TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Премиерот мие раце од проблемот со приватните превозници

Алсат-М - 31.01.2023

Премиерот Ковачевски се оградува од проблемите меѓу приватните превозници и Градот Скопје. Ден претходно превозниците беа подготвени за дијалог, но такво нешто нема од ниту од Град Скопје, ниту од премиерот Ковачевски.

Ковачевски: Владата ќе се сретне со секого, но ингеренциите за јавниот превоз се кај Градот Скопје

Локално

Ковачевски: Владата ќе има средба со секого, но ингеренциите за јавниот превоз се на Град Скопје

Слободен Печат

Државата нема никакви ингеренции во делот на јавниот превоз, вели Ковачевски

Бизнис Вести

Државата нема никакви ингеренции во делот на јавниот превоз, вели Ковачевски

Независен

Државата нема никакви ингеренции во делот на јавниот превоз, вели Ковачевски

Скопје инфо

Државата нема никакви ингеренции во делот на јавниот превоз, вели Ковачевски

Сител

Опсервер Република Н.Македонија ТВ21 +инфо 4NEWS Курир Скопје24

Приватните превозници без одговор за барањата - Владата и ЈСП си ја префрлаат топката

24 Вести - 31.01.2023

Агонијата на претставниците од приватните превозници продолжува. Велат дека нема никаква реакција ниту од ЈСП, Град Скопје ниту пак од Владата по вчерашното поднесено барање за средба и решавање на милионскиот долг кон нив.

Ингеренциите за јавниот превоз се на Град Скопје, а не на Владата, вели Ковачевски за барањата на приватните превозници

360 степени

Автобусите стојат, решение нема, Арсовска не сака да разговара, вели директорот на „Макекспрес“

Независен

Автобусџиите „пресекоа“ – да се реши проблемот со долгот или повторно штрајк

Слободен Печат

Приватните превозници најавуваат нова блокада на Скопје од понеделник

Сител

Приватни превозници: Средба со ЈСП или протести

24 Вести

Приватните превозници бараат од ЈСП, Арсовска и Владата решение за долгот, во спротивно повторно ќе излезат на протести

360 степени

ТВ21 Канал5 Алфа Алсат-М А1 On Фокус +инфо Слободен Печат

Приватните превозници на блокади ако не разговараат со Ковачевски и Арсовка

24Инфо - 30.01.2023

Приватните автобуски превозници утрово се собраа пред седиштето на Јавното сообраќајно претпријатие „Скопје” со барање за средба со директорот за решавање на нивниот проблем со долгот, со цел да можат повторно да почнат со работа, но беа одбиени со ...

Ако нема разговор со Ковачевски и Арсовска, приватните превозници најавуваат нови блокади

Zoom

Скопје повторно ќе биде блокирано, ако не се реши проблемот на приватните автобуски превозници

еМагазин

Приватните превозници на блокади ако не разговараат со Ковачевски и Арсовка

Локално

Приватните превозници најавуваат нови блокади ако не се реши нивниот проблем

Сител

Приватните превозници најавуваат нови блокади ако не се реши нивниот проблем

Скопје24

Приватните автобуски превозници најавуваат нови блокади

Република

4NEWS MakPress