TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

УЈП: Апликацијата „МОЈДДВ“ од денеска достапна и за корисниците на „IOS“ системите

Канал5 - 12.07.2019

Апликацијата МојДДВ од денеска е достапна и за корисниците на IOS системите, информираат од УЈП. -Доколку некој сеуште не е регистриран на системот е-Персонален данок да се регистрира и дека со тоа сопствената е-пошта и лозинка ќе може да ги користи ...

„МојДДВ“ достапна и за корисниците на Ајфон, досега вкупниот поврат е 265 илјади евра

Алфа - 12.07.2019

Со задоцнување од 12 дена, апликацијата за поврат на 15% од ДДВ на граѓаните, стана достапна и за корисниците на Ајфон. Од Управата за јавни приходи велат дека апликацијата може да се симне од AppStore или од поставениот линк на интернет страницата ...

Од денеска апликацијата МојДДВ достапна и за ајфон

Вечер - 12.07.2019

Апликацијата МојДДВ од вчера е достапна и за корисниците на ИОС системите, одосно можат да ја пеземаат и корисниците на ајфон. Од УЈП информираат дека тие апликацијата може да се преземат од Аpp store како и од линкот ...

„МојДДВ“ достапна и за корисниците на ајфон

Алсат-М - 12.07.2019

Сопствениците на „Ајфон“ од денеска можат да ја преземат апликацијата „МојДДВ“. Досега таа за нив беше недостапна поради строгите и рестриктивни правила што се применуваат во ај-стор, сервисот за преземање на ...

Апликацијата МојДДВ и за корисниците на Ајфон

Нова ТВ - 12.07.2019

Управата за јавни приходи соопшти дека апликацијата МојДДВ веќе е достапна на Аpple store за корисниците на iOS. Ова се случува 11 дена по стартот на овој проект со кој на граѓаните кои скенираат фискални сметки ќе им се врати дел од платениот ДДВ.

Апликацијата „МојДДВ“ достапна и за „иос“

Мета - 12.07.2019

Директорката на Управата за јавни приходи УЈП, Сања Лукаревска на нејзиниот фејсбук-профил информираше дека апликацијата „МојДДВ“ е достапна и за корисниците на „иос“ на „Аpple store“ . Лукаревска претходно објасни дека во мај, УЈП го контактирало ...

Апликацијата МојДДВ сега достапна и за корисниците на iPhone

Денар - 12.07.2019

Управата за јавни приходи ги извести граѓаните дека сега апликацијата МојДДВ е достапна и за корисниците на IOS системите. Апликацијата можете да ја преземете од Аpp store како и од следниот линк ...

„Мој ДДВ" веќе стана достапна и за Ајфон

Press24 - 12.07.2019

Апликацијата МојДДВ преку која граѓаните ќе можат да ги скенираат фискалните сметки е достапна и подготвена за користење. Апликацијата е едноставна за користење, а од секој смарт телефон граѓаните може да ја преземат преку веб страницата на Управата ...

Апликацијата МојДДВ достапна и за корисниците на iPhone

USB - 12.07.2019

Апликацијата „Мој ДДВ“ стана достапна и за корисниците на оперативниот систем iOS, односно за ...

МојДДВ достапен и за Аpple телефоните

+инфо - 12.07.2019

Апликацијата МојДДВ е достапна и на сопствениците на телефоните Аpple, информира на својот Фејсбук профил, директорката на Управата за јавни приходи, Сања Лукаревска. „Преземете ја апликацијата на вашиот iPhone и скенирајте ги вашите фискални ...

Апликацијата МојДДВ достапна и на Apple Store

Кумановски м. - 12.07.2019

Апликацијата МојДДВ од денеска е достапна и за корисниците на IOS системите. Апликацијата можете да ја преземете и од Аpp store како и од следниот ЛИНК , информираат од Управата за јавни приходи.

И корисниците на ајфон може да скенираат фискални – Апликацијата „Мој ДДВ“ е достапна и на Аpple store

Gostivarpress.mk - 12.07.2019

Од синоќа, апликацијата Мој ДДВ е достапна и за корисниците на ајфон и отсега и тие ќе можат да скернираат фискални сметки за поврат на ДДВ. Дека апликацијата ја има и на Аpple store, објави директорката на УЈП, Сања Лукаревска преку фејсбук.

Апликацијата МојДДВ е достапна и за корисниците на Ајфон

Слободен Печат - 12.07.2019

Согласно законските одредби во Законот за враќање на дел од ДДВ, едно физичко лице во текот на годината ќе може да си врати 7.200 денари, а четиричлено семејство каде сите ги исполнуваат условите ќе може да си оствари една просечна плата од 28.800 ...

По 11 дена: И корисниците на ајфони можат да скенираат фискални за поврат на ДДВ

Фактор - 12.07.2019

Управата за јавни приходи (УЈП) соопшти дека апликацијата Мој ДДВ веќе е достапна на Аpple store за корисниците на iOS. Станува достапна 11 дена по стартот на овој проект со кој на граѓаните кои скенираат фискални сметки ќе им се врати по 15 отсто ...

Апликацијата МојДДВ достапна и за корисниците на Ајфон, еве од каде да ја преземете

еМагазин - 12.07.2019

Апликацијата МојДДВ е достапна и за корисниците на iOS на Аpple store, информираше директорката на Управата за јавни приходи (УЈП), Сања Лукаревска на својот Фејсбук профил. За да ја инсталирате истата кликнете ОВДЕ.

„Мој ДДВ“ стана достапна и за корисниците на „ајфон“. Еве од каде да ја преземете

Факултети - 11.07.2019

Апликацијата „Мој ДДВ“ стана достапна и за корисниците на оперативниот систем iOS, односно на „ајфон“. Веста ја соопшти директорката на Управата за јавни приходи, Сања Лукаревска, на нејзиниот профил на „Фејсбук“.

Апликацијата МојДДВ е достапна и на Ајфон – може да ја симнете тука

24Инфо - 11.07.2019

Апликацијата МојДДВ е достапна и на Ајфон – може да ја симнете тука Од овој момент апликацијата MojDDV е достапна и за корисниците на iOS на Аpple store на следниот линк Преземете ја апликацијата на вашиот iPhone и скенирајте ги вашите фискални ...

Апликацијата МојДДВ е достапна и за корисниците на iOS на Аpple store

ТВ21 - 11.07.2019

Апликацијата МојДДВ е достапна и за корисниците на iOS на Аpple store. За да ја инсталирате кликни ...

Пропаднаа првите фискални за МојДДВ – Корисниците на Apple оштетени

Gostivarpress.mk - 11.07.2019

Единаесети ден од стартот на проектот за поврат на ДДВ кај граѓаните. Рекламните кампањи за „МојДДВ“ на големо се вртат на националната телевизија, повторувајќи го основните начела и придобивки од проектот: „Повратот на ДДВ ќе се прави преку ...

УЈП задоволни од „МојДДВ“: Скенирани близу 2 милиони фискални сметки, повратот на ДДВ е 16 милиони денари

еМагазин - 12.07.2019

Заклучно со 11 јули 2019 година, скенирани се 1.964.811 фискални сметки, остварен е промет од 1.041.512.209 денари, а повратот од 15 % од пресметаниот ДДВ, изнесува 16.323.077 денари. Управата за јавни приходи ја известува јавноста дека граѓаните ...

„МојДДВ“ достапна и за корисниците на ајфон

Република - 12.07.2019

Сопствениците на „Ајфон“ од денеска можат да ја преземат апликацијата „МојДДВ“. Досега таа за нив беше недостапна поради строгите и рестриктивни правила што се применуваат во ај-стор, сервисот за преземање на апликации.

Апликацијата МојДДВ и за корисниците на Ајфон

Нетпрес - 12.07.2019

Управата за јавни приходи соопшти дека апликацијата МојДДВ веќе е достапна на Аpple store за корисниците на iOS. Ова се случува 11 дена по стартот на овој проект со кој на граѓаните кои скенираат фискални сметки ќе им се врати дел од платениот ДДВ.

Апликацијата МојДДВ сега достапна и за корисниците на iPhone

Бизнис Инфо - 12.07.2019

Апликацијата МојДДВ сега е достапна и за корисниците на iOS оперативниот систем, информираат од Управата за јавни приходи ( УЈП ). Апликацијата може да се преземе и од Аpp store како и од следниот линк ...

„Мој ДДВ” стана достапна и за iOS

Радио МОФ - 12.07.2019

Апликацијата МојДДВ преку која граѓаните ќе можат да ги скенираат фискалните сметки е достапна за користење за двата мобилни оперативни системи. На 36 места во организациските единици на територија на целата држава се поставени и киоск апарати, ...

МојДДВ достапен и за Аpple телефоните

ММС - 12.07.2019

Апликацијата МојДДВ е достапна и на сопствениците на телефоните Аpple, информира на својот Фејсбук профил, директорката на Управата за јавни приходи, Сања Лукаревска. „Преземете ја апликацијата на вашиот iPhone и скенирајте ги вашите фискални ...

Апликацијата МојДДВ е достапна и за корисниците на iOS на Аpple store

4NEWS - 11.07.2019

Апликацијата МојДДВ е достапна и за корисниците на iOS на Аpple store. За да ја инсталирате кликни ТУКА Извор: ...

„МојДДВ“ достапна и за корисниците на ајфон

Макфакс - 12.07.2019

Апликацијата „МојДДВ“ отсега е достапна за преземање и од Apple store. Од Управата за јавни приходи соопштија дека од 1 јули кога почнала реализацијата на мерката поврат на 15 проценти од пресметаниот ДДВ, апликацијата ја користат над 120.000 ...

Апликацијата „МојДДВ“ ја презеле 120.000 граѓани, достапна и на Apple store

Нова ТВ - 12.07.2019

Апликацијата „МојДДВ“ на Управата за јавни приходи (УЈП) е достапна за преземање и од Apple store на линкот https://apps.apple.com/us/app/ moj-ddv-ujp/id1472553785 . Од 1. јули кога стартуваше мерката поврат на 15 проценти од пресметаниот ДДВ ...

Апликацијата МојДДВ и за корисниците на Ајфон

Тера - 12.07.2019

Управата за јавни приходи соопшти дека апликацијата МојДДВ веќе е достапна на Аpple store за корисниците на iOS. Ова се случува 11 дена по стартот на овој проект со кој на граѓаните кои скенираат фискални сметки ќе им се врати дел од платениот ДДВ.

„Мој ДДВ" стана достапна и за Ајфон

Скопје инфо - 12.07.2019

Апликацијата МојДДВ преку која граѓаните ќе можат да ги скенираат фискалните сметки е достапна и подготвена за користење. Апликацијата е едноставна за користење, а од секој смарт телефон граѓаните може да ја преземат преку веб страницата на Управата ...

„МојДДВ“ достапна и за корисниците на ајфон

Точка - 12.07.2019

Апликацијата „МојДДВ“ отсега е достапна за преземање и од Apple store. Од Управата за јавни приходи соопштија дека од 1 јули кога почнала реализацијата на мерката поврат на 15 проценти од пресметаниот ДДВ, апликацијата ја користат над 120.000 ...

Апликацијата „МојДДВ“ ја презеле 120.000 граѓани, достапна и на Apple store

Локално - 12.07.2019

Апликацијата „МојДДВ“ на Управата за јавни приходи (УЈП) е достапна за преземање и од Apple store на линкот https://apps.apple.com/us/app/moj-ddv-ujp/id1472553785. Од 1. јули кога стартуваше мерката поврат на 15 проценти од пресметаниот ДДВ ...

Апликацијата МојДДВ достапна и на Ајфон

МКД - 12.07.2019

Апликацијата МојДДВ веќе е достапна на Епл стор за корисниците на iOS оперативниот систем, информира Управата за јавни приходи. Ова се случува 11 дена по стартот на овој проект со кој на граѓаните кои скенираат фискални сметки ќе им се врати дел од ...

„Мој ДДВ” стана достапна и за Ајфон

Бриф - 12.07.2019

Апликацијата МојДДВ преку која граѓаните ќе можат да ги скенираат фискалните сметки е достапна и подготвена за користење. Апликацијата е едноставна за користење, а од секој смарт телефон граѓаните може да ја преземат преку веб страницата на Управата ...

Се скенираат фискални - Апликацијата „МојДДВ“ ја презеле 120.000 граѓани

Press24 - 12.07.2019

Апликацијата „МојДДВ“ на Управата за јавни приходи (УЈП) е достапна за преземање и од Apple store на линкот https://apps.apple.com/us/app/moj-ddv-ujp/id1472553785 . Од 1. јули кога стартуваше мерката поврат на 15 проценти од пресметаниот ДДВ ...

Околу 120.000 граѓани ја презеле апликацијата „МојДДВ”, која веќе е достапна и на Apple store

ММС - 12.07.2019

Апликацијата „МојДДВ” на Управата за јавни приходи (УЈП) е достапна за преземање и од Apple store на линкот https://apps.apple.com/us/app/moj-ddv-ujp/id1472553785. Од 1. јули кога почна мерката поврат на 15 проценти од пресметаниот ДДВ апликацијата ...

Апликацијата „МојДДВ“ ја презеле 120.000 граѓани, достапна и на Apple store

Опсервер - 12.07.2019

Апликацијата „МојДДВ“ на Управата за јавни приходи (УЈП) е достапна за преземање и од Apple store на линкот https://apps.apple.com/us/app/ moj-ddv-ujp/id1472553785 . Од 1. јули кога стартуваше мерката поврат на 15 проценти од пресметаниот ДДВ ...

Апликацијата „МојДДВ“ ја презеле 120.000 граѓани, достапна и на Apple store

Сител - 12.07.2019

Апликацијата „МојДДВ“ на Управата за јавни приходи (УЈП) е достапна за преземање и од Apple store на линкот https://apps.apple.com/us/app/moj-ddv-ujp/id1472553785 . Од 1. јули кога стартуваше мерката поврат на 15 проценти од пресметаниот ДДВ ...

Апликацијата „МојДДВ“ ја презеле 120.000 граѓани, достапна и на Apple store

Скопје инфо - 12.07.2019

Апликацијата „МојДДВ“ на Управата за јавни приходи (УЈП) е достапна за преземање и од Apple store на линкот https://apps.apple.com/us/app/ moj-ddv-ujp/id1472553785 . Од 1. јули кога стартуваше мерката поврат на 15 проценти од пресметаниот ДДВ ...

Апликацијата „МојДДВ” ја презеле 120.000 граѓани

iPortal - 12.07.2019

Апликацијата „МојДДВ” на Управата за јавни приходи (УЈП) е достапна за преземање и од Apple store на линкот https://apps.apple.com/us/app/moj-ddv-ujp/id1472553785. Од 1. јули кога стартуваше мерката поврат на 15 проценти од пресметаниот ДДВ ...

Апликацијата „МојДДВ“ ја презеле 120.000 граѓани, достапна и на Apple store

MakPress - 12.07.2019

Апликацијата „МојДДВ“ на Управата за јавни приходи (УЈП) е достапна за преземање и од Apple store на линкот https://apps.apple.com/us/app/moj-ddv-ujp/id1472553785. Од 1. јули кога стартуваше мерката поврат на 15 проценти од пресметаниот ДДВ ...

Апликацијата „МојДДВ“ ја презеле 120.000 граѓани, достапна и на Apple store

PressingTV - 12.07.2019

Апликацијата „МојДДВ“ на Управата за јавни приходи (УЈП) е достапна за преземање и од Apple store на линкот https://apps.apple.com/us/app/moj-ddv-ujp/id1472553785. Од 1. јули кога стартуваше мерката поврат на 15 проценти од пресметаниот ДДВ ...