TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Данскиот принц за одземањето на титулите на неговите деца: Не сфаќаат што се случува

Вечер Прес - 30.09.2022

Данскиот принц Јоахим се огласи по одлуката на својата мајка, кралицата Маргарета втора, на неговите деца да им ги одземе кралските титули „Добив известување пет дена претходно да им кажам на моите деца дека за Нова година ќе им биде одземен ...

Данскиот принц Јоаким проговори по одлуката на кралицата Маргрета кон неговите деца: Тие се во ситуација која не ја разбираат

Еспресо

(ФОТО) Данската кралица им ги одзела титулите на четири внуци и го шокирала семејството: „Како гром од ведро небо“

Екран

Шокирани и збунети: Данската кралица им ги одзеде титулите на 4 внуци

Кајгана

Кралска драма во Данска: Кралицата им ги одзеде титулите на четири внуци

Независен

Уште една мистерија за Kралицата: Зошто нема фотографии од неа кога е бремена?

Локално

Данската кралица им ги одзеде кралските титули на четири внуци

Курир

Таратур Точка Во Центар Слободен Печат

Кралицата Елизабета Втора починала додека блиското семејство било на пат кон Балморал, потврдува смртната потврда

Во Центар - 30.09.2022

Кралицата Елизабета Втора почина додека нејзиното блиско семејство сè уште беше на пат кон Балморал, а нејзината смртна потврда е потврдена. Во уписот во шкотскиот регистар, објавен како јавен документ во четвртокот, се вели дека покојната кралица ...

Официјално е потврдена причината за смртта на кралицата Елизабета Втора

Слободен Печат

Би-Би-Си ја објави причината за смртта на Кралицата Елизабета

Бриф

Детаљ од посмртницата на Елизабета Втора го заинтригира интернетот

Макфакс

Не бил само Хари тој што не се опростил од кралицата: Конечно е откриено кој бил до нејзе во последните мигови од животот

Убавина и Здравје

Елизабета Втора починала од старост, три часа пред да биде објавено јавно

Сакам да кажам

Кралицата Елизабета починала во 15.10 часот од старост, стои во потврдата, а после три часа објавија

ММС

+инфо Независен Курир Вечер Прес Press24 МКД MTM Точка

Данската кралицата им ги одзеде титулите на внуците: Син ѝ се пожали - „Тажни сме и повредени, децата не разбираат што ...

Женски магазин - 30.09.2022

Данскиот принц Јоаким вчера соопшти дека неговите четири деца се повредени од одлуката на нивната баба – кралицата Маргрете (82) да им ги одземе кралските титули. Овој 53-годишник, помладиот од двата сина на Маргрет, додаде дека само пет дена пред ...

Данскиот принц Јоаким изрази незадоволство од одземањето на титулите на неговите деца

Опсервер

КАКО ГРОМ ОД ВЕДРО НЕБО: Данската кралица им ги одзеде титулите на четири внуци и го шокираше целото семејство

Курир

„Како ќе им кажам на децата, многу сум вознемирен“ – Данскиот принц Јоаким изрази незадоволство од одземањето на титулите на неговите деца

ММС

Ги запрепасти сите: Данската кралица им ги одзеде титулите на четири внуци

Press24

Данскиот принц Јоаким изрази незадоволство од одземањето на титулите на неговите деца

Вечер Прес

Данскиот принц Јоаким изрази незадоволство од одземањето на титулите на неговите деца

MakPress

Во Центар

Објавена точната причина за смртта на кралицата Елизабета Втора

Кајгана - 30.09.2022

Конечно е објавена точната причина за смртта на кралицата Елизабета Втора. Кралицата Елизабета починала од старост на 8 септември во 15:10 часот, потврдено е од нејзиниот извод од матичната книга на починати, потпишан од нејзината ќерка која била со ...

Позната причина за смртта на британската кралица Елизабета Втора

ТВ21

Наведена е причината и точниот датум на смртта на Елизабета Втора

Еспресо

Откриена причината за смртта на кралицата Елизабета: Еве што е наведено во официјалниот документ

Екран

Позната причина за смртта на британската кралица Елизабета Втора

4NEWS

Позната причина за смртта на британската кралица Елизабета Втора

Zoom

Староста причина за смртта на Елизабета Втора: Пред да почине ја молела Меган Маркл да се смири со татка си!

Убавина и Здравје