TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Прес-конференција на Бабунски по натпреварот со Пјуник

Вардар - 12.07.2018

После мечот, шефот на стручниот штаб на Вардар, Бобан Бабунски на прес-конференцијата во Ереван ги искажа своите импресии од одиграниот натпревар против Пјуник денеска, во кој неговите избраници се поразени минимално со 1:0 со гол во првиот дел.

Бабунски: Ова беше само првиот дел од двомечот, во Скопје ќе се покажеме во подобро издание

Дерби - 12.07.2018

Екипата на Вардар доживеа пораз од Пјуник на првиот меч од квалификациите за Лига Европа со што си ја отежна работата пред реваншот кој е на програмата наредната недела во Скопје. Поранешниот македонски шампион загуби со 1-0 со погодок во првиот ...

Бабунски: Ова е само прв дел од двомечот со Пјуник, во Скопје ќе бидеме подобри

Gol.mk - 12.07.2018

Екипата на Вардар доживеа пораз во првиот меч од 1. квалификациско коло во Лигата на Европа против Пјуник , а стратегот Бобан Бабунски по средбата истакна дека двата тима одиграле еден тежок меч, со хепи-енд за Ерменците.

ЛЕ: Вардар поразен во првиот дуел со Пјуник

Сител - 12.07.2018

Фудбалерите на Вардар одиграа неубедливо на гостуванјето во Ерменија каде се поразени со 1-0 од домасниот Пјуник во првиот квалификациски дуел за Лига Европа. Ревансот е за 7 дена на Филип Втори.

Бабунски: Потфрливме, но има и втор натпревар по кој верувам ќе славиме

Екипа - 12.07.2018

Тренерот на Вардар, Бобан Бабунски не е задоволен од поразот на македонскиот шампион во првиот натпревар од 1. квалификациско коло за Лигата на Европа. Вардар загуби со 1-0 од Пјуник во Ереван, во натпревар за заборав меѓу два очајни состави.

Вардар со пораз се враќа од гостувањето кај Пјуник во Ереван

Курир - 12.07.2018

Вардар со минимален пораз од 1:0 на гостувањето кај Пјуник во Ереван го започна воведното квалификациско коло за Лига Европа. Во првиот дел Пјуник дојде до водство од 1:0 со голот на Мохамед Конате во 28-та минута од натпреварот, а фудбалерите на ...

Бабунски: Знаевме дека Пјуник има цврста одбрана

SportMedia - 12.07.2018

Тренерот на „црвено-црните“ потенцираше и тоа дека дуелот се одиграл на многу топло време Вардар загуби со 1:0 на гостувањето кај Пјуник, а тренерот на „црвено-црните“ вели дека не е изненаден од играта на ерменскиот тим.

Вардар со минимален пораз се враќа од Ерменија

МКД - 12.07.2018

Фудбалерите на Вардар со 1-0 загубија на гостувањето кај Пјуник во првиот квалификациски меч во Лига Европа. Вардар со пораз се враќа од Ерменија, „црвено-црните“ примија еден случаен гол, но успеаја да ја затресат мрежата на противникот кој има ...

Вардар со минимален пораз од Пјуник на првиот меч во Ереван

Вардар - 12.07.2018

Еден гол, и тоа постигнат со доза на многу среќа, беше доволен Пјуник да го совлада Вардар на стартот од Лигата на Европа. „Црвено-црните“ имаа почеток на натпреварот со многу осцилации во играта, а како одминуваше времето, ја превзеде доминацијата, ...

Вардар загуби на гостувањето во Ерменија од Пјуник

ТВ21 - 12.07.2018

Вицепрвакот Вардар со пораз се враќа од гостувањето во Ерменија кај Пјуник со 0-1. Тимот на Бобан Бабунски не успеа да постигне погодок на „Вазген Сагрсјан“ и ќе мора да брка негатива од еден гол на „Филип Втори“ во Скопје.

ВИДЕО: Вардар одигра анемично и загуби во Ереван кај Пјуник

Gol.mk - 12.07.2018

Македонскиот вицепрвак Вардар со пораз ја почна овогодинешната европска авантура и со минимални 1-0 (1-0) загуби на гостувањето кај Пјуник во Ереван во рамките на првото коло на Лига Европа.

ВИДЕО: Најинтересните моменти од мечот во Ереван – Вардар блед, безидеен, без срце, без душа!

Екипа - 12.07.2018

Крајно разочарувачко издание на Вардар на стартот од квалификациите за Лигата на Европа. Најмалку е важен поразот од 1-0 на гостувањето против Пјуник во Ереван, но далеку потрагичен е начинот на кој „вардарци“ го одиграа натпреварот во Ерменија.

Нула од Вардар во Ереван: Црвено-црните ништо не одиграа и загубија со смешен гол!

Sport 1 - 12.07.2018

Македонскиот вицепрвак Вардар со пораз ја започна новата летна авантура во квалификациите за Лига Европа, откако попладнево загуби од ерменски Пјуник на гостувањето во Ереван со 0-1, па црвено-црните ќе мора да бидат многу подобри за една недела во ...

Вардар со пораз (1-0) се враќа од Ерменија: Конате ја тресеше мрежата на „црвено-црните“

Екипа - 12.07.2018

Македонскиот вицепрвак Вардар загуби со 1-0 од Пјуник, на гостувањето во Ерменија, во рамките на првиот меч од воведното коло во квалификациите на Лигата на Европа. „Црвено-црните“ имаа слабо издание, и ќе треба да се потрудат многу повеќе на ...

Конате ја начна мрежата на „црвено-црните“, Вардар со пораз се враќа од Ереван (Видео)

Дерби - 12.07.2018

Македонскиот прволигаш Вардар доживеа пораз од Пјуник од 1-0 на денешното гостување во Ереван во првиот квалификацикски меч во рамките на Лига Европа. „Црвено-црните“ не успеаа да ја остварат целта, да останат непоразени и да постигнат барем еден ...

Вардар ќе мора да се „вади“ во Скопје, Конате со среќниот гол обезбеди победа за Пјуник (видео)

Спортски - 12.07.2018

Тимот на македонскиот претставник во квалификациите за Лигата на Европа, екипата на Вардар денес запиша минимален пораз на гостувањето во Ереван во натпреварот против Пјуник. Вардар натпреварот започна во следниот состав: Гачевски, Тошевски, Новак, ...

Вардар поразен на гостувањето во Ерменија (Видео)

СуперСпорт - 12.07.2018

Екипата на Вардар беше поразена во првиот натпревар во рамките од квалификациите за Лигата на шампионите на гостувањето во Ерменија кај екипата на Пјуник. Избраниците на Бобан Бабунски одиграа подпросочен натпревар во кој примија еден несреќен гол, ...

ВИДЕО: Вардар со негатива се враќа – Пјуник ќе мора да падне во Скопје

Спортклуб - 12.07.2018

Вардар се враќа со пораз од Ерменија, каде денеска со минимални 1:0 беа поразени во Ереван од домаќинот Пјуник. Еден момент, еден гол беше доволен за Пјуник во Скопје на реваншот да патува со предност од еден гол.

Лани падна Фенербахче, сега Вардар губи од Пјуник

SportMedia - 12.07.2018

Македонскиот вицепрвак важи за фаворит во двомечот со ерменскиот тим, но на првиот дуел загуби со 1:0 Најтрофејниот македонски фудбалски клуб Вардар, лошо ја започна европската одисеја за оваа сезона.

Лига Европа: Вардар загуби од Пјуник (Видео)

TopSport - 12.07.2018

Фудбалерите на Вардар со пораз ја започнаа новата сезона во европските купови. Попладнево, во главниот град на Ерменија, Ереван, Вардар загуби во првиот меч од првата квалификациска рунда во Лига Европа, од Пјуник со 1:0.

ВИДЕО: Пјуник среќно поведе, Вардар игра полувреме за заборав во Ереван

Gol.mk - 12.07.2018

Македонскиот вицепрвак Вардар има негатива на гостувањето кај Пјуник во Ереван (0-1), со среќен гол на домаќините во 28. минута од натпреварот. Еден од фудбалерите на Ерменците испрати удар од далечина, а Гачевски тргна по него.

Пјуник води 1-0: Конате ја затресе мрежата на Гачевски (ВИДЕО)

Екипа - 12.07.2018

Ерменскиот претставник Пјуник има водство против Вардар со 1-0, по 28 минути игра на првиот меч од воведното квалификациско коло во Лигата на Европа што се игра во Ереван. Мохамед Конате шутираше од далечина, топката удри во еден од одбранбените ...

Лига на Европа: Пјуник - Вардар 1:0 (КРАЈ)

Вардар - 12.07.2018

КРАЈ НА НАТПРЕВАРОТ 82’ - Нафрли Мицевски од корнер, шутраше со волеј Попов, топката оди само над голот 75’ - Последна замена во Вардар. Од теренот излезе Барсегјан, на теренот е Максимов 66’ - Измена во Вардар.

ВИДЕО: Пјуник го „начна“ Вардар – но дали Гачевски можеше да го спречи голот?

Спортклуб - 12.07.2018

Вардар денеска гостува во Ерменија, каде го игра првиот квалификациски натпревар ова лето за пласман во ЛШ. Но за жал, по 28 минута „црвено-црните“ имаат негатива од 1:0. Стрелецот на голот за Пјуник е Мохамед ...

ПОЛУВРЕМЕ: Пјуник - Вардар 1-0 (ВИДЕО)

SportMedia - 12.07.2018

Вардар по првите 45. минути на дуелот со Пјуник има негатива од 1-0. Фудбалерите на македонскиот тим засега не се заканија сериозно по голот на еременскиот тим, кој пак можеше на одморот да замине со поубедливо водство. Вардар по првите 45.

Корисна информација за црвено-црната армија: Линк за следење на мечот Пјуник – Вардар (ВИДЕО)

Sport 1 - 12.07.2018

Македонскиот вицеправ Варадр во моментов го игра воведниот дуел од првото квалификациско коло во Лига Европа, кај ерменски Пјуник, па вардаровите навивачи овој меч може да го следат исклучиво преку лајв-стрим.

ПОЧЕТНИ СОСТАВИ: Вардар со Барсегјан и Вилијан Лира во Ерменија, Херанц меѓу резервите

Gol.mk - 12.07.2018

Пред дуелот со ерменски Пјуник во рамките од првиот натпревар во првото квалификациско коло од Лигата на Европа, македонскиот вицешампион Вардар го официјализираше стартниот тим. Со тројца дебитанти, кои за прв пат ќе играат официјален меч во дресот ...

Познат составот на Вардар: „Црвено црните“ со тројца дебитанти против Пјуник

СуперСпорт - 12.07.2018

Бобан Бабунски ги одреди стартните 11 за натпреварот од првото квалификациско коло од Лига Европа против ерменскиот Пјуник. Во составот има тројца дебитанти кои за прв пат ќе го носат дресот на Вардар на еден официјален натпревар.

Вардар со три летни засилувања во стартниот тим - офанзивно почнува во Ереван (ФОТО)

Sport 1 - 12.07.2018

Македонскиот вицешампион Вардар му гостува попладнево (16 часот) на ермански Пјуник на стартот на новата летна авантура во квалификациите за Лига Европа, но за разлика од ланската историска сезона, овојпат со реновиран и подмладен тим ќе се обидат ...

Интересни бројки и факти пред дуелот Пјуник - Вардар

Вардар - 12.07.2018

Пред денешниот натпревар помеѓу Пјуник и Вардар, еве неколку интересни факти поврзани со овој натпревар и со двете екипи кои ќе играат вечерва во Ереван. - Ова ќе биде прв меѓусебен дуел на овие два тима.

Лига Европа: Пјуник – Вардар, анализа и предлог тип

Спортски - 12.07.2018

Вардар во четврток му гостува на Пјуник во Ереван, Ерменија во квалификациите за Лигата на Европа. Се знае кој е фаворит на овој меч, но прашање е дали Вардар засилувањата ги донесе доцна и дали Бабунски успеа да ја наметне својата филозофија.

Вардар на нов почеток: Пјуник е голем тест за новиот црвено-црн проект

Sport 1 - 12.07.2018

Пред точно една година најтрофејниот македонски клуб започна на денешен ден да ја испишува најсветлата страница во својата историја, па од ремито во Малме (1-1), црвено-црните изодеа трнлив пат како „аутсајдер“ да да влезат во големото друштво во ...

Вардар ќе ги осветува Победа и Тетекс

SportMedia - 12.07.2018

Македонскиот вицепрвак е третата екипа која ќе излезе на мегдан со ерменскиот Пјуник и ќе се обиде да биде првата која ќе го елиминира. Вардар е третата екипа која ќе излезе на мегдан со ерменскиот Пјуник и ќе се обиде да биде првата која ќе го ...

Стрим за Пјуник - Вардар (ВИДЕО)

SportMedia - 12.07.2018

Македонскиот вицеправк, Вардар за помалку од 20. минути го стартува дуелот со Пјуник во рамките на првото квалификациско коло во Лига Европа. И овој деул ќе може да го проследите на интернет, и тоа на следните линкови.

Вардар во мисија за освојување на Ереван!

Екипа - 12.07.2018

Вицешампионот Вардар е можеби единствениот македонски претставник во стартното европско коло од квалификациите за ЛЕ кој отворено ја носи фаворитската улога. Сето тоа ќе треба да го потврди уште на првиот натпревар од 1.

Хамбарџумјан: Ма каков Пјуник, ќе навивам за Вардар!

SportMedia - 12.07.2018

Репрезентативецот на Ерменија честоипати беше херој при настапите на „црвено-црните", од каде заминаа и сега не е дел од нашиот најтрофеен клуб. Популарниот Хоф е секогаш достапен за коментар.

Бабунски пред мечот со Пјуник: Се надевам дека играчите ќе ја покажат својата желба за победа

Sport M - 11.07.2018

Тренерот на ФК Вардар, Бобан Бабунски на прес-конференција пред гостувањето на Пјуник како дел од квалификациите за Лигата на Европа, го анализираше утрешниот противник и соопшти дека „црвено-црните“ ги очекува тежок натпревар.

Бабунски: Во Скопје да се прикажеме во подобро светло

Sport 1 - 12.07.2018

Вардар забележа минимален пораз од 1-0 на гостувањето кај Пјуник во рамки на првото квалификациско коло од Лигата на Европа. Тренерот Бобан Бабунски нема премногу причини да биде задоволен од играта на неговиот тим и се надева дека на реваншот во ...

Проблеми за Вардар: Без Брдаровски утре во Ереван! (Фото)

SportMedia - 11.07.2018

„Црвено-црните" нема да сметаат на одбранбениот играч во првиот натпревар од стартното квалификациско коло на Лига Европа утре од 16:00 часот кога започнува мечот во Ерменија против Пјуник.

Бабунски пред мечот со Пјуник: Се надевам дека играчите ќе ја покажат својата желба за победа

Слободен Печат - 11.07.2018

- Пјуник на секоја позиција поседува квалитетни играчи и имаат искусни фудбалери кои играле многу вакви натпревари. Играат цврсто во одбраната и не очекува тешка задача тука во Ереван. Влегуваме со максимален респект кон нашиот противник, но ние ќе ...

Тошевски и Мицевски: Веруваме дека Вардар ќе го елиминира Пјуник

ТВ21 - 11.07.2018

Фудбалерите на Вардар, Дарко Мицевски и Кристијан Тошевски пред четири години како членови на Тетекс играа против Пјуник исто така во Лигата на Европа. Тогаш двајцата фудбалери беа елиминирани од овој тим, но сега двајцата вардарци се надеваат на ...

Вардар минимално поразен од Пјуник во првиот меч

24Фудбал - 12.07.2018

Фудбалерите на Вардар со 1-0 загубија на гостувањето кај Пјуник во првиот квалификациски меч во Лига Европа. Вардар со пораз се враќа од Ерменија, „црвено-црните“ примија еден случаен гол, но успеаја да ја затресат мрежата на противникот кој има ...

Вардар минимално поразен во Ерменија

Вечер - 12.07.2018

Фудбалскиот вицешампион на Македонија, екипата на Вардар, со пораз ги започна квалификациите за пласман во Лигата на Европа. „Црвено – црните“ загубија на гостувањето во Ерменија против екипата на Пјуник со 1:0.

Вардар без Јуфо против Пјуник

Макфакс - 11.07.2018

Вардар утре ќе му гостува на Пјуник во рамките од 1. квалификациско коло од Лигата на Европа, а за овој натпревар црвено-црните ќе бидат без Виктор Нилдо Јуфо. Засилувањето во ово преоден рок Бразилецот Јуфо, воопшто не е во тимот поради повреда, ...

Јуфо го пропушта Пјуник поради повреда

ТВ21 - 11.07.2018

Македонскиот вицепрвак Вардар, Вардар на утрешниот натпревар против Пјуник во рамките од 1. квалификациско коло од Лигата на Европа, нема да смета на услугите на бразилскиот интернационалец Виктор Нилдо Јуфо, кој не допатува со екипата во Ереван.

Лига Европа: Вардар загуби од Пјуник (Видео)

Макфакс - 12.07.2018

Фудбалерите на Вардар со пораз ја започнаа новата сезона во европските купови. Попладнево, во главниот град на Ерменија, Ереван, Вардар загуби во првиот меч од првата квалификациска рунда во Лига Европа, од Пјуник со 1:0.

Почетниот состав на Вардар за натпреварот со Пјуник

Вардар - 12.07.2018

Познат е составот на Вардар кој што денеска ќе му се спротивстави на ерменски Пјуник, во рамките од првиот натпревар во првото квалификациско коло од Лигата на Европа. Во тимот вечерва ќе настапат тројца дебитанти, кои што за прв пат ќе играат ...

Тошевски: Сега е се поинаку

Слободен Печат - 11.07.2018

Минаа четири години од тогаш, и мислам дека многу работи се променети. Сега нормално, посакувам успех против Пјуник и да поминеме во следната фаза, рече Тошевски. Фудбалерите на Вардар, Дарко Мицевски и Кристијан Тошевски пред четири години како ...

Јуфо го пропушта Пјуник поради повреда

Sport M - 11.07.2018

Македонскиот вицепрвак Вардар Вардар на утрешниот натпревар против Пјуник во рамките од 1. квалификациско коло од Лигата на Европа, нема да смета на услугите на бразилскиот интернационалец Виктор Нилдо Јуфо, кој не допатува со екипата во Ереван.

Лига Европа: Вардар загуби од Пјуник

Точка - 12.07.2018

Фудбалерите на Вардар со пораз ја започнаа новата сезона во европските купови. Попладнево, во главниот град на Ерменија, Ереван, Вардар загуби во првиот меч од првата квалификациска рунда во Лига Европа, од Пјуник со 1:0.