TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Хероите на Македонија: Што можете да очекувате на ова ЕП од ракометарите?

24 Ракомет - 13.01.2018

Селекторот на Македонија, Раул Гонзалес вчера мораше да се одлучи за 16 ракометари со кои ќе го почне Европското првенство, а тој се одлучи да им даде шанса на играчи кои се веќе проверени.

ЕП Хрватска ракомет 2018: Вечерва Македонија – Словенија

ТВ21 - 13.01.2018

Македонската ракометна репрезентација на почетокот на 13.то Европско првенство, вечерва во Загреб, ќе игра против селекцијата на Словенија. Вчера селекторот Раул Гонзалез го скрати списокот од 19-те играчи отпаднаа: Златко Даскаловски, Гоце Ојлески ...

Ристовски и Георгиевски се приклучија кон репрезентацијата

Телма - 12.01.2018

Македонската машка ракометна селекција се доближува до бројката од 21 играч кои селекторот Раул Гонзалес ги повика во тимот за подготовките пред ЕП во Хрватска.Гарсија Парондо,помошникот на Гонзалес веќе неколку дена работи со репрезентивците кои ...

Раул го скрои составот за Словенија, познати се 16. ракометари кои ќе го почнат првенството

МКД - 12.01.2018

Селекторот на македонската репрезентација, Раул Гонзалез вечерва одреди кои 16 ракометари ќе играат против Словенија, а кои ќе останат на трибините. Раул ќе игра со едно лево крило против Словенија, помалку изненадувачки Гоце Ојлески не се најде на ...

Раул ги одреди 16-те играчи за првиот дуел со Словенија

+инфо - 12.01.2018

Натпреварот Македонија - Словенија се игра утре во Загреб од 19:30 часот. Селекторот на македонската репрезентација Раул Гонзалез ги одреди 16-те играчи на кои ќе смета на утрешниот дуел со Словенија.

Раул Гонзалез го одреди составот за средбата со Словенија

РК Металург - 12.01.2018

Македонскиот селектор Раул Гонзалез се определи за 16-те ракометари со кои ќе ја одигра првата средба од групната фаза против селекцијата на Словенија. На таа средба Гонзалез реши да настапи без крилото Гоце Ојлески, голманот Златко Даскаловски и ...

Раул ги избра 16-те ракометари за дуелот со Словенија

СуперСпорт - 12.01.2018

Селекторот на најдобрата македонска ракометна репрезентација, Раул Гонзалез денес го објави конечниот список на 16 ракометари на кои ќе смета за натпреварот со Словенија. Од финалниот список отпаднаа голманот Златко Даскалоски, левото крило Гоце ...

Раул го одреди конечниот состав за пресметката со Словенија

Дерби - 12.01.2018

Македонскиот селектор Раул Гонзалес вечерва ги потврди шеснаесетте ракометари кои ќе бидат во комбинација за отворањето на Европското првенство во Хрватска, на кое противник на Македонија е селекцијата на Словенија.

Раул пресече и отпиша тројца ракометари за Словенија

Екипа - 12.01.2018

Македонскиот селектор Раул Гонзалес на 24 часа пред почетокот на ЕП 2018 го објави и конечниот список за премиерниот дуел со Словенија. Македонија допатува во Загреб со 19 ракометари, од кои вечерва отпаднаа тројца, и тоа голманот Даскаловски, ...

Кого ќе жртвува Раул - пикер или десно крило?

Sport 1 - 12.01.2018

Веселин Вујовиќ веќе ги соопшти 16-те ракометари кои ќе го почнат Европското првенство, Раул Гонзалес мораме да го почекаме малку повеќе. Селекторот на Македонија ќе го соопшти нашиот состав вечерва.

Раул изненади: Македонија ќе игра само со едно лево крило против Словенија!

Sport 1 - 12.01.2018

Раул Гонзалес ги одбра 16-те играчи со кои Македонија ќе игра, барем, на првиот натпревар од Ервопското првенство, утре против Словенија. Златко Даскаловски, Велко Маркоски и Гоце Ојлески отпаднаа во првиот филтер и ќе ја чекаат својата шанса како ...

Раул го обелодени тимот: Против Словенија без Ојлески, Даскалоски и Велко Маркоски

Gol.mk - 12.01.2018

Селекторот на македонската репрезентација, Раул Гонзалез ги одреди 16-те ракометари кои ќе ги пријави за утрешниот натпревар против Словенија во првото коло од Б групата на Европското првенство во Хрватска.

Даскалоски, Маркоски и Ојлески отпаднаа за Словенија

SportMedia - 12.01.2018

По долго размислување, селекторот на македонската репрезентација, Раул Гонзалез го одреди списокот на ракомтари кои утре ќе ги одмерат силите со Словенија на стартот на ЕП. Шпанскиот стратег нема да смета на услугите на Отпаднаа: Златко Даскалоски, ...

Гонзалез пресече: Без столбот на одбраната и уште двајца ракометари

Спортклуб - 12.01.2018

СпортКлуб.мк, директно од Загреб Раул Гонзалес реши без кои играчи ќе настапи на утрешниот премиерен меч на Македонија на отварањето за нас на ЕП во Хрватска. За конкуренција за утрешниот меч со Словенија, селекторот реши да настапи без Гоце ...

Раул го направи последниот рез

24 Ракомет - 12.01.2018

Селекторот на македонската репрезентација Раул Гонзалес го направи последниот рез во националниот состав пред стартот на Европското првенство во Хрватска. На дуелот против Словенија, македонскиот состав ќе биде без услугите на голманот Златко ...

Без Ојлески, Марковски и Даксаловски против Словенија

Алфа - 12.01.2018

Гоце Ојлески, Никола Марковски и Златко Даскаловски се тројцата ракометари кои нема да бидат дел од составот на македонската ракометна репрезентација на утрешниот натпревар против Словенија Ако сите очекувавме дека предводникот на националниот тим ...

Раул без Даскалоски, Велко Маркоски и Ојлески против Словенија

Шеталиште - 12.01.2018

Раул Гонзалез изненади со изборот на играчи за првиот натпревар. Од списокот на играчи што ќе играат со Словенија изоставени се Гоце Ојлески, Велко Маркоски и Златко Даскаловски. Најголемото изненадување е изоставувањето на Велко Маркоски, така што ...

Раул без Ојлески, Даскалоски и Велко Маркоски тргнува против Словенија

Sport M - 12.01.2018

Раул Гонзалез вечерва ги објави 16-те ракометари кои ќе ги пријави за утрешниот натпревар против Словенија. Тој ги изостави Златко Даскалоски, Велко Маркоски, Гоце Ојлески. За утрешниот натпревар против Словенија, ќе имаме пријавено двајца голмани, ...

ЕП Хрватска ракомет 2018: Вечерва Македонија – Словенија

Скопје24 - 13.01.2018

Македонската ракометна репрезентација на почетокот на 13.то Европско првенство, вечерва во Загреб, ќе игра против селекцијата на Словенија. Вчера селекторот Раул Гонзалез го скрати списокот од 19-те играчи отпаднаа: Златко Даскаловски, Гоце Ојлески ...

Македонската ракометна репрезентација пристигна во Загреб

РК Металург - 11.01.2018

Македонската ракометна репрезентација пристигна во Загреб, каде ќе ги игра натпреварите од групата “Ц“ во групната фаза на ЕП во Хрватска. Своите натпревари нашата репрезентација ќе ги игра во “Арена Загреб“, со капацитет од 15200 места.

EУРО 2018: Оваа генерација има искуство и нова игра за добар резултат

24 Ракомет - 11.01.2018

Периодот од девет години кој помина од Светското првенство во Хрватска е навистина долг кога ќе се земат предвид ракометарите. Тешко е да се споредат таа и оваа генерација. Ракометарите коишто сега се дел од составот се далеку поискусни и со по ...

Речиси цела репрезентација е среќно заљубена, слободни за акција се Ојлески и Манасков!

Скопје инфо - 11.01.2018

Деновиве во центарот на вниманието се ракометарите од македонската репрезентација кои во моментов се подготвуваат за Европското првенство во Загреб кое почнува во петок, а нивниот прв натпревар е закажан за во сабота каде ќе ги одмерат силите со ...

Даскалоски, В. Маркоски и Ојлески отпаднаа за мечот со Словенија

Тера - 13.01.2018

Селекторот на македонската репрезентација, Раул Гонзалез вечерва одреди кои 16 ракометари ќе играат против Словенија, а кои ќе останат на трибините. Селекторот ќе игра со едно лево крило против Словенија, помалку изненадувачки Гоце Ојлески не се ...

ЕП - Хрватска 2018: Даскаловски, Ојлески и Велко Марковски „прекубројни“

Сител - 12.01.2018

Селекторот на македонската репрезентација Раул Гонзалез ги одреди 16-те играчи на кои ќе смета утрешниот дуел со Словенија. Од 19-те играчи кои се наоѓаат во Хрватска отпаднаа: Златко Даскаловски, Гоце Ојлески и Велко Маркоски.

Против Словенија без Ојлески, Даскалоски и Велко Маркоски

Република - 12.01.2018

Селекторот на македонската репрезентација, Раул Гонзалез ги одреди 16-те ракометари кои ќе ги пријави за утрешниот натпревар против Словенија во првото коло од Б групата на Европското првенство во Хрватска.

Речиси цела репрезенција е среќно заљубена, слободни за акција се Ојлески и Манасков!

Sport M - 11.01.2018

Деновиве во центарот на вниманието се ракометарите од македонската репрезентација кои во моментов се подготвуваат за Европското првенство во Загреб кое почнува во петок, а нивниот прв натпревар е закажан за во сабота каде ќе ги одмерат силите со ...

Раул ги одреди 16-те играчи за првиот дуел со Словенија...

Н.Македонија - 12.01.2018

Раул ги одреди 16-те играчи за првиот дуел со Словенија Селекторот на македонската репрезентација Раул Гонзалез ги одреди 16-те играчи на кои ќе смета на утрешниот дуел со Словенија. Од 19-те играчи кои се наоѓаат во Хрватска отпаднаа: Златко ...

Љубовниот живот на македонските ракометари – слободни за акција само Ојлески и Манасков

Република - 11.01.2018

Деновиве во центарот на вниманието се ракометарите од македонската репрезентација кои во моментов се подготвуваат за Европското првенство во Загреб кое почнува во петок, а нивниот прв натпревар е закажан за во сабота каде ќе ги одмерат силите со ...

Раул ги определи имињата на 16-те играчи за првиот дуел со Словенија

Локално - 12.01.2018

Селекторот на македонската репрезентација Раул Гонзалез ги одреди 16-те играчи на кои ќе смета на утрешниот дуел со Словенија. Од 19-те играчи кои се наоѓаат во Хрватска отпаднаа: Златко Даскаловски, Гоце Ојлески и Велко Маркоски.

Гонзалез одреди кој ќе игра со Словенија

Стандард - 12.01.2018

Селекторот на македонската репрезентација, Раул Гонзалез ги одреди играчите кои ќе настапат на утрешниот меч со Словенија. Од 19-те играчи кои се наоѓаат во Хрватска отпаднаа: Златко Даскаловски, Гоце Ојлески и Велко Маркоски.

Раул ги одреди 16-те играчи за првиот дуел со Словенија

Курир - 13.01.2018

Селекторот на македонската репрезентација Раул Гонзалез ги одреди 16-те играчи на кои ќе смета на утрешниот дуел со Словенија. Од 19-те играчи кои се наоѓаат во Хрватска отпаднаа: Златко Даскаловски, Гоце Ојлески и Велко Маркоски.

Стартува ракометното лудило: Ова се јунаците за вечерашниот дуел со Словенија

Маркукуле - 13.01.2018

Селекторот на македонската репрезентација Раул Гонзалез ги одреди 16-те играчи на кои ќе смета на утрешниот дуел со Словенија. Од 19-те играчи кои се наоѓаат во Хрватска отпаднаа: Златко Даскаловски, Гоце Ојлески и Велко Маркоски.

Стартува ракометното лудило: Ова се јунаците за вечерашниот дуел со Словенија

Спортски - 13.01.2018

Селекторот на македонската репрезентација Раул Гонзалез ги одреди 16-те играчи на кои ќе смета на утрешниот дуел со Словенија. Од 19-те играчи кои се наоѓаат во Хрватска отпаднаа: Златко Даскаловски, Гоце Ојлески и Велко Маркоски.