TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Футсалците поразени од БиХ со сомнителен гол на 12. секунди пред крајот на натпреварот

Слободен Печат - 08.04.2021

Футсал репрезентацијата на Македонија е поразена од селекцијата на БиХ во квалификациите за ЕП со сомнителен гол постигнат на 12. секунди до крајот на натпреварот. Репрезентативецот на БиХ, Билал Јелиќ постигна гол, а прашање е дали топката со цел ...

Македонските футсалци поразени од БиХ во евроквалификациите

24 Вести - 08.04.2021

Македонската футсал репрезентација ги загуби шансите за пласман на Европското првенство, откако вечерва загуби во драматична завршница од Босна и Херцеговина во Скопје со 3:2 (1:0) во рамки на претпоследниот натпревар во квалификациите.

Трилер пораз на футсалците од БиХ со „фантомски“ гол (ФОТО)

Sport 1 - 08.04.2021

Македонската футсал репрезентација загубија од лидерот во квалификациската група Босна и Херцеговина со 2-3 на многу сомнителен начин, на 12 секунди пред крајот на мечот, откако на Билал Јелиќ му беше признаен голот, но остана дилемата дали топката ...

Македонската футсал репрезентација испушти реми против лидерот во квалификациската група

Дерби - 08.04.2021

Македонската футсал репрезентација беше блиску до позитивен резултат во квалификацискиот натпревар против Босна и Херцеговина, но фаворитот на крај победи со 2:3 на средбата која се играше во Скопје.

(ВИДЕО) Македонија драстично оштетена, невиден судиски грабеж за победа на БиХ

Спортклуб - 08.04.2021

Футсал репрезентацијата на БиХ победи во Скопје со 2: 3, со што Македонија остана без шанси за пласман на Европското првенство. Финишот на натпреварот беше крајно драматичен и во најмала рака скандалозен.

Македонија на чуден начин загуби од БиХ, дали топката целосно ја помина гол-линијата? (Фото+Видео)

Спортманија - 08.04.2021

Финиш со несреќна завршница за нашата футсал репрезентација Македонската футсал репрезентација со 2:3 загуби на свој терен од Босна и Херцеговина во меч од квалификациите за пласман на Европското првенство.

Футсал: Македонија загуби од БиХ со гол на само 12 секунди пред крајот (ВИДЕО)

Екипа - 08.04.2021

Македонската футсал репрезентација ремизираше (2-2) со селекцијата на БиХ во претпоследниот натпревар од квалификациите за ЕП. Избраниците на Васко Скендеровски на двапати имаа негатива, но во два наврати успеваа да израмнат и на крај да дојдат и до ...

Футсал: Македонија во трилер – финиш загуби од БиХ

SportMedia - 08.04.2021

Футсал репрезентацијата на Македонија вечерва во “Јане Сандански“ во Скопје, во меч од 5.коло во квалификациската група 4 за пласман на ЕУРО, е поразена од БиХ со 2:3. Со тоа гостите и натаму се максимални, ова им беше пета победа во истиот меч.

ВИДЕО: Десеткуваната Македонија загуби од БиХ со гол на 12 секунди пред крајот

Дриблинг - 08.04.2021

Македоската футсал репрезентација немаше сили за подвиг против БиХ во „Јане Сандански“ откако загуби со 3:2 а победоносиот гол гостите го постигнаа на 12 секунди до крајот. За Македонија прецизни беа Ранготов до 22 и Рамадам во 38 минута.

ВИДЕО: Македонија во негатива против БиХ, Сесар ја казни нашата трапавост

Дриблинг - 08.04.2021

Македонската футсал репрезентација е во негатива од 1:0 по првото полувреме против Босна и Херцеговина во 5 коло од групата 4 во квалификациите за пласман на следното Евроско првенство. Јосип Сесар ја казни невнимателноста на Петровски во 12 минута ...

Македонските футсалци поразени од БиХ во евроквалификациите

MakPress - 08.04.2021

Македонската футсал репрезентација ги загуби шансите за пласман на Европското првенство, откако вечерва загуби во драматична завршница од Босна и Херцеговина во Скопје со 3:2 (1:0) во рамки на претпоследниот натпревар во квалификациите.

Македонските футсалци поразени од БиХ во евроквалификациите

Опсервер - 08.04.2021

Македонската футсал репрезентација ги загуби шансите за пласман на Европското првенство, откако вечерва загуби во драматична завршница од Босна и Херцеговина во Скопје со 3:2 (1:0) во рамки на претпоследниот натпревар во квалификациите.

Футсал: Македонија вечерва на мегдан со лидерот во групата

SportMedia - 08.04.2021

Футсал репрезентацијата на Македонија вечерва го стартува априлскиот квалификациски циклус за ЕП, во кој ќе одоигра два меча. Прво играме со БиХ дома, во салата “Јане Сандански“ во Скопје, со почеток во 19 часот, а на 14 април и гостуваме на ...