TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Почна реконструкцијата на универзална сала, “нов лик“ треба да добие до 2026

24 Вести - 21.02.2024

По пауза од две години откако градоначалничката Данела Арсовска ги стопираше градежните работи, фирмата изведувач почна реконструкција на универзалната сала – симболот на град Скопје. Според договорот, за 90 работни дена треба да биде готова ...

Една деценија чекање за концертна сала – ново ветување за Универзална: 2026 година!

ТВ21

Продолжува реконструкцијата на Универзалната сала, до 2026 година се очекува да ги отвори вратите за посетители

360 степени

Проектантот на Универлана сала не верува дека објектот има оштетувања поради двегодишниот застој на реконструкцијата

Телма

Продолжи реконструкцијата на Универзалната сала во Скопје

Канал5

Помал број на седишта, покомотни редови: Како ќе изгледа Универзална сала?

Независен

ФОТО | Во 2026 Универзална сала ќе ги отвори вратите за посетители, модернизирана, но со околу 300 седишта помалку

Слободен Печат

Сакам да кажам Телма Независен Фокус Република Либертас Н.Македонија МКД

Обновената Универзална ќе ги прими првите посетители во 2026?!

Вечер Прес - 21.02.2024

Конечно, започнаа градежните работи за реконструкција на култната Универзална сала во Скопје, која со години стои руинирана и надвор од употреба, а првите посетители се очекуваат во 2026 година.

Костадиновска-Стојчевска: Го враќаме симболот на Скопје – Универзалната сала, објектот треба да биде готов за три години

Макфакс

Реконструкцијата на Универзалната сала се очекува да биде завршена во 2026 година

ТВ21

Универзалната сала ќе биде готова за три години

Локално

Реконструкцијата на Универзалната сала се очекува да биде завршена во 2026 година

Канал5

Почнаа градежните работи на објектот “Универзална сала“, ќе биде готова за 3 години

Скопје инфо

Конечно почна реконструкцијата на Универзалната сала, се очекува да биде завршена во 2026 година

ММС

Рацин Бриф Нова ТВ Zoom Канал5 Екран Локално Точка

(ВИДЕО) Ковачевски: СДСМ ја враќа Универзална сала на Скопје

А1 On - 21.02.2024

Претседателот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија, Димитар Ковачевски денеска ја посети Универзалната сала, каде што се разговараше за процесот кој беше почнат пред неколку месеци кога Министерството за култура со Договор ги презема правата ...

Стартуваше реконструкцијата на Универзална сала

Сител

Реконструкција на Универзална сала

24 Вести

Откако скапуваше со години, продолжува реконструкцијата на Универзална сала: Ќе биде готова 2026 година

Скопје1

Почеток на градежните работи на Универзална сала

24 Вести

(Видео) Ковачевски: СДСМ ја враќа Универзална сала на Скопје и Скопјани

Фокус

Ковачевски: Дојде време кога Универзалната сала им се враќа на скопјани, кога владееше ВМРО-ДПМНЕ, беше оставена на забот на времето

Макфакс

Опсервер Либертас Точка