TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Со газирана вода тестото секогаш ќе ви успее – од овие вкусни печива целата куќа ќе ви мириса привлечно

НМД - 28.07.2021

Постојат огромен број на различни постапки за подготвување на тесто за печива. Па дури и доколку не сте искусни во месење на теста, кога ќе го измешате брашното со газирана вода според овој рецепт, сигурно ќе ви успее од првпат.

Совршено за ужина, а подобро отколку во пекара: Најсочното пециво со сирење и бел лук кое некогаш ќе го пробате

Попара - 27.07.2021

Повкусно пециво отколку во пекара? Не е невозможно! Имаме рецепт за вкусен леб со прелив од сирење и лук кој се топи во устата, а не ви требаат ни многу вештини за да го подготвите … Состојки : 200 гр брашно 5 g или половина лажица сув квасец 8 гр ...

Совршено за ужина, а подобро отколку во пекара: Најсочното пециво со сирење и бел лук

Пулс24 - 27.07.2021

Повкусно пециво отколку во пекара? Не е невозможно! Имаме рецепт за вкусен леб со прелив од сирење и лук кој се топи во устата, а не ви требаат ни многу вештини за да го подготвите … Состојки: 200 гр брашно 5 g или половина лажица сув квасец 8 гр ...

Совршено за ужина, а подобро отколку во пекара: Најсочното пециво со сирење и бел лук кое некогаш ќе го пробате

Курир - 27.07.2021

Повкусно пециво отколку во пекара? Не е невозможно! Имаме рецепт за вкусен леб со прелив од сирење и лук кој се топи во устата, а не ви требаат ни многу вештини за да го подготвите … Состојки: 200 гр брашно 5 g или половина лажица сув квасец 8 гр ...