TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ПОРАДИ ОВА ВИДЕО НА ЈУТУБЕРОТ МУ СЕ ЗАКАНУВА 10 ГОДИНИ ЗАТВОР: Направил една работа што не требало да ја направи ...

Во Центар - 07.06.2024

Јутјуберот Алекс Чои се соочува со потенцијална казна од десет години затвор. Алекс Чои (вистинско име Сук Мин Чои) моментално е во притвор и е осомничен дека „поставил експлозив или запалива направа во авион“.

[ВИДЕО] Јутјубер гаѓаше Ламборџини со огномет од хеликоптер: Скапо ќе го чини

Точка - 07.06.2024

Снимката заврши кога некој го праша Чои дали повторно ќе снима, а тој одговара: „Не, тоа е тоа. Останавме без огномет, нели?“ Јутјуберот се соочува со 10 години затвор затоа што снимал ниско летачки хеликоптер како пука огномет кон Ламборџини во ...

📽Јутјубер пукал во Ламборџини од хеликоптер, сега му се заканува затворска казна

Локално - 07.06.2024

Јутјуберот Алекс Чои на својот канал објави видео на кое од хеликоптер пука во Ламборџини, а сега е уапсен и му се заканува затворска казна. На видеото се гледа како хеликоптер лета блиску до земјата во округот Сан Бернардино и пука со огномет во ...

Јутубер пукаше во Ламборџини од хеликоптер. Сега му се заканува затворска казна (ВИДЕО)

Кумановски м. - 07.06.2024

Јутуберот Алекс Чои на својот канал објави видео во кое од хеликоптер пука огномет во Ламборџини, а сега е уапсен и се соочува со затворска казна. На снимката се гледа како хеликоптер лета блиску до земјата во округот Сан Бернардино и пука со ...

ПОРАДИ ОВА ВИДЕО НА ЈУТУБЕРОТ МУ СЕ ЗАКАНУВА 10 ГОДИНИ ЗАТВОР: Направил една работа што не требало да ја направи ...

Пулс24 - 07.06.2024

Јутјуберот Алекс Чои се соочува со потенцијална казна од десет години затвор.Алекс Чои (вистинско име Сук Мин Чои) моментално е во притвор и е осомничен дека „поставил експлозив или запалива направа во авион“.Доколку не знаете за што се работи, не ...

Јутјубер од хеликоптер гаѓа Ламборџини, ќе добие 10 годишна затворска казна (ВИДЕО)

Канал5 - 07.06.2024

Јутјуберот Алекс Чои на својот канал објави видео на кое од хеликоптер пука во Ламборџини, а сега е уапсен и му се заканува затворска казна. На видеото се гледа како хеликоптер лета блиску до земјата во округот Сан Бернардино и пука во луксузен ...