TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Најмалку еден убиен и 12 ранети во престрелка во Тенеси

24Инфо - 24.09.2021

Вооружен напаѓач отвори оган во супермаркет во близина на Мемфис, Тенеси, при што загина најмалку едно лице, а 12 се повредени пред самиот да се застрела, соопшти локалната полиција. Инцидентот се случил во самопослуга во Колирвил, град источно од ...

Најмалку еден убиен и 12 ранети во престрелка во Тенеси

Опсервер - 24.09.2021

– Вооружен напаѓач отвори оган во супермаркет во близина на Мемфис, Тенеси, при што загина најмалку едно лице, а 12 се повредени пред самиот да се застрела, соопшти локалната полиција. Инцидентот се случил во самопослуга во Колирвил, град источно од ...

ВИДЕО | Хорор во самопослуга: Најмалку еден убиен и 12 ранети во престрелка во Тенеси

Слободен Печат - 24.09.2021

Вооружен напаѓач отвори оган во супермаркет во близина на Мемфис, Тенеси, при што загина најмалку едно лице, а 12 се повредени пред самиот да се застрела, соопшти локалната полиција. Инцидентот се случил во самопослуга во Колирвил, град источно од ...

Најмалку еден убиен и 12 ранети во престрелка во Тенеси

Сител - 24.09.2021

Вооружен напаѓач отвори оган во супермаркет во близина на Мемфис, Тенеси, при што загина најмалку едно лице, а 12 се повредени пред самиот да се застрела, соопшти локалната полиција. Инцидентот се случил во самопослуга во Колирвил, град источно од ...

Престрелка во Тенеси: Најмалку еден убиен и 12 ранети

Lider - 24.09.2021

Вооружен напаѓач отвори оган во супермаркет во близина на Мемфис, Тенеси, при што загина најмалку едно лице, а 12 се повредени пред самиот да се застрела, соопшти локалната полиција. Инцидентот се случил во самопослуга во Колирвил, град источно од ...

Најмалку еден убиен и 12 ранети во престрелка во Тенеси

Канал5 - 24.09.2021

Вооружен напаѓач отвори оган во супермаркет во близина на Мемфис, Тенеси, при што загина најмалку едно лице, а 12 се повредени пред самиот да се застрела, соопшти локалната полиција. Инцидентот се случил во самопослуга во Колирвил, град источно од ...

Најмалку еден убиен и 12 ранети: Вооружена пресметка во маркет во Тенеси

ММС - 24.09.2021

Вооружен напаѓач отвори оган во супермаркет во близина на Мемфис, Тенеси, при што загина најмалку едно лице, а 12 се повредени пред самиот да се застрела – соопшти локалната полиција. Инцидентот се случил во самопослуга во Колирвил, град источно од ...

(ВИДЕО) Оружен напад во Мемфис – еден убиен и 12 повредени во супермаркет

360 степени - 23.09.2021

Неколку очевидци за локалните медиуми изјавија дека слушнале најмалку десетина истрели. Според извештаите, голем број купувачи ја напуштиле продавницата, а вработените наводно се скриле во замрзнувач Едно лице е убиено, а најмалку 12 се повредени во ...

Еден загинат и 12 ранети во пукање во полн супермаркет во Мемфис (ВИДЕО)

ТВ21 - 23.09.2021

Најмалку едно лице загина, а најмалку 12 повредени кога вооружен напаѓач отворил оган денеска во супермаркет во предградие на Мемфис во државата Тенеси, пред осомничениот да биде пронајден мртов од прострелна рана, и првите информации велат дела се ...

ВИДЕО | Пукање во супермаркет во Мемфис: Едно лице го загуби животот, а најмалку 13 лица се повредени

Слободен Печат - 23.09.2021

Најмалку 13 лица се повредени, а едно го загуби животот во пукање што се случи денеска во супермаркет во Мемфис во американската сојузна држава Тенеси. Според Daily Mail, напаѓачот извршил самоубиство по пукањето.

ПУКАЊЕ ВО СУПЕРМАРКЕТ ВО ТЕНЕСИ: Еден мртов, 14 повредени-луѓето се криеле во замрзнувачи (ВИДЕО)

Фактор - 24.09.2021

Најмалку 13 лица се повредени, а едно го загуби животот во пукање што се случи во супермаркет во Мемфис во американската сојузна држава Тенеси. Според Daily Mail, неколку клиенти се сокриле во замрзнувачите за време на нападот.

Пукотница во продавница во САД: Еден загинат и 12 повредени (ВИДЕО)

Канал5 - 23.09.2021

Пукањето се случило попладнево во продавницата Крогер во Колирвил, Тенеси, источно од Мемфис, изјавила Џенифер Кејси, портпаролка на градот. Кејси подоцна им рекла на новинарите дека по пукањето во продавницата имало повеќе повредени и дека некои се ...

Пукање во супермаркет во Мемфис

Фокус - 23.09.2021

Најмалку 13 лица се повредени, а едно го загуби животот во пукање што се случи денеска во супермаркет во Мемфис, во американската сојузна држава Тенеси. Според Daily Mail, напаѓачот извршил самоубиство по пукањето.

Убиен еден, повеќе од 12 повредени во пукање во Мемфис: Вработените се криеле во замрзнувач/ВИДЕО

Вечер Прес - 24.09.2021

Најмалку едно лице загина, а повеќе од 12 се повредени кога вооружен напаѓач отворил оган денеска во супермаркет во предградие на Мемфис во државата Тенеси, пред осомничениот да биде пронајден мртов од прострелна рана, и првите информации велат дела ...

ЕДЕН УБИЕН, НАЈМАЛКУ 12 ПОВРЕДЕНИ Пукање во супермаркет во Мемфис ВИДЕО

+инфо - 23.09.2021

Неколку очевидци изјавиле дека слушнале најмалку десетина истрели. Според извештаите, голем број купувачи ја напуштиле продавницата, а вработените наводно се скриле во замрзнувач. Едно лице е убиено, а најмалку 12 се повредени во масовна престрелка ...

Пукотница во маркет во САД: Еден загинат и 12 повредени (ВИДЕО)

Press24 - 23.09.2021

Пукањето се случило попладнево во продавницата Крогер во Колирвил, Тенеси, источно од Мемфис, изјавила Џенифер Кејси, портпаролка на градот. Кејси подоцна им рекла на новинарите дека по пукањето во продавницата имало повеќе повредени и дека некои се ...

Пукање во супермаркет во Мемфис, eден убиен и 12 повредени

Република - 23.09.2021

Најмалку 13 лица се повредени, а едно го загуби животот во пукање што се случи денеска во супермаркет во Мемфис, во американската сојузна држава Тенеси. Според Daily Mail, напаѓачот извршил самоубиство по пукањето.