TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Марио Геце има нов клуб во Германија?

Sport M - 26.03.2020

Германскиот напаѓач Марио Геце нема да остане во Борусија Дортмунд, убедени се медиумите. Во последните месеци, Геце преговараше со Милионерите за продолжување на соработката, но бидејќи не се согласи за намалување на платата, сосема е извесно дека ...

Четири германски клубови со неверојатен потег ја спасија Бундеслигата

Канал5 - 26.03.2020

Бајерн, Борусија Дортмунд, Баер Леверкузен и РБ Лајпциг направија голем гест за спасувањето на помалите клубови во Бундеслигата. Тие формираа фонд кој колективно ќе плати 20 милиони евра, со кои помалите клубови треба да се спасат од загуби среде ...

Четири германски клубови донираат за спас на останатите во Бундеслигата

24Фудбал - 26.03.2020

Голем гест на солидарност во германската Бундеслига од четирите најбогати клубови, тие ќе им помогнат на останатите да ја надминат кризата. Баерн Минхен, Борусија Дортмунд, Лајпциг и Баер Леверкузен донираат повеќе од 20 милиони евра за помош на ...

Четири германски клуба со неверојатен гест ја спасуваат цела Бундеслига

Екипа - 26.03.2020

Баерн Минхен, Борусија Дортмунд, Баер Леверкузе и Лајпциг со неверојатен гест ги спасуваат помалите клубови во Бундеслигата. Овие четири клуба основаа фонд во кој заеднички уплатија 20 милиони евра со што помалите клубови треба да се спасат од ...

Официјално: Богатите клубови во Германија ќе ги спасуваат помалите во финансиската криза!

Спортски - 26.03.2020

Четири клубови од Бундес лигата одлучија финансиски да им помогнат на помалите клубови кои се најпогодени од кризата поради коронавирус. Баерн, Борусија Дортмунд, Лајпциг и Леверкузен заедно ќе соберат 20 милиони евра кои ќе бидат поделени на оние ...

Најголемите бундеслигашки клубови со финансиска помош за останатите

Gol.mk - 26.03.2020

Пандемијата предизвикана од вирусот ковид-19 зеде огромен замав ширум светот, а голем број клубови ќе останат со финансиски проблеми. Германските медиуми најавија дека четири големи екипи од Бундеслигата ќе формираат фонд за помош на најпогодените ...

Четирите најбогати клубови во Бундеслигата ги спасуваат останатите екипи од елитата

Спортманија - 26.03.2020

Потег за почит. Баерн Минхен, Борусија Дортмунд, Баер Леверкузен и Лајпциг се четирите клубови кои заеднички решија да помогнат во спасување на останатите финансиски помалку моќни клубови во Бундеслигата.

ДОНАЦИЈА ОД 20 МИЛИОНИ ЕВРА: Германски фудбалски клубови помагаат на светот!

Магазин - 26.03.2020

Четирите најбогати германски фудбалски клубови ветија 20 милиони евра денес за поддршка на другите тимови кои се борат за финансиски опстанок над пандемијата на коронарен вирус. Баерн Минхен, Борусија Дортмунд, Лајпциг и Баер Леверкузен ќе отстапат ...

Четири клубови од Бундеслигата ги спасуваат помалите клубови од финансиската криза

Sport M - 26.03.2020

Четири клуба од Германија покажаа голема солидарност во време кога пандемијата со коронавирусот се повеќе предизвикува проблеми во светот. Баерн Минхен, Борусија Дортмунд, Баер Леверкузен и Лајпциг ќе формираат фонд за да ги спасат помалите екипи.

Бундес-лигашка солидарност: Баерн, Борусија, Лајпциг и Леверкузен ќе им помогнат на најкритичните

SportMedia - 26.03.2020

Четири клубови од Бундес-лигата одлучија финансиски да им помогнат на оние се најдоа во криза поради коронавирус. Баерн, Борусија Дортмунд, Лајпциг и Леверкузен заедно ќе соберат 20 милиони евра кои ќе бидат поделени на оние кои најмногу имаат ...

Четири клубoви од Бундеслигата ги спасуваат малите клубови од финансиска криза

СуперСпорт - 26.03.2020

Четири клубови од Германија покажаа голема солидарност во време кога пандемијата прави големи проблеми во светот. Станува збор за Баерн Минхен, Борусија Дортмунд, Баер Леверкузен и Лајпциг, кои ќе направат фонд за да ги спасат малите екипи.

Играчите на Баерн и Борусија ќе си ги намалат платите за да им помогнат на вработените во клубот

Сакам да кажам - 26.03.2020

Играчите и директорите на Баерн Минхен и Борусија Дортмунд се согласија да им бидат намалени платите додека трае кризата со коронавирусот. Германските фудбалски гиганти соопштија дека на овој начин сакаат финансиски да им помогнат на останатите ...

„Големата четворка“ ја спасува Бундеслигата

TopSport - 26.03.2020

Фудбалскиот свет е воодушевен од гестот на четири екипи Бундеслигата, во периодот кога светот е парализиран од коронавирусот. Четири клуба (Баерн Минхен, Борусија Дортмунд, Баер Леверкузен и РБ Лајпциг) решија да формираат солидарен фонд за да им ...

Така прават големите: Четири бундеслигаши со финансии ги спасуваат помалите клубови

Спортклуб - 26.03.2020

Четири клуба од Германија покажаа голема солидарност во време кога пандемијата од корона вирусот се повеќе прави проблеми. Станува збор за Баерн Минхен, Борусија Дортмнд, Баерн Леверкузен и РБ Лаипци кои ќе оформат фонд за да ги спасат помалите ...

И Баерн се враќа на тренинзите, од клубот подготвиле посебен план кој досега не е виден

Дерби - 26.03.2020

Од Баерн Минхен сакаат да се вратат на тренинзи за тимот да не изгуби многу и играчите да останат фит доколку сезоната се продолжи штом целата оваа работа со коронавирусот стивне. Имено, како што пишува „Кикер“ од Баерн Минхен чекаат дозвола од ...

Баерн продолжува со тренинзи со посебен режим?

СуперСпорт - 26.03.2020

Поради пандемијата на коронавирус, Бундеслигата се уште е на пауза. Сè е стопирано и некои клубови сакаат да започнат со тренинзи. Кикер известува дека Баерн Минхен чека дозвола од баварските власти да ги собере играчите следната недела.

Баерн ќе тренира на три различни терени за да се избегне заразата

Спортманија - 25.03.2020

Германскиот првак чека дозвола од градските власти за да се врати во тренажен процес Германското првенство сигурно нема да почне пред почетокот на мај, но и покрај тоа, челниците на германскиот првак Баерн Минхен велат дека тимот е подготвен да се ...

„Баварците“ и „милионерите“ се согласија за намалување на платите

OhridNews - 25.03.2020

Играчите, стручниот штаб и директорите во Баерн Минхен и Борусија Дортмунд, одлучиле да прифатат намалување на платите додека трае паузата во Бундес лигата поради пандемијата на коронавирусот.

Солидарност на ниво: Баерн, Борусија, Леверкузен и Лајпциг собраа 20 милиони за помалите клубови

Спортклуб - 25.03.2020

Многу просечни и мали клубови дури и во најразвиените земји од Европа нема да можат да опстанат ако пандемијата на Ковид-19 потрае. Свесни се за тоа во Германија и поради тоа забрзано работат на пронаоѓање начин како да им се помогне на оние на кои ...

Баерн и Борусија се договориле со играчите: Намалување на платите како помош за останатите вработени

Локално - 24.03.2020

Германските тимови се свесни дека не можат да ја издржат финансиската криза. Двата најпопуларни германски клуба решиле да ги намалат платите наместо да отпуштаат работници. Оние што добиваат најмногу биле поканети на состанок на кој им се ...

И Баерн се враќа на тренинзите, од клубот подготвиле посебен план кој досега не е виден

Точка - 26.03.2020

Од Баерн Минхен сакаат да се вратат на тренинзи за тимот да не изгуби многу и играчите да останат фит доколку сезоната се продолжи штом целата оваа работа со коронавирусот стивне. Имено, како што пишува „Кикер“ од Баерн Минхен чекаат дозвола од ...

„Големата четворка“ ја спасува Бундеслигата

Макфакс - 26.03.2020

Фудбалскиот свет е воодушевен од гестот на четири екипи Бундеслигата, во периодот кога светот е парализиран од коронавирусот. Четири клуба (Баерн Минхен, Борусија Дортмунд, Баер Леверкузен и РБ Лајпциг) решија да формираат солидарен фонд за да им ...

„Големата четворка“ ја спасува Бундеслигата

Точка - 26.03.2020

Фудбалскиот свет е воодушевен од гестот на четири екипи Бундеслигата, во периодот кога светот е парализиран од коронавирусот. Четири клуба (Баерн Минхен, Борусија Дортмунд, Баер Леверкузен и РБ Лајпциг) решија да формираат солидарен фонд за да им ...

Баерн продолжува со тренинзи на посебен план?

Sport M - 26.03.2020

Поради пандемијата на коронавирус, Бундеслигата се уште е прекината. Сè е стопирано, а некои клубови сакаат да започнат со тренинзи. „Кикер“ известува дека Баерн Минхен чека дозвола од баварските власти да ги собере играчите следната недела.

Четири германски гиганти ги спасуваат малите германски прволигаши и второлигаши

Тера - 26.03.2020

Фудбалскиот свет е воодушевен од гестот на четири екипи Бундеслигата, во периодот кога светот е парализиран од коронавирусот. Четири клуба (Баерн Минхен, Борусија Дортмунд, Баер Леверкузен и РБ Лајпциг) решија да формираат солидарен фонд за да им ...

Четирите најбогати клубови од Бундеслигата донираат за спас на останатите

МКД - 26.03.2020

Голем гест на солидарност во германската Бундеслига од четирите најбогати клубови, тие ќе им помогнат на останатите да ја надминат кризата. Баерн Минхен, Борусија Дортмунд, Лајпциг и Баер Леверкузен донираат повеќе од 20 милиони евра за помош на ...