TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тргнала да се пораѓа, па загинала на завеаниот пат- штотуку роденото бебе остана сираче

Press24 - 11.01.2019

Дваесет и шест годишен маж загина, а 25-годишна жена во поодмината бременост почина еден ден подоцна, во сообраќајката која се случи утринава. Бремената жена веднаш е породена со царски рез.

Тргнала да се породи, па загина на завеаниот пат: Бебето што се роди остана сираче

Република - 11.01.2019

Лекарите се уште се борат за животот на штотуку роденото бебе, чија мајка Јована Миленковиќ (24) утринава почина во болница, по страшната несреќа која вчера се случи при судир на фиат пунто и автобус.

Почина и бремената жена од несреќата кај Крушевац, бебето во критична состојба

+инфо - 11.01.2019

Дваесет и четиригодишната Јована Миленковиќ, која вчера беше тешко повредена откако автобус и автомобил се судрија кај Крушевац , починала сабајлево во болница. Како што пренесува „ Курир.рс “, нејзиното бебе, кое после несреќата било родено со ...

ФОТО: Почина и трудницата од страшната несреќа во Србија - бебето на апарати

Press24 - 11.01.2019

Трудницата Јована Миленковиќ која беше вчера беше повредена во страшна несреќа во Србија, за жал почина денеска во болница. Нејзиното бебнце кое вчера беше родено со царски рез е во критична состојба.

Почина родилката која беше тешко повредена во судирот на автомобил и автобус, нејзиното бебе е критично

Република - 11.01.2019

Трудницата Јована Миленковиќ(24), која вчера беше тешко повредена во стравичниот судир на автобус и автомобил на патот Крушевац – Ѓунис, почина утринава во болница, дознава српски Блиц. Како што се дознава, нејзиното бебе, кое вчера после несреќата ...

Почина бремената жена која беше повредена во сообраќајката кај Крушевац

ТВ21 - 11.01.2019

Јована Миленковиќ (24), бремената жена која вчера беше повредена во тешката сообраќајна несреќа која се случи во близината на српскиот град Крушевац, утринава им подлегна на повредите. Во оваа несреќа на лице место загина нејзиниот сопруг.

Го очекувале првото дете: Стефан настрада, а неговата сопруга се бори за живот по несреќата кај Крушевац

Press24 - 10.01.2019

Дваесет и шест годишниот Стефан И. загина во тешка сообраќајна несреќа која се случи кај Крушевац, а неговата бремена жена е тешко повредена и лекарите се борат да ѝ го спасат животот. Во несреќата која се случи утринава во 7 часот, кога се судриле ...

Во сообраќајна несреќа кај Крушевац загина едно лице, трудница е тешко повредена

ТВ21 - 10.01.2019

Едно лице загина во сообраќајна несреќа која се случила рано утрово во 06:30 часот на патот Крушевац – Каоник. До несреќата дошло кога автобус и автомобил се судриле. Полицијата го приведила возачот, а повредената трудница е оперирана, а предвреме ...

Страшна несреќа во Крушевац: Маж загина, трудница тешко повредена, породена со царски рез

Press24 - 10.01.2019

Едно лице загина, а повеќе луѓе се повредени во сообраќајна несреќа на патот Крушевац-Копаоник. Дваесет и шест годишен маж загина, а 25-годишна жена во поодмината бременост е тешко повредена, во сообраќајката која се случи утринава.

Тешко повредена бремена жена веднаш породена со царски рез

AKO - 10.01.2019

26 маж загина, а три лица се тешко повредени во сообраќајната несреќа што се случи на патот Крушевац-Каоник во соседна Србија, меѓу автобус и патничко возило. Во автомобилот се наоѓала жена во 9 месец од бременоста.

Борба за живот на мајката и бебето после несреќата: Маж загина, трудницата тешко повредена

Република - 10.01.2019

Маж(26) загина, а жена(25), која била во поодмина бременот, е тешко повредена во сообраќајната несреќа која рано утринава се случила на патот Крушевац – Ѓунис. Во несреќата која се случи утринава пред 7 часот, кога се судриле автобус на крушевскиот ...

Еден загинат, бремена жена се бори за живот по тешка несреќа кај Крушевац

+инфо - 10.01.2019

Едно лице загинало, додека најмалку двајца се повредени по тешка сообраќајна несреќа која се случила утрово околу 7 часот кај Крушевац. Како што пренесува „ Курир.рс “, автобусот се лизнал и преминал во другата коловозна лента, па дошло до судир со ...

Почина и бремената жена од несреќата кај Крушевац, бебето во критична состојба

iPortal - 11.01.2019

Дваесет и четиригодишната Јована Миленковиќ, која вчера беше тешко повредена откако автобус и автомобил се судрија кај Крушевац, починала сабајлево во болница. Како што пренесува „ Курир.рс “, нејзиното бебе, кое после несреќата било родено со ...

Почина бремената жена која беше повредена во сообраќајката кај Крушевац

4NEWS - 11.01.2019

Јована Миленковиќ (24), бремената жена која вчера беше повредена во тешката сообраќајна несреќа која се случи во близината на српскиот град Крушевац, утринава им подлегна на повредите. Во оваа несреќа на лице место загина нејзиниот сопруг.

Тој загина, а таа се бори за живот: Го чекаа своето прво бебе, а им се случи огромна трагедија

Курир - 10.01.2019

Дваесет и шест годишниот Стефан И. загина во тешка сообраќајна несреќа која се случи кај Крушевац, а неговата бремена жена е тешко повредена и лекарите се борат да ѝ го спасат животот. Во несреќата која се случи утринава во 7 часот, кога се судриле ...

Во сообраќајна несреќа кај Крушевац загина едно лице, трудница е тешко повредена

4NEWS - 10.01.2019

Едно лице загина во сообраќајна несреќа која се случила рано утрово во 06:30 часот на патот Крушевац – Каоник. До несреќата дошло кога автобус и автомобил се судриле. Полицијата го приведила возачот, а повредената трудница е оперирана, а предвреме ...

Тешка несреќа ка Крушевац, еден починат, а бремена жена се бори за живот

Скопје1 - 10.01.2019

Маж(26) загина, а жена(25), која била во поодмина бременот, е тешко повредена во сообраќајната несреќа која рано утринава се случила на патот Крушевац – Ѓунис. Несреќата се случила помеѓу автобус и патничко возило.

Стефан е момчето што загина во Србија, неговата бремена сопруга се бори за живот

Република - 10.01.2019

Дваесет и шест годишниот Стефан И. загина во тешка сообраќајна несреќа која се случи кај Крушевац, а неговата бремена жена е тешко повредена и лекарите се борат да ѝ го спасат животот. Во несреќата која се случи утринава во 7 часот, кога се судриле ...

ФОТО: Тешка несреќа ка Крушевац, еден починат, а бремена жена се бори за живот

Курир - 10.01.2019

Маж(26) загина, а жена(25), која била во поодмина бременот, е тешко повредена во сообраќајната несреќа која рано утринава се случила на патот Крушевац – Ѓунис. Несреќата се случила помеѓу автобус и патничко возило.

Тешка несреќа ка Крушевац, еден починат, а бремена жена се бори за живот

Република - 10.01.2019

Маж(26) загина, а жена(25), која била во поодмина бременот, е тешко повредена во сообраќајната несреќа која рано утринава се случила на патот Крушевац – Ѓунис. Несреќата се случила помеѓу автобус и патничко возило.

ФОТО: Тешка несреќа ка Крушевац, еден починат, а бремена жена се бори за живот

Сител - 10.01.2019

Маж(26) загина, а жена(25), која била во поодмина бременот, е тешко повредена во сообраќајната несреќа која рано утринава се случила на патот Крушевац – Ѓунис. Несреќата се случила помеѓу автобус и патничко возило.