TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Извадила срце од жирафа и позирала со него: Оваа жена брзо стана најомразената во светот (ФОТО)

Локално - 26.02.2021

Жена ловец од Јужна Африка, Мерелиз ван дер Мерв (32), го шокираше целиот свет кога објави фотографија на која се гледа дека убила жирафа и ѝ го извадила срцето. Додека се „фалеше“ на Фејсбук, нејзиниот сопруг потрошил 2.000 долари на таа авантура, ...

Што нелуѓе се овие: Убила жирафа, ѝ го извадила срцето и се сликала за на Фејсбук

Таратур - 25.02.2021

Мерелизе ван дер Мерве од Јужноафриканската Република ја навреди и разгневи јавноста со објавата на Фејсбук. Нејзиниот сопруг оваа година за Денот на вљубените и подарил да улови машка жирафа.

Застрелала жирафа,и го извадила срцето и се пофалила на Фејсбук: Тоа ми беше сон (ФОТО)

Канал5 - 24.02.2021

Јужноафриканката Мерелизе ван дер Мерве ја навреди јавноста со објавата на Фејсбук. Имено, нејзиниот сопруг оваа година за Денот на вљубените и подарил да улови машка жирафа. Тој платил околу 2 илјади долари за тој подарок, а таа вели дека го чекала ...