TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Унгарскиот парламент ја ратификуваше кандидатурата на Шведска за членство во НАТО

360 степени - 26.02.2024

„Го поздравувам гласањето на унгарскиот парламент за ратификување на членството на Шведска во НАТО. Сега кога сите сојузници го одобрија, Шведска ќе стане 32-риот сојузник во НАТО. Членството на Шведска ќе не направи сите посилни и побезбедни“, ...

Унгарскиот парламент го одобри приемот на Шведска во НАТО

Нетпрес

Шведска влегува во НАТО, и Унгарија го одобри членството

еМагазин

Од Унгарија се очекува да го одобри влезот на Шведска во НАТО

Глас на Америка

Унгарскиот парламент денеска гласа за прием на Шведска во НАТО

Кумановски м.

Унгарскиот парламент треба да одлучува за кандидатурата на Шведска за НАТО

Бизнис Вести

Унгарскиот парламент треба да одлучува за кандидатурата на Шведска за НАТО

Независен

Слободен Печат Курир Сител MakPress Р.С.Европа Бриф 4NEWS Макфакс

Орбан попушти: Шведска влегува во НАТО

Вечер Прес - 26.02.2024

Унгарскиот парламент го ратификуваше Протоколот за пристапување на Шведска во НАТО, со што ја отвори вратата на скандинавската земја да се приклучи на западната воена алијанса. За ратификација на Протоколот гласаа 188 пратеници, а шест беа против.

Шведска влегува во НАТО: унгарскиот парламент го ратификуваше барањето на Стокхолм

МКД

Шведска влегува во НАТО- унгарскиот парламент попушти по две години

Канал5

Улф Кристерсон откако сите членки на Алијансата ја ратификуваа кандидатурата на Шведска за НАТО: Историски ден за земјата

Zoom

Орбан: Парламентот денеска ќе ја ратификува кандидатурата на Шведска за членство во НАТО

Локално

ДА СЕ БИДЕ ИЛИ НЕ! Голем ден за НАТО алијансата, се носи голема одлука!

Во Центар

РАТИФИКАЦИЈА НА ПРИЕМОТ НА ШВЕДСКА! Голем ден за НАТО алијансата, се носи голема одлука!

Пулс24

Zoom 24Инфо Независен Слободен Печат 365 Пулс24 ММС

Столтенберг ја поздрави одлуката на Унгарија да го ратификува влезот на Шведска во НАТО

Макфакс - 26.02.2024

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, ја поздрави одлуката на унгарскиот парламент да го ратификува влезот на Шведска во НАТО. „Ја поздравувам одлуката на унгарскиот парламент да го ратификува влезот на Шведска во НАТО.

Столтенберг го поздрави унгарското одобрување за членство на Шведска во НАТО

Локално

Шведска ја надмина последната пречка во обидот за влез во НАТО откако Унгарија го одобри пристапувањето

ТВ21

Столтенберг го поздрави унгарското одобрување за членство на Шведска во НАТО

Zoom

Столтенберг го поздрави унгарското одобрување за членство на Шведска во НАТО

Слободен Печат

Столтенберг денеска го поздрави унгарското одобрување за членство на Шведска во Алијансата

Телма

Столтенберг го поздрави унгарското одобрување за членство на Шведска во НАТО

Frontline

CivilMedia Опсервер Точка