TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Си пресудил американскиот тренер, обвинет за силување на олимписки шампионки

Канал5 - 26.02.2021

Џон Гедерт, тренер на американскиот тим за гимнастика кој освоил злато на Олимписките игри 2012 година, извршил самоубиство откако бил обвинет за сексуално злоставување на гимнастичарките во Мичиген.

Британски гимнастичари поднесоа тужба поради физичко малтретирање

Опсервер - 26.02.2021

Тужба за физичко малтретирање против тренери и вработени во Федерацијата на гимнастички спортови на Велика Британија (БАГА) поднесоа денеска 17 британски гимнастичари, меѓу кои се тројца олимпијци.

17 гимнастичари поднеле тужба против злоставување

Курир - 26.02.2021

Седумнаесет гимнастичари во Велика Британија денеска поднесоа тужба против националното раководно тело Бритиш Гимнастикс (British Gymnastics), тврдејќи дека биле злоставувани. Групата, во која има тројца олимпијци, испратила писмо до Агенцијата ...

Се самоуби познат тренер, обвинет за сексуална злоупотреба на гимнастичарки

Локално - 26.02.2021

Американската јавност беше изненадена од веста што го потресе тамошниот спорт. Славниот тренер на женскиот тим за гимнастика на САД на Олимписките игри, Џон Гедерт, си го одзеде животот само неколку часа откако беше обвинет за сексуално ...

Тренер изврши самоубиство по обвинувањата за сексуално насилство

Вечер Прес - 26.02.2021

Американската јавност е изненадена од веста која ги потресе тамошните спортови. Познатиот тренер на женската гимнастичка репрезентација на САД на Олимписките игри, Џон Гедерт, си го одзеде животот само неколку часа откако беше обвинет за сексуално ...

Поранешен олимписки тренер пронајден мртов по обвиненија за сексуално насилство

Кумановски м. - 26.02.2021

Поранешниот американски тренер на гимнастичката екипа изврши самоубиство неколку часа откако беше обвинет за сексуален напад и трговија со луѓе, соопштија официјални лица. Дана Несел од адвокатската канцеларија на Мичиген Џенерал потврди дека ...

Се самоуби тренерот кој силуваше гимнастичарки во САД

OhridNews - 26.02.2021

Тренерот Џон Гедерт кој беше обвинет од 20 гимнастичарки за силување почина денеска, пренесуваат американските медиуми. Телото без знаци на живот било пронајдено покрај патот, а првите наоди на полицијата се дека Гедерт извршил самоубиство.

Обвинетиот „монструм“ изврши самоубиство – Тренерот кој сексуално злоставувал гимнастичарки си пресуди!

Екипа - 26.02.2021

Џон Гедерт, тренер на американскиот тим за гимнастика, кој освои злато на Олимписките игри 2012 година, изврши самоубиство откако беше обвинет за сексуална злоупотреба на гимнастичарки во Мичиген.

Ова е тренерот кој се самоуби бидејќи силуваше гимнастичарки

Република - 26.02.2021

, тренер на американскиот тим за гимнастика што освои злато на Олимписките игри 2012 година, изврши самоубиство откако беше обвинет за сексуална злоупотреба на гимнастичарки во Мичиген. Неговото тело е најдено вчера крај автопат близу Лансинг, ...

Бивш селектор на гимнастичарките на САД се самоуби по низа обвиненија за сексуално злоставување

Сакам да кажам - 26.02.2021

Бившиот селектор на американските гимнастичарки Џон Гедерт беше пронајден мртов неколку часа откако против него беа покренати обвиненија за сексуален напад и трговија со луѓе. Јавната обвинителка на Мичиген Дејна Несел потврди дека Гедерт се ...

Се самоуби тренер кој сексуално злоставуваше гимнастичарки

Слободен Печат - 26.02.2021

Џон Гедерт, тренерот на американската репрезентација во гимнастика која освои златен медал на Олимписките игри во 2012 година, изврши самоубиство откако е обвинет за сексуално злоставување на гимнастичарки.

Тренер на Олимписки тим се самоуби по обвиненијата за силување и трговија со луѓе

SportMedia - 26.02.2021

Американскиот тренер по гимнастика Џон Гедерт се самоуби и тоа четири часа откако против него беа покренати обвиненија за селсуално насилство и трговија со луѓе. Гедер беше тренер на Олимпискиот тим на САД во гимнастика во 2012 година.

Обвинет гимнастичарски тренер изврши самоубиство

Нетпрес - 26.02.2021

Џон Гедерт, тренер на американскиот гимнастичарски тим кои освои златен медал на Олимписките игри во 2012 година, изврши сабоубиство во четвртокот по локално време, неколку часа откако е обвинет за сексуално злоставување на гиманстичарки во Мичиген.

САД: Се самоуби тренерот обвинет за сексуална злоупотреба на гимнастичарки

Независен - 26.02.2021

Џон Гедерт, тренер на американскиот тим за гимнастика што освои злато на Олимписките игри 2012 година, изврши самоубиство откако беше обвинет за сексуална злоупотреба на гимнастичарки во Мичиген.

Се самоуби тренерот обвинет за сексуална злоупотреба на гимнастичарки

+инфо - 26.02.2021

Против Џон Гедерт е поднесена тужба за физичко, вербално и сексуално злоставување на 20-тина девојки кои тренирале гимнастика меѓу 2008 и 2018 година во неговиот клуб Твистарс близу Лансинг.

САД: Се самоуби тренерот Гедерт, обвинет за сексуална злоупотреба на гимнастичарки

Денешен - 26.02.2021

Џон Гедерт, тренер на американскиот тим за гимнастика што освои злато на Олимписките игри 2012 година, изврши самоубиство откако беше обвинет за сексуална злоупотреба на гимнастичарки во Мичиген.

САД: Се самоуби тренерот обвинет за сексуална злоупотреба на гимнастичарки

24Инфо - 26.02.2021

Џон Гедерт, тренер на американскиот тим за гимнастика што освои злато на Олимписките игри 2012 година, изврши самоубиство откако беше обвинет за сексуална злоупотреба на гимнастичарки во Мичиген.

Тренерот кој беше обвинет за сексуална злоупотреба на гимнастичарки - изврши самоубиство, пронајден е мртов

Фактор - 26.02.2021

Јавниот обвинител на Мичиген, Дана Несел, рече дека поранешниот тренер на гимнастика за жени во САД, Џон Гедерт, извршил самоубиство во четвртокот, откако беше обвинет за трговија со луѓе и малтретирање на спортисти.

САД: Се самоуби тренерот обвинет за сексуална злоупотреба на гимнастичарки

Опсервер - 26.02.2021

– Џон Гедерт, тренер на американскиот тим за гимнастика што освои злато на Олимписките игри 2012 година, изврши самоубиство откако беше обвинет за сексуална злоупотреба на гимнастичарки во Мичиген.

САД: Се самоуби тренерот обвинет за сексуална злоупотреба на гимнастичарки

Либертас - 26.02.2021

– Џон Гедерт, тренер на американскиот тим за гимнастика што освои злато на Олимписките игри 2012 година, изврши самоубиство откако беше обвинет за сексуална злоупотреба на гимнастичарки во Мичиген.

САД: Се самоуби тренерот обвинет за сексуална злоупотреба на гимнастичарки

MakPress - 26.02.2021

Џон Гедерт, тренер на американскиот тим за гимнастика што освои злато на Олимписките игри 2012 година, изврши самоубиство откако беше обвинет за сексуална злоупотреба на гимнастичарки во Мичиген.

Бившиот американски тренер кој беше обвинет за трговија со луѓе и сексуална злоупотреба извршил самоубиство

Таратур - 26.02.2021

Поранешниот американски тренер на гимнастика за жени, Џон Гедерт, кој беше обвинет за сексуална злоупотреба на гимнастичарки и трговија со луѓе, извршил самоубиство, пренесе за јавноста Јавниот обвинител на Мичиген, Дана Несел.

Во Британија 17 гимнастичари поднеле тужба против злоставување

Независен - 26.02.2021

Англија – Седумнаесет гимнастичари во Велика Британија денеска поднесоа тужба против националното раководно тело Бритиш Гимнастикс (British Gymnastics), тврдејќи дека биле злоставувани. Групата, во која има тројца олимпијци, испратила писмо до ...

ВИДЕО: Седумнаесет британски гимнастичари поднесоа тужба за злоставување

Слободен Печат - 26.02.2021

Седумнаесет гимнастичари во Велика Британија денеска поднесоа тужба против националното раководно тело Бритиш Гимнастикс ( British Gymnastics) , тврдејќи дека биле злоставувани. Групата, во која има тројца олимпијци, испратила писмо до Агенцијата ...

Во Британија 17 гимнастичари поднесоа тужби поради злоставување

+инфо - 26.02.2021

Седумнаесет гимнастичари во Велика Британија денеска поднесоа тужба против националното раководно тело Бритиш Гимнастикс (British Gymnastics), тврдејќи дека биле злоставувани. Групата, во која има тројца олимпијци, испратила писмо до Агенцијата ...

Во Велика Британија 17 гимнастичари поднесоа тужби поради злоставување

Нетпрес - 26.02.2021

Седумнаесет гимнастичари во Велика Британија денеска поднесоа тужба против националното раководно тело Бритиш Гимнастикс (British Gymnastics), тврдејќи дека биле злоставувани. Групата, во која има тројца олимпијци, испратила писмо до Агенцијата ...

Во Британија 17 гимнастичари поднеле тужба против злоставување

Опсервер - 26.02.2021

Седумнаесет гимнастичари во Велика Британија денеска поднесоа тужба против националното раководно тело Бритиш Гимнастикс (British Gymnastics), тврдејќи дека биле злоставувани. Групата, во која има тројца олимпијци, испратила писмо до Агенцијата ...

Во Британија 17 гимнастичари поднеле тужба против злоставување

Frontline - 26.02.2021

Седумнаесет гимнастичари во Велика Британија денеска поднесоа тужба против националното раководно тело Бритиш Гимнастикс (British Gymnastics), тврдејќи дека биле злоставувани. Групата, во која има тројца олимпијци, испратила писмо до Агенцијата ...

Британски гимнастичари поднесоа тужба поради физичко малтретирање

Либертас - 26.02.2021

Тужба за физичко малтретирање против тренери и вработени во Федерацијата на гимнастички спортови на Велика Британија (БАГА) поднесоа денеска 17 британски гимнастичари, меѓу кои се тројца олимпијци.