TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Чаир и Топаана имаат една мана“: Таму закон не фаќа – дружби за време на полициски час (снимка)

Таратур - 22.05.2020

Во овие делови од Скопје дефинитивно не важи и нема никаква сила мерката полициски час дури ни во присуство на полиција, а за другите мерки веројатно не треба ни да правиме муабет. На видеото подолу, кое го направи и објави Мкд.мк , се гледа ...

„МКД.мк“: Ноќен живот наместо полициски час во Чаир и Топаана (ФОТО+ВИДЕО)

365 - 22.05.2020

Додека целата земја е под полициски час, во делови од Скопје се живее речиси нормално. Како што покажува малата репортажа на „МКД.мк“ , во скопската населба Топаана возрасни и деца слободно шетаат на улица, играат и се дружат.

Ноќниот живот во Чаир и Топаана за време на полициски час (ФОТО+ВИДЕО)

МКД - 22.05.2020

Улични журки во дел од Скопје додека е во сила забраната за движење. Така беше синоќа во скопската населба Топаана, каде што околу 21.30 часот снимивме повеќе од педесетина возрасни и деца што слободно шетаат, играат, се дружат на улица без ...