовановски познат како Боки 13 пред малку е уапсен на Граничниот премин по налог на Јавното обвинителство за организиран криминал и корупција. Неофицијално Јовановски е уапсен на граничниот премин Богородица при обид да ја ...

Се врши претрес во домот на родителите на Боки 13

Слободен Печат - 15.07.2019

Полицијата вечерва врши претрес во домот на родителите на Бојан Јовановски познат како Боки 13 во скопската насела Тафталиџе пренесува Макфакс . Пред семејната куќа на Јовановски има полициско возило, а на влезот од дворот може да се забележи ...

Се врши претрес во домот на Јовановски

Фактор - 15.07.2019

Полицијата врши претрес во домот на родителите на Бојан Јовановски познат како Боки 13, во скопската насела Тафталиџе. Пред семејната куќа на Јовановски има полициско возило. Тој денеска е уапсен на еден од граничните премини во државата на барање ...

ВИДЕО: Полиција во 1ТВ и во домот на Боки 13 по наредба на ОЈО

ТВ21 - 15.07.2019

Полициски службеници вечерва по наредба на Јавното обвинителство влегоа во 1 телевизија и во домот на Бојан Јовановски, познат како Боки 13, потврдуваат од ОЈО за ТВ21. Од ОЈО издале наредба за претрес на канцеларијата и домот на Јовановски по ...

ВИДЕО: Боки 13 донесен во Кривичен суд

ТВ21 - 15.07.2019

Бојан Јовановски познат како Боки 13 вечерва во придружба на полиција беше донесен во Кривичниот суд каде треба да започне распитот за него и за Зоран ...

Бојан Јовановски-Боки 13 уапсен на граница

МКД - 15.07.2019

Бојан Јовановски , познат како Боки 13 попладневно е уапсен на еден од граничните премини во земјата, неофицијално, на барање на Обвинителството за организиран криминал. Заедно со Јовановски, сопственик на 1ТВ уапсен е и бизнисменот Зоран Милевски – ...

Боки 13 се обидел да избега од државата откако дознал дека му се подготвува апсење

Република - 15.07.2019

Бојан Јовановски денеска се ибдел да избега од државата – објави А1 он . Според нивните информации, за кои се повикуваат на извор од обвинителството, Боки 13 бил во џип заедно со двајца свои пријатели.

Боки 13: се спакував за у Шутка

Репортер - 15.07.2019

Боки 13 денеска е главна тема. По објавата дека тој е уапсен на граница, за земење рекет од 1,5 милион евра, твитерџиите се пошегуваа со него. „Се спакував за у Шутка“, „Боки не го собирало у гепек“, се само дел од твитовите.

Уапсен шоуменот Бојан Јовановски

IRL - 15.07.2019

Неформалниот сопственик и шоумен Бојан Јовановски, во јавноста познат како Боки 13, е задржан во полициска станица поради случај кој го води обвинителството за гонење на организиран криминал, потврдија од ова обвинителство за ИРЛ.

Полиција влезе во домот на Боки 13 и во 1ТВ (ВИДЕО)

PressingTV - 15.07.2019

Инспектори заедно со полиција влегле вечерва во домот на Бојан Јовановски во скопската насела Тафталиџе. Полицијата влезе и во 1ТВ, чиј сопственик е тој. Од ОЈО издале наредба за претрес на канцеларијата и домот на Јовановски по денешното ...

A1он: Боки 13 фатен како сака да избега од државата, најдени и многу пари во него

Курир - 15.07.2019

Бојан Јовановски сопственикот на 1тв бил фатен на ГП Богородица како сака да избега од државава, пишува порталот а1он.мк Извори за порталот тврдат дека бил фатен со 5000 евра кеш. Целиот текст можете да го прочитате на ...

Боки 13 уапсен на граница по налог на обвинителството за организиран криминал

Канал5 - 15.07.2019

Сопственикот на 1ТВ Бојан Јовановски познат како Боки 13 попладнево е уапсен на Граничниот премин. Боки 13 уапсен на граница по налог на обвинителството за организиран криминал. Пред обвинителството е Михајло Видимлиски.

(ВИДЕО МАКФАКС) Бојан Јовановски со лисици донесен на распит во Кривичен суд

iPortal - 15.07.2019

Првиот човек на 1ТВ и неформалниот директор на БМЈ медиа груп, Бојан Јовановски познат како Боки 13 со лисици на рацете во придружба на полицијата беше донесен на распит во Кривичниот суд откако попладнево беше уапсен на граничниот премин ...

Уапсен Боки 13 на граничниот премин Богородица

Сакам да кажам - 15.07.2019

Бизнисменот Бојан Јовановски – Боки 13 денеска е уапсен на граничниот премин „Богородица“, дознава САКАМАДАКАЖАМ.МК од извори од истрагата во обвинителството. Боки 13, кој се претставува како сопственик на телевизијата „1ТВ“, е уапсен со бизнисменот ...

Бојан Јовановски задржан на граничен премин на барање на Јавното обвинителство

Телма - 15.07.2019

Сопственикот на 1тв Бојан Јовановски денеска е задржан на граничен премин, на барање на Јавното обвинителство. Обвинителката Вилма Русковска за МИА потврди дека Јовановски е задржан на граница, а повеќе детали ќе бидат соопштени поладнево на ...