TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВАР-драма во Германија: Играчите тргнаа кон соблекувалните, судијата ги врати за пенал

Екипа - 17.04.2018

Мечот меѓу Мајнц и Фрајбург ќе остане запаметен како прв на кој судијата најпрвин ги испратил фудбалерите во соблекувална, а потоа ги вратил за да се изведе пенал. Погодувате, станува збор за ВАР технологијата и погрешната судиска одлука во финишот ...

НАЈЧУДНИОТ ВАР ПЕНАЛ ВО ИСТОРИЈАТА: Судијата покажа на белата точка, ама го немаше голманот, веќе беше во ...

SportMedia - 17.04.2018

Скоро цела година се полемизира дали воведувањето на видеотехнологијата е добро за фудбалот или не. И досега имаше многу чудни ситуации, но сигурно не како онаа која се случи на средбата од Бундеслигата помеѓу екипите на Мајнц и на Фрајбург.

Неверојатен меч во Германија – ВАР додели пенал откако играчите заминаа на одмор (видео)

Макфакс - 16.04.2018

Видео-системот за помош на судиите (ВАР) предизвика нови контроверзи во Германија, откако судијата Гвидо Винкман доби совет да досуди пенал за Мајнц против Фрајбург откако повеќето играчи се упатија во соблекувалната на полувремето.

ВИДЕО: ВАР направи хаос, Мајнц освои големи бодови во битката за опстанок

Gol.mk - 16.04.2018

Во последниот натпревар од 30. коло на Бундеслигата, кој воедно беше и директен дуел за опстанок, Мајнц 05 славеше победа против Фрајбург со 2-0 (1-0) и на четири кола до крајот се израмни по бројот на бодови со денешниот противник.

Каков циркуз: ВАР создаде хаос во Бундеслигата, играчите вратени за пенал од соблекувалната (ВИДЕО)

Спортски - 16.04.2018

Последниот меч од 30.коло во германската Бундеслига, помеѓу Мајнц и Фрајбург, ќе се памети по ситуацијата која фудбалот досега не ја забележал. Вечерва во Мајнц беше испишана нова страница на фудбалската историја и тоа онаа на која се бележат ...

Видео-технологијата му пресуди на Фрајбург, Мајнц избега од опасната зона (ВИДЕО)

Sport 1 - 16.04.2018

Интересен натпревар беше одигран во 30. коло од германската Бундеслига меѓу екипите на Мајнц и Фрајбург (2-0), кои ќе се борат до крајот на сезоната за опстанок во првенството. Првото полувреме одлично го почна домашниот состав, кој доминираше со ...

(ВИДЕО) Преседан во Бундеслигата: ВАР системот ги врати фудбалерите од соблекувалната и досуди пенал!

Спортклуб - 16.04.2018

Мајнц и Фрајбург во моментов на „Опел Арена“ играат натпревар од 30. коло во Бундеслигата, а крајот на првото полувреме го одбележа досега незабележана ситуација во светот на фудбалот. При последниот наппад на Мајнц во првото полувреме дефанзивецот ...

Лудница во Германија: ВАР-системот ги врати фудбалерите од соблекувална (ВИДЕО)

Sport 1 - 16.04.2018

Мајнц и Фрајбург во моментов играат натпревар од 30. коло од Бундеслигата, кој е важен за двете екипи поради тоа што се борат за опстанок. При последниот напад на Мајнц во првото полувреме, дефанзивецот на Фрајбург, Марк-Оливер Кемпф играше со рака ...

ВАР хаос во Бундеслигата: Судијата ги враќаше фудбалерите од соблекувална за Мајнц да изведе пенал (Видео)

Дерби - 16.04.2018

ВАР технологијата навистина може да им помогне на судиите, но може да предизвика и конфузни ситуации како таа вечерва, на дуелот од Бундеслигата меѓу Мајнц и Фрајбург. Во моментите кога фудбалерите на двете екипи по крајот на полувремето заминаа во ...

Неверојатен меч во Германија – ВАР додели пенал откако играчите заминаа на одмор (видео)

TopSport - 16.04.2018

Видео-системот за помош на судиите (ВАР) предизвика нови контроверзи во Германија, откако судијата Гвидо Винкман доби совет да досуди пенал за Мајнц против Фрајбург откако повеќето играчи се упатија во соблекувалната на полувремето.

ПРЕСЕДАН: Судијата досуди пенал додека играчите беа во соблекувална!

Спортски - 17.04.2018

На натпреварот помеѓу Мајнц и Фрајбург во Бундеслигата, се случи досега незабележана ситуација во светот на фудбалот, а „виновник“ за тоа беше ВАР технологијата. При последниот наппад на Мајнц во првото полувреме дефанзивецот на Фрајбург Кемпф ...

Неверојатен меч во Германија – ВАР додели пенал откако играчите заминаа на одмор

Точка - 16.04.2018

Видео-системот за помош на судиите (ВАР) предизвика нови контроверзи во Германија, откако судијата Гвидо Винкман доби совет да досуди пенал за Мајнц против Фрајбург откако повеќето играчи се упатија во соблекувалната на полувремето.

Германските фанови не сакаат фудбал во понеделник?!

Сител - 17.04.2018

На дуелот од Бундес лигата помеѓу Мајнц и Фрајбург имаше два контроверзни моменти. Првиот е кога судијата консултирајќи го ВАР-системот досуди пенал за домашните по завршувањето на првото полувреме па домашните го шутираа во 52 минута од првиот дел ...