TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

НА МАКЕДОНЦИТЕ МАЛКУ ИМ СЕ ТРИ НЕРАБОТНИ ДЕНА – уште попладнево се упатуваат кон Грција, долга колона возила на ...

Курир - 23.05.2024

Покрај тоа што има три слободни дена за користење, многу од граѓаните се упатуваат кон Грција уште попладнево по завршување на последниот работен ден. Во земјава од утре следуваат три неработни дена поради празникот на македонските просветители „Св.

(Во живо) Колони возила на граничниот премин Богородица за влез во Грција

еМагазин - 24.05.2024

На граничниот премин Богородица со Грција од утрово има колони возила за влез кај јужниот сосед. Бројни македонски граѓани денешниот неработен ден го искористија за продолжен викенд таму, а како изгледа состојбата на граничниот премин во живо, ...

📷 ПОЧНУВА ГУЖВАТА НА ГРАНИЧНИОТ ПРЕМИН БОГОРОДИЦА Продолжениот викенд многу македонски граѓани ќе го поминат во Грција

+инфо - 23.05.2024

Интензитетот на сообраќајот на македонско-грчката граница, се очекува да се зголеми уште повеќе во попладневните часови. На граничните премини на македонско-грчката граница веќе се создаваат подолги колони поради претстојниот продолжен празничен ...

Долга колона возила на граничниот премин „Богородица“

Либертас - 23.05.2024

Во земјава од утре следуваат три неработни дена поради празникот на словенските просветители „Св. Кирил и Методиј“. Покрај тоа што има три слободни дена за користење, многу од граѓаните се упатуваат кон Грција уште попладнево по завршување на ...