TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сакраменто кингс е првиот спортски клуб кој нуди плата во биткоини

Слободен Печат - 08.04.2021

НБА тимот на Сакраменто кингс стана прв спортски клуб кој на своите играчи и вработени им понуди исплата на платите во биткоини. Ова не е новост за „кралевите“ кои од 2014 година работат со криптовалути.

Биткоинот се очекува да го надмине златото во смисла на капитализација

Пари - 08.04.2021

Аналитичарот предвидува 10-кратно зголемување на криптовалутата Вредноста на биткоинот ќе се зголеми 10 пати во догледна иднина, како резултат на што најпопуларната криптовалута ќе го надмине златото во однос на капитализацијата, предвидува ...

Македонија е една од четирите земји каде што е забранет Биткоин

Пари - 08.04.2021

Без сомнение, ние сме во револуцијата на криптовалутите што ќе го обликува светот за иднината, но тоа сè уште не го сфатиле сите. Пред само неколку дена биткоин беше прифатен од некои од големите банки во Америка како дополнително средство.

Блумберг објави нови прогнози: Биткоин оди на 400.000 долари?

Локално - 08.04.2021

Пред два дена, њујоршката агенција „Блумберг“ го објави својот месечен број „Проспекти на криптовалутите“, во кој се занимава со растот на побарувачката на биткоин. Според „Биткоин магазин“, извештајот е неверојатно „биков“ (биков пазар во берзанска ...

Биткоинот оди на 400.000 долари оваа година? Пристигнаа нови предвидувања на цените

Centar - 08.04.2021

Пред два дена, њујоршката агенција Блумберг го објави својот месечен број „Проспекти на криптовалута“, кој се занимава со раст на побарувачката на биткоин. Според магазинот „Биткоин“, извештајот е неверојатно „биковски“ (пазарот на бикови е период ...

Блумберг предвидува дека Биткоин може да достигне 400 илјади долари оваа година

Пари - 08.04.2021

Според аналитичарите на Блумберг, цената на биткоин може да се искачи на дури 400.000 долари оваа година. Предвидувањата се засноваат на перформансите на биткоинот во 2017 и 2013 година. „Нашата анализа се заснова на слична основа како приближно 55x ...

НБА гигант ќе исплаќа плати во биткоини

Банкарство.мк - 08.04.2021

Играчите и тренерите на НБА кошаркарскиот тим, Сакраменто Кингс ќе можат да ги примаат своите плати во биткоини, објави сопственикот на клубот. „Ќе им понудам на сите во клубот да ги добијат своите плати во биткоини”, изјави Вивек Ранадив.

Питер Тиел: Кина може да користи биткоин како „финансиско оружје“ против САД

Пари - 08.04.2021

Во коментарите во вторникот за време на виртуелниот настан за фондацијата Ричард Никсон, ко-основачот на PayPal рече дека биткоинот „им се заканува на фиат парите, но особено му се заканува на американскиот долар“.

ТОП 5 алатки за да ви помогнат да инвестирате во биткоин

Пари - 08.04.2021

Со глобалните пазари кои се вртат од нафта и акции до крипто, можеби сега не сакате да инвестирате во биткоин, но сепак ако верувате во неговиот долгорочен потенцијал, про-инвеститорите секогаш ќе ви кажат да купите кога тој паѓа.