TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Најголема излезност до 15 часот има во Новаци и Крива Паланка, најмалку во Пласница и Центар Жупа

Телма - 24.04.2024

До 15 часот гласале околу една третина од запишаните избирачи, покажуваат статистиките на ДИК. По доставени резултати од 94,63% од вкупниот број на избирачки места, излезноста е 34,68% или за речиси 6 проценти повеќе од првиот круг на претходните ...

ДИК: Излезноста до 15 часот е 34,96%

Канал5

До 15.00 часот, правото на глас го оствариле 566.073 избирачи, односно 34,96% од вкупниот број гласачи

Рацин

До 15 часот гласале 534.988 граѓани, најголема излезност во Новаци

Слободен Печат

Излезноста до 15 часот 35,26 отсто, најмногу интерес за гласање во Новаци и во Крива Паланка

Република

ДИК: До 13 часот гласале 24,82 отсто или 417.170 граѓани, најголема излезност има во Новаци

Нетпрес

Во 13 часот за 4,5 отсто поголем одѕивот од претседателските избори 2019 година

Република

Република Телма Н.Македонија Телма Тера Press24 Press24

(ГРАФИКА) Јазот меѓу општините со најголем и најмал одзив во 15 часот е поголем споредено со изборите во 2021

360 степени - 24.04.2024

Иако излезеноста до 15 часот, генерално, е повисока споредено со онаа од последните избори кои се одржаа на територијата на целата земја, првиот круг од локалните избори во 2021 година, во општините каде денеска се излезени најмал број на избирачи ...

Јазот меѓу општините со најголем и најмал одзив во 15 часот е поголем споредено со изборите во 2021

Либертас

Над 30 отсто од гласачите го оствариле правото во Делчево и Македонска Каменица до 15 часот

Бриф - 24.04.2024

Во Делчево и Македонска Каменица до 15 часот во првиот круг од претседателските избори, правото на глас го оствариле 7.599 граѓани. Процентот на излезеност до 15 часот во Делчево изнесува 37 проценти, додека во Македонска Каменица – 33, 68 отсто.

Излезноста до 13:00 часот во Делчево и М.Каменица се движи од 24 до 29 отсто

24 Вести

Во Делчево во првиот круг од претседателските избори 14.490 граѓани ќе можат да гласаат на 36 избирачки места

Курир

Излезноста до 13:00 часот во Делчево и М.Каменица се движи од 24 до 29 отсто

Курир

Излезноста до 13:00 часот во Делчево и М.Каменица се движи од 24 до 29 отсто

Бриф

Излезноста до 13:00 часот во Делчево и М.Каменица се движи од 24 до 29 отсто

Сител

Излезноста до 13 часот во Делчево и М.Каменица се движи од 24 до 29 отсто

Република

Курир Press24 Zoom

Седум општини со излезеност под 5% до 11 часот

360 степени - 24.04.2024

Студеничани, Врапчиште, Центар Жупа, Маврово и Ростуше, Арачиново, Пласница и Желино засега се „рекордери“ по ниската излезеност на првиот круг претседателски избори Седум општини од вкупно 80 во земјава имаат излезеност до 11 часот пониска од 5%, ...

ТАБЕЛА: Во овие општини има најмала излезеност до 15 часот

Press24

ТАБЕЛА: Во овие општини има најмала излезеност во Македонија

Press24

ТАБЕЛА: Овие се општините со најмала излезеност во Македонија

Press24