TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Украина работи на обновување на струјата и водата по руските напади

Глас на Америка - 24.11.2022

Украинските власти работат на враќање на струјата и водата во клучните градови, вклучително и Киев, еден ден откако Русија започна повеќе воздушни напади насочени кон цивилната инфраструктура.

Украинец опиша како изгледа животот во Киев без струја и вода

Независен

АКО НЕ РАЗМИСЛУВАМ ПРЕМНОГУ ЗА СЕ, ДЕНОТ МИ Е НОРМАЛЕН - поранешен украински министер опиша како се живее во Киев на нула степени без струја и вода

Фактор

Украинец опишал како изгледа животот во Киев без струја и вода

Точка

Градовите во Украина постепено добиваат струја

Локално

Фотографија на денот: Киев во мрак

Deutsche Welle

Најмалку шест лица загинаа во нападот на Киев, жител: Експлозијата ми ги разнесе прозорците

Centar

МКД А1 On Слободен Печат Телма 360 степени Макфакс А1 On Нетпрес

Снабдувањето со струја и вода обновено во украинските градови по разорните напади

Р.С.Европа - 24.11.2022

Снабдувањето со електрична енергија и вода беа обновени во украинските градови, вклучително и Киев, еден ден откако руските сили лансираа уште еден разурнувачки ракетен напад врз енергетската инфраструктура на Украина, што ги предизвика најголемите ...

Киев се бори со најголемиот прекин на струја од почетокот на војната

360 степени

Над 70 отсто од жителите на Киев се без струја

Нетпрес

Кличко: Греши Путин, кога мисли дека ќе се предадеме

Алсат-М

Кличко: Околу 80 проценти од домаќинствата во Киев се без вода и струја

А1 On

Руската формула за терор остави милиони без струја, греење и вода, порача Зеленски пред Советот за безбедност на ОН

360 степени

Кличко: „70 отсто од Киев сè уште е без струја“, дел од водоснабдувањето е обновено

Еспресо

Мета Локално Денар Локално Deutsche Welle Канал5 Centar 24Инфо

Експлозии во Киев откако Русија лансираше нов ракетен напад на Украина

Сакам да кажам - 23.11.2022

Нови експлозии се регистрирани во Киев откако сирени за воздушна тревога се огласија во речиси цела Украина. Советникот на претседателот Зеленски, Михајло Подољак, изјави дека Русија извела нов масивен напад на инфраструктурните објекти.

Во Киев прогласена тревога: Сирени ги предупредуваат луѓето веднаш да одат во засолништа

Макфакс

Тревога во Киев по голем број експлозии, најмалку еден загинат

MakPress

ВОЗДУШНА ТРЕВОГА ВО КИЕВ Граѓаните повикани веднаш да се скријат во засолништата (ФОТО)

+инфо

Во Киев прогласена тревога: Сирени ги предупредуваат луѓето веднаш да одат во засолништа

Точка

Тревога во Киев по голем број експлозии: Прекини на струја и во Молдавија

А1 On

Тревога во Киев по голем број експлозии

Фокус

24Инфо Опсервер Сител Слободен Печат +инфо Курир Press24 Либертас

Украина гради т.н центри на непобедливост – засолништа со парно, струја, вода

Во Центар - 23.11.2022

Владата на Украина вети дека ќе изгради засолништа за греење, како и снабдување со вода и електрична енергија, предупредувајќи ги граѓаните да штедат енергија за време на немилосрдните руски напади кои сериозно ја оштетија енергетската ...

Украина отвора засолништа со греење, струја и вода

Локално

Зеленски: Украина отвора „центри на непобедливоста“ со греење, струја, вода и интернет

Бизнис Вести

Зеленски: Украина отвора „центри на непобедливоста“ со греење, струја, вода и интернет

Опсервер

Зеленски: Украина отвора „центри на непобедливоста“ со греење, струја, вода и интернет

Курир

Зеленски: Украина отвора „центри на непобедливоста“ со греење, струја, вода и интернет

А1 On

Зеленски: Украина отвора „центри на непобедливоста” со греење, струја, вода и интернет

24Инфо

360 степени Слободен Печат Независен Frontline MakPress Бриф 24 Вести Сител