TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Силен земјотрес го стресе Исланд

Скопје24 - 01.08.2021

Денеска земјотрес со интензитет од 5,2 степени според Рихтеровата скала е регистриран во близина на Исланд. Епицентарот бил на длабочина од 10 километри и на 230 километри југозападно од Рекјавик.

Умерен земјотрес регистриран на Исланд

Нова ТВ - 01.08.2021

Земјотрес со интензитет од 5,2 степени според Рихтеровата скала денеска е регистриран во близина на Исланд. Епицентарот бил на 230 километри југозападно од Рејкјавик на длабочина од 10 километри.

Силен земјотрес регистриран на Исланд

Курир - 01.08.2021

Земјотрес со интензитет од 5,2 степени според Рихтеровата скала денеска е регистриран во близина на Исланд. Епицентарот бил на 230 километри југозападно од Рекјавик на длабочина од 10 километри.

Умерен земјотрес регистриран на Исланд

Опсервер - 01.08.2021

– Земјотрес со интензитет од 5,2 степени според Рихтеровата скала денеска е регистриран во близина на Исланд. Епицентарот бил на 230 километри југозападно од Рејкјавик на длабочина од 10 километри.

Умерен земјотрес регистриран на Исланд

Слободен Печат - 01.08.2021

Земјотрес со интензитет од 5,2 степени според Рихтеровата скала денеска е регистриран во близина на Исланд. Епицентарот бил на 230 километри југозападно од Рејкјавик на длабочина од 10 километри.

Силен земјотрес регистриран на Исланд

Zoom - 01.08.2021

Земјотрес со интензитет од 5,2 степени според Рихтеровата скала денеска е регистриран во близина на Исланд. Епицентарот бил на 230 километри југозападно од Рекјавик на длабочина од 10 километри.

Земјотрес од 5,2 степени по Рихтер на Исланд

Денешен - 01.08.2021

Земјотрес со интензитет од 5,2 степени според Рихтеровата скала денеска е регистриран во близина на Исланд. Епицентарот бил на 230 километри југозападно од Рејкјавик на длабочина од 10 километри.

Силен земјотрес го погоди Исланд

Вечер Прес - 01.08.2021

Земјотрес со интензитет од 5,2 степени според Рихтеровата скала денеска е регистриран во близина на Исланд. Епицентарот бил на 230 километри југозападно од Рејкјавик на длабочина од 10 километри.

Земјотрес на Исланд

Република - 01.08.2021

Земјотрес со интензитет од 5,2 степени според Рихтеровата скала е регистриран во близина на Исланд. Епицентарот бил на 230 километри југозападно од Рејкјавик на длабочина од 10 километри. Во погодената област живеат околу 118.000 луѓе, но нема ...

Серија земјотреси утрово ја потресоа Грција

ТВ21 - 01.08.2021

Утринава се регистрирани серија земјотреси во Грција, а истите можат да се забележат на веб страницата на Европскиот Медитерански Сеизмолошки Центар. Се работи за 42 земјотреси со јачина која се движела од 2 до 4,5 степени според Рихтеровата скала, ...

Силен земјотрес од 5,7 степени во Грција

Курир - 01.08.2021

Земјотрес со јачина од 5,7 степени според Рихтеровата скала е регистриран во близина на брегот на Грција, соопшти американскиот Геолошки завод. Епицентарот бил на 60,8 километри југозападно од островот Кос во Егејското Море, каде живеат околу 19.000 ...

Силен земјотрес во Егејско море

Lider - 01.08.2021

Земјотрес со јачина од 5,7 степени според Рихтеровата скала е регистриран во близина на брегот на Грција, соопшти американскиот Геолошки завод. Епицентарот бил на 60,8 километри југозападно од островот Кос во Егејското Море, каде живеат околу 19.000 ...

Силен земјотрес ја погоди Грција

Слободен Печат - 01.08.2021

Земјотрес со јачина од 5,7 степени според Рихтеровата скала е регистриран во близина на брегот на Грција, соопшти американскиот Геолошки завод. Епицентарот бил на 60,8 километри југозападно од островот Кос во Егејското Море, каде живеат околу 19 000 ...

Земјотрес во Егејското Море

Локално - 01.08.2021

Земјотрес со јачина од 5,5 степени според Рихтеровата скала денеска го погоди Егејското Море, а беше почувствуван во Грција и Турција. Епицентарот на земјотресот бил на 23 километри југозападно од грчкиот остров Нисирос, каде што живеат околу 1.000 ...

Земјотрес во Егејското Море – Почувствуван во Грција и Турција

Скопје24 - 01.08.2021

Земјотрес со јачина од 5,5 степени според Рихтеровата скала денеска го погоди Егејското Море, а беше почувствуван во Грција и Турција. Епицентарот на земјотресот бил на 23 километри југозападно од грчкиот остров Нисирос, 40 километри од брегот на ...

Земјотрес со јачина од 5,5 степени по Рихтер го погоди Егејското море: Почувствуван во Грција и Турција

Точка - 01.08.2021

Земјотрес со јачина од 5,5 степени според Рихтеровата скала денеска го погоди Егејското Море, а бил почувствуван во Грција и Турција. Епицентарот на земјотресот бил на 23 километри југозападно од грчкиот остров Нисирос, каде што живеат околу 1.000 ...

Силен земјотрес во Грција

Опсервер - 01.08.2021

– Земјотрес со јачина од 5,7 степени според Рихтеровата скала е регистриран во близина на брегот на Грција, соопшти американскиот Геолошки завод. Епицентарот бил на 60,8 километри југозападно од островот Кос во Егејското Море, каде живеат околу ...

Силен земјотрес во Грција

Сител - 01.08.2021

Земјотрес со јачина од 5,7 степени според Рихтеровата скала е регистриран во близина на брегот на Грција, соопшти американскиот Геолошки завод. Епицентарот бил на 60,8 километри југозападно од островот Кос во Егејското Море, каде живеат околу 19.000 ...

Силен земјотрес во Грција

24Инфо - 07.08.2021

Земјотрес со интензитет од 5,1 степен според Рихтерова скала е регистриран денеска во Егејското Море покрај брегот на Грција, соопшти американската геолошка служба. Засега нема информации за евентуални жртви и причинета материјална штета, ниту ...

Силен земјотрес во Грција

+инфо - 01.08.2021

Епицентарот бил на 60,8 километри југозападно од островот Кос во Егејското Море, каде живеат околу 19.000 луѓе, на длабочина од 11 километри. Земјотрес со јачина од 5,7 степени според Рихтеровата скала е регистриран во близина на брегот на Грција, ...

Силен земјотрес во Грција

Вечер Прес - 01.08.2021

Земјотрес со јачина од 5,7 степени според Рихтеровата скала е регистриран во близина на брегот на Грција, соопшти американскиот Геолошки завод. Епицентарот бил на 60,8 километри југозападно од островот Кос во Егејското Море, каде живеат околу 19.000 ...

Силен земјотрес во Грција

ТВ21 - 01.08.2021

Земјотрес со јачина од 5,7 степени според Рихтеровата скала е регистриран во близина на брегот на Грција, соопшти американскиот Геолошки завод. Епицентарот бил на 60,8 километри југозападно од островот Кос во Егејското Море, каде живеат околу 19.000 ...

Силен земјотрес во Грција

Либертас - 01.08.2021

Земјотрес со јачина од 5,7 степени според Рихтеровата скала е регистриран во близина на брегот на Грција, соопшти американскиот Геолошки завод. Епицентарот бил на 60,8 километри југозападно од островот Кос во Егејското Море, каде живеат околу 19.000 ...

СИЛЕН ЗЕМЈОТРЕС ВО ГРЦИЈА: Потрес од 5,7 степени кај островот Кос во Егејско Море

Денешен - 01.08.2021

Земјотрес со јачина од 5,7 степени според Рихтеровата скала е регистриран во близина на брегот на Грција, соопшти американскиот Геолошки завод. Епицентарот бил на 60,8 километри југозападно од островот Кос во Егејското Море, каде живеат околу 19.000 ...

Силен земјотрес во Грција

24 Вести - 01.08.2021

Земјотрес со јачина од 5,7 степени според Рихтеровата скала е регистриран во близина на брегот на Грција, соопшти американскиот Геолошки завод. Епицентарот бил на 60,8 километри југозападно од островот Кос во Егејското Море, каде живеат околу 19.000 ...

Земјотрес во Грција со јачина од 5,7 степени според Рихтер

Независен - 01.08.2021

Земјотрес со јачина од 5,7 степени според Рихтеровата скала е регистриран во близина на брегот на Грција, соопшти американскиот Геолошки завод. Епицентарот бил на 60,8 километри југозападно од островот Кос во Егејското Море, каде живеат околу 19.000 ...

Силен земјотрес во Грција

MakPress - 01.08.2021

Земјотрес со јачина од 5,7 степени според Рихтеровата скала е регистриран во близина на брегот на Грција, соопшти американскиот Геолошки завод. Епицентарот бил на 60,8 километри југозападно од островот Кос во Егејското Море, каде живеат околу 19.000 ...

Регистрирани уште два земјотреси на границата меѓу Грција и Турција

ТВ21 - 31.07.2021

Регострирани уште два земјотреси во близина на границата меѓу Грција и Турција. Епицентарот на земјотресот бил на Додеканските острови, а нивната јачина изнесува 3 и 3,6 степени според Рихтер, додека пак длабочина е на 2 и 5 километри.

Регистриран силен земјотрес на границата меѓу Грција и Турција

ТВ21 - 31.07.2021

Вечерва е регистриран земјотрес со јачина од 5 степени според Рихтер во Грција. Земјотресот бил со епицентар на Додеканските острови, во близина на границата со Турција, на длабочина од 2 ...