TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бостон го „прегази“ Мајами и поведе во плеј-оф серијата во НБА лигата (ВИДЕО)

Екипа - 21.04.2024

Кошаркарите на Бостон селтикс поведоа со 1-0 во плеј-оф серијата против Мајами хит која е реприза на минатогодишните две финалиња во Источната конференција во НБА лигата. „Детелинките“ вечерва на домашен терен едноставно го прегазија противникот кој ...

ВИДЕО: Бостон го уништи Мајами во првиот натрпевар од плеј-оф серијата!

Gol.mk - 21.04.2024

Најдобриот тим од лигашкиот дел од натпреварувањето, Бостон Селтикс, моќно го започна НБА плеј-офот. Тимот од Масачусетс лесно го совлада Мајами, кој преку плеј-ин стигна до плеј-офот во „ТД Гарден“ со резултат 114-94.

Лош почеток за Мајами: Бостон го доби првиот меч во плејофот (ВИДЕО)

Sport 1 - 21.04.2024

Кошаркарите на Бостон селтикс беа подобри од Мајами хит со 114-94 во првиот меч од плејофот во НБА-лигата. Мајами издржа само во првите 12 минути, кога му парираше на ривалот, но потоа Бостон влезево одлична серија и на момент водеше со +32.

(Видео) Бостон со убедлив триумф го започна плеј-офот

TopSport - 21.04.2024

Најдобриот тим од регуларниот дел на сезоната во НБА лигата, Бостон Селтикс, со убедлива победа над Мајами Хит го започна плеј-офот. Тимот од Масачусетс славеше победа над Мајами 114:94. Селтикси во првите неколку минути имаа 14:0 и му покажаа на ...

НБА лига: Доигрувањето започна со победа на Кливленд

Нетпрес - 21.04.2024

Во првиот натпревар од овогодинешниот плеј-оф во американската професионална кошаркарска НБА лига, Кливленд Кавалирс на свој паркет ги совладаа Орландо Меџик со 97:83. За кошевите на домашната екипа првенствено беше одговорен Донован Мичел, кој ...

Митчел во елемент, Кливленд прв до предност во плеј-офот со Орландо

Gol.mk - 20.04.2024

Екипата на Кливленд Кавалирс го одбрани домашниот терен и забележа победа над Орландо Меџик (97-83) на отворањето на плеј-oфот на најквалитетната светска кошаркарска лига, НБА -лигата. Кавси покажаа одлична тимска енергија на теренот и дојдоа до ...

Кливленд го победи Орландо и поведе во серијата

Екипа - 20.04.2024

Кошаркарите на Кливленд го победи Орландо во неефикасен меч со 97-83 и поведе со 1-0 во нивната плеј-оф серија. Ова беше прв меч во плејофот на НБА. Мичел беше предводник на тимот на Кавалирс со 30 поени.

НБА Топ 10: Хиро магично асистира, Мартин реализира за ерупција на Мајами (ВИДЕО)

Дерби - 20.04.2024

Мајами Хит и Њу Орлеанс Пеликанс славеа на плејин средбите во НБА лигата по што беа комплетирани сите двојки за плејоф фазата во најсилниот кошаркарски шампионат на светот. Од соочувањата во Мајами и Њу Орлеанс ги имаме најдобрите пет потези, ...

Мајами и Њу Орлеанс се последните патници во плеј-офот

Курир - 20.04.2024

Се очекуваше поголема неизвесност на мечот меѓу Мајами и Чикаго, но жешките одиграа доминантен натпревар и без проблем дојдоа до победата пред своите навивачи. Конечниот резултат беше 112-91.

(ВИДЕО) Мајами и Њу Орлеанс последни учесници во НБА плејофот

Кош - 20.04.2024

Последните два меча од плејинот во НБА лигата ги дадоа и последните учесници во плејофот, во двете конференции. Таму ќе играат Мајами и Њу Орлеанс кои ја искористија предноста на домашниот терен за да се изборат за продолжување на својата сезона.

Почна НБА плејофот, тимовите почнаа да играат одбрана

Спортманија - 20.04.2024

Кливленд кавалирс го победи Орландо меџик со 97-83, за водство од 1-0 во нивната плејоф серија од НБА лигата. Ова беше прв меч во НБА плејофот 2024. Донован Мичел со 30 поени беше предводник на нападот на Кавалирс и најефикасен поединец на средбата ...

Њу Орлеанс последен избори плејоф во НБА-лигата

MakPress - 20.04.2024

Кошаркарите на Њу Орлеанс пеликанс рано утрово забележаа победа над Сакраменто кингс со 105:98 во плејин натпреварот одигран на домашен терен. Најефикасен играч на натпреварот беше Де'Арон Фокс ос Сакраменто кој постигна 35 поени.

(Видео) Бостон со убедлив триумф го започна плеј-офот

Макфакс - 21.04.2024

Најдобриот тим од регуларниот дел на сезоната во НБА лигата, Бостон Селтикс, со убедлива победа над Мајами Хит го започна плеј-офот. Тимот од Масачусетс славеше победа над Мајами 114:94. Селтикси во првите неколку минути имаа 14:0 и му покажаа на ...

(Видео) Бостон со убедлив триумф го започна плеј-офот

Опсервер - 21.04.2024

Најдобриот тим од регуларниот дел на сезоната во НБА лигата, Бостон Селтикс, со убедлива победа над Мајами Хит го започна плеј-офот. Тимот од Масачусетс славеше победа над Мајами 114:94. Селтикси во првите неколку минути имаа 14:0 и му покажаа на ...