TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Најмладиот африкански милијардер киднапиран во Танзанија

ТВ21 - 11.10.2018

Милијардерот Мохамед Девџи, кој важи за најмладиот светски милијардер во Африка, е киднапиран во Танзанија, соопшти полицијата. Девџи (43) го одвеле во Дер ес Салам каде често одел утрински вежби.

Киднапиран најмладиот милијардер од Африка

Канал5 - 11.10.2018

Најмладиот африкански милијардер Мохамед Девџиј е киднапиран од вооружени луѓе во главниот град на Танзанија Дар ес Салам, соопшти полицијата. Според ББЦ Џевдиј е киднапиран додека излегувал од хотелската теретана по редовниот утрински тренинг.

Во Танзанија киднапиран најмладиот африкански милијардер

А1 On - 11.10.2018

Во танзанискиот град Дар ес Салам утрово е киднапиран најмладиот африкански милијардер Мохамед Дуџи. Тој е киднапиран од фитнес центар, пред да тргне на работа, од двајца бели маскирани мажи, кои пукале во воздух и биле со автомобил.

Киднапиран најмладиот африкански милијардер

МКД - 11.10.2018

Мохамед Деуџи, кого го сметаат за најмладиот милијардер на Африка, го киднапирале маскирани и вооружени мажи пред салата за вежбање на хотел во Дар ес Салам, најголемиот град на Танзанија, објави локалната полиција а пренесува Би-би-си .

Киднапиран најмладиот африкански милијардер

Макфакс - 11.10.2018

Мохамед Девџи, за кој се вели дека е најмладиот милијардер во Африка, бил киднапиран од страна на маскирани и вооружени лица од пред салата за вежбање на хотел во Дар-ес-Салам, најголемиот град во Танзанија, соопшти локалната полиција, а пренесе ...

Во Танзанија киднапиран најмладиот африкански милијардер

Либертас - 11.10.2018

Во танзанискиот град Дар ес Салам утрово е киднапиран најмладиот африкански милијардер Мохамед Дуџи. Тој е киднапиран од фитнес центар, пред да тргне на работа, од двајца бели маскирани мажи, кои пукале во воздух и биле со автомобил.

Во Танзанија киднапиран најмладиот африкански милијардер

Вечер - 11.10.2018

Во танзанискиот град Дар ес Салам утрово е киднапиран најмладиот африкански милијардер Мохамед Дуџи. Тој е киднапиран од фитнес центар, пред да тргне на работа, од двајца бели маскирани мажи, кои пукале во воздух и биле со автомобил.

Во Танзанија киднапиран најмладиот африкански милијардер

1tv - 11.10.2018

Во танзанискиот град Дар ес Салам утрово е киднапиран најмладиот африкански милијардер Мохамед Дуџи. Тој е киднапиран од фитнес центар, пред да тргне на работа, од двајца бели маскирани мажи, кои пукале во воздух и биле со автомобил.

Во Танзанија киднапиран најмладиот африкански милијардер

Локално - 11.10.2018

Во танзанискиот град Дар ес Салам утрово е киднапиран најмладиот африкански милијардер Мохамед Дуџи. Тој е киднапиран од фитнес центар, пред да тргне на работа, од двајца бели маскирани мажи, кои пукале во воздух и биле со автомобил.

Од теретана во заложништво: Киднапиран најмладиот милијардер во Африка

Нова ТВ - 11.10.2018

Во танзанискиот град Дар ес Салам утрово е киднапиран најмладиот африкански милијардер, Мохамед Девџи. Тој падна во заложништво во фитнес центар, пред да тргне на работа, од двајца маскирани мажи кои пукале во воздух и биле со автомобил.

Во Танзанија киднапиран најмладиот африкански милијардер

MTM - 11.10.2018

Во танзанискиот град Дар ес Салам утрово е киднапиран најмладиот африкански милијардер Мохамед Дуџи. Тој е киднапиран од фитнес центар, пред да тргне на работа, од двајца бели маскирани мажи, кои пукале во воздух и биле со автомобил.

Киднапиран најмладиот африкански милијардер

Курир - 11.10.2018

Во танзанискиот град Дар ес Салам утрово е киднапиран најмладиот африкански милијардер Мохамед Дуџи. Тој е киднапиран од фитнес центар, пред да тргне на работа, од двајца бели маскирани мажи, кои пукале во воздух и биле со автомобил.

Во Танзанија киднапиран најмладиот африкански милијардер

Денешен - 11.10.2018

Во танзанискиот град Дар ес Салам утрово е киднапиран најмладиот африкански милијардер Мохамед Дуџи. Тој е киднапиран од фитнес центар, пред да тргне на работа, од двајца бели маскирани мажи, кои пукале во воздух и биле со автомобил.

Киднапиран најмладиот африкански милијардер

Република - 11.10.2018

Во танзанискиот град Дар ес Салам утрово е киднапиран најмладиот африкански милијардер Мохамед Дуџи. Тој е киднапиран од фитнес центар, пред да тргне на работа, од двајца бели маскирани мажи, кои пукале во воздух и биле со автомобил.