TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

4 минутна масажа за намалување на фините линии и брчките околу устата

НМД - 24.02.2021

Од сите симптоми на стареење, фините линии и брчките се особено тешки за третирање. Фините линии на лицето всушност се рани знаци на формирање на брчки. Тоа се мали набори на кожата кои обично се јавуваат на најекспресивните делови на лицето, околу ...

(ВИДЕО) Масажа со која лицето добива беспрекорен изглед

Екран - 23.02.2021

Полиците за козметика се преполни со разни производи за нега, и покрај тоа сепак посегнуваме по некои новини кои штотуку пристигнаа во парфимериите. За прекрасен изглед на кожата на лицето, подготвени сме да издвоиме огромна сума пари и да испробаме ...

Како вашата кожа да биде помлада и посјајна за само 4 седмици?

Кафе пауза - 23.02.2021

Веќе подолго време планирате да воведете одредени новини во негата на вашата кожа со цел да обезбедите помлад, посветол и посвеж изглед на кожата, но никако да го спроведете тој план на дело бидејќи не сте сигурни од каде да започнете.

Уреа, ефикасна состојка која се грижи за нега на сувата и груба кожа!

Lady - 23.02.2021

Честата изложеност на ниските температури и студениот воздух значително го забрзуваат процесот на стареење на најголемиот орган на нашето тело – кожата. Првата промена за која главен виновник е студеното време е сушење на кожата, како резултат на ...

Како ефикасно да ја негувате сувата и груба кожа?

МакМода - 23.02.2021

Честата изложеност на ниските температури и студениот воздух значително го забрзуваат процесот на стареење на најголемиот орган на нашето тело – кожата. Првата промена за која главен виновник е студеното време е сушење на кожата, како резултат на ...

Како сувата и груба кожа да ја добие потребната нега, но и убаво да мириса?

Црнобело - 23.02.2021

Честата изложеност на ниските температури и студениот воздух значително го забрзуваат процесот на стареење на најголемиот орган на нашето тело - кожата. Првата промена за која главен виновник е студеното време е сушење на кожата, како резултат на ...

Уреа, ефикасна состојка која се грижи за нега на сувата и груба кожа!

Денар - 22.02.2021

Честата изложеност на ниските температури и студениот воздух значително го забрзуваат процесот на стареење на најголемиот орган на нашето тело – кожата. Првата промена за која главен виновник е студеното време е сушење на кожата, како резултат на ...

Грешки во убавината за жени кои имаат проблеми со акни!

Убавина и Здравје - 22.02.2021

Акните се последното нешто што сакаме да го забележиме на лицето, а најчесто се појавуваат кога најмалку ги сакаме. Иако секоја жена има своја рутина за убавина, мора да признаеме дека се фокусира специјално на нега на лицето.