TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Косово денеска ја одбележува 20-годишнината од влегувањето на силите на НАТО

Алсат-М - 12.06.2019

Поранешниот американски претседател Бил Клинтон пред косовските граѓани на церемонијата за 20-годишнината од влегувањето на силите на НАТО рече дека е голема чест да престојува во Косово. Потсетувајќи се на бомбардирањето на српските цели, Клинтон ...

Ахмети и Тачи меѓу Клинтон и Олбрајт на прослава во Приштина ГАЛЕРИЈА

+инфо - 12.06.2019

Одбележувањето на дваесет годишнината од влегувањето на НАТО силите на Косово не го пропуштија ни лидерите на ДУИ и на ДПА Али Ахмети и Мендух Тачи. Двајцата лидери денеска присуствуваа на манифестациите кои се оддржаа во Приштина, а на кои ...

Косово слави 20 години од интервенцијата на силите на НАТО

Глас на Америка - 12.06.2019

Поранешниот американски претседател Бил Клинтон и поранешната државна секретарка на САД, Медлин Олбрајт се почесни гости на прославата во Приштина Косово слави 20 години од интервенцијата на НАТО, а со која во јуни 1999 година беше ставен крај на ...

КОСОВО СРАМИ СЕ: Каде е македонската делегација на прославата?

Магазин - 12.06.2019

Косово денеска прославува 20 години од навлегувањето на НАТО – трупите односно од „денот на ослободувањето на Косово од српската власт“. Од вчера во Приштина е тогашниот американски претседател Бил Клинтон, а по него пристигна и тогашната државна ...

И Али Ахмети и Мендух Тачи на прослава во Приштина

Expres - 12.06.2019

Лидерите на ДУИ и на ДПА, Али Ахмети и Мендух Тачи денеска беа меѓу присутните на одбележувањето на 20.годишнината од влегувањето на НАТО силите на Косово. На прославатаглавни гости беа поранешните претседател на САДБил Клинтон и тогашната државна ...

Олбрајт личи на Тито: Погледнете ја бистата на екс државната секретарка, па проценете сами (ФОТО)

PressingTV - 12.06.2019

Поранешниот американски претседател Бил Клинтон и некогашната државна секретарка Медлин Олбрајт, допатуваа во вторникот во Приштина, а денеска присуствуваат на одбележувањето на 20 годинишнината од влезот на НАТО силите на територија на Косово и ...

Направиле биста од Олбрајт, го добиле лицето на Тито (ФОТО)

Слободен Печат - 12.06.2019

Олбрајт, вчера на аеродромот во Косово била пречекана од Атифета Јахјага, а како што пренесуваат косовските медиуми, денеска ќе биде откриена и бистата на некогашната државна секретарка на САД.

Олбрајт: Во Косово пред 20 години ја направивме вистинската работа

24Инфо - 12.06.2019

Поранешната американска државна секретарка Медлин Олбрајт во своето обраќање на церемонијата по повод 20-годишнината од влегувањето на силите на НАТО во Косово, изјави дека се чувствува горда поради тоа што го направија пред две децении, заедно со ...

Дваесет години од влегувањето на НАТО на Косово

Р.С.Европа - 12.06.2019

Со низа манифестации во Приштина се одбележува дваесет годишнината од влегувањето на НАТО силите на Косово. На нив учествуваат и поранешниот американски претседател Бил Клинтон и екс државната секретарка Медлин Олбрајт.

Албанците на Косово денеска слават 20 години од влегувањето на НАТО-трупите, по Клинтон во Приштина стигна и Олбрајт

ММС - 12.06.2019

Албанците на Косово денеска од 11 часот на главниот плоштад во Приштина ќе одбележат 20 години од навлегувањето на НАТО-трупите, односно од „денот на ослободувањето на Косово од српската власт“.

И Медлин Олбрајт стигна во Косово

Expres - 12.06.2019

Поранешната американска државна секретарка, од вртемето на администрацијата на Бил Клинтон пристигна во Приштинана одбележувањето на 20 годишнината од влегувањето на меѓународните мировни трупи во Косово, јавуваат белградски медиуми..

Косово ја одбележува 20-годишнината до влегувањето на силите на НАТО

24Инфо - 12.06.2019

Со низа свечености, на кои покрај државниот врв ќе присуствуваат и високи гости од странство, Косово денеска ја одбележува 20-годишнината од влегувањето на силите на НАТО во земјата, со што беше ставен крај на војната од 1998-99 година, јави ...

20 години од влезот на НАТО на Косово

Слободен Печат - 12.06.2019

Влезот на силите на НАТО на Косово се случи по договор кој се потпиша во Куманово, помеѓу српски официјални претставници и НАТО. Косово денеска ја прославува 20 годишнината од влезот на НАТО силите.

Клинтон бомбардирањето од НАТО ќе го одбележи во Приштина

Н.Македонија - 11.06.2019

Поранешниот американски претседател Бил Клинтон и шефот на дипломатијата Медлин Олбрајт утре ќе присуствуваат на 20-годишнината од влегувањето на НАТО-трупите на Косово. Клинтон и Олбрајт ќе присуствуваат на централниот собир во Приштина, што се ...

Георгиевски: Голем срам за Косово оти не покани македонска делегација за прославата

24Инфо - 12.06.2019

Поранешниот премиер и актуелен претседател на ВМРО-Народна партија , Љубчо Георгиевски на својот Фејбук профил ги искритикува властите на Косово оти не поканија македонска делегација на прославата 20 години од влегувањето на НАТО- трупите односно од ...

КОСОВО СРАМИ СЕ: Каде е македонската делегација на прославата?

Скопје1 - 12.06.2019

Порославата на Косово наиде на доста критики, така упати и поранешниот премиер на Македонија, Љупчо Георгиевски сегашен прецедател на ВМРО-Народна партија. Неговата објава ви ја прикажуваме во целост.

Ја лееле Олбрајт, го добиле Тито

Република - 12.06.2019

Некогашниот претседател на САД Бил Клинтон и некогашната државна секретарка на САД, Медлин Олбрајт се во посета на Приштина по повод одбележувањето на 20 годишнината од влезот на НАТО силите на територијата на Косово.

Олбрајт: Во Косово пред 20 години ја направивме вистинската работа

Опсервер - 12.06.2019

Поранешната американска државна секретарка Медлин Олбрајт во своето обраќање на церемонијата по повод 20-годишнината од влегувањето на силите на НАТО во Косово, изјави дека се чувствува горда поради тоа што го направија пред две децении, заедно со ...

Дваесет години од влегувањето на НАТО на Косово - по Клинтон во Приштина стигна и Олбрајт

Сител - 12.06.2019

Албанците на Косово денеска од 11 часот на главниот плоштад во Приштина ќе одбележат 20 години од навлегувањето на НАТО-трупите, односно од „денот на ослободувањето на Косово од српската власт“.

Косово ја одбележува 20-годишнината од влегувањето на силите на НАТО

+инфо - 12.06.2019

Со низа свечености, на кои покрај државниот врв ќе присуствуваат и високи гости од странство, Косово денеска ја одбележува 20-годишнината од влегувањето на силите на НАТО во земјата, со што беше ставен крај на војната од 1998-99 година, јави ...

Георгиевски: Косово срами се

+инфо - 12.06.2019

Поранешниот премиер и актуелен претседател на ВМРО-Народна партија, Љубчо Георгиевски на својот Фејбук профил ги искритикува властите на Косово оти не поканија македонска делегација на прославата 20 години од влегувањето на НАТО- трупите односно од ...

Олбрајт во Приштина: Среќна сум и горда што заедно го ослободивме Косово

Денешен - 12.06.2019

Поранешната американска државна секретарка Медлин Олбрајт во своето обраќање на церемонијата по повод 20-годишнината од влегувањето на силите на НАТО во Косово, изјави дека се чувствува горда поради тоа што го направија пред две децении, заедно со ...

Клинтон на прослава во Приштина

Магазин - 12.06.2019

Косово денеска од 11 часот на главниот плоштад во Приштина ќе одбележи 20 години од навлегувањето на НАТО-трупите, односно од „денот на ослободувањето на Косово од српската власт“. Од вчера во Приштина е тогашниот американски претседател Бил ...

Косово ја одбележува 20-годишнината до влегувањето на силите на НАТО

1tv - 12.06.2019

Со низа свечености, на кои покрај државниот врв ќе присуствуваат и високи гости од странство, Косово денеска ја одбележува 20-годишнината од влегувањето на силите на НАТО во земјата, со што беше ставен крај на војната од 1998-99 година.

Георгиевски: Срамно е што Косово не покани делегација од Македонија

Expres - 12.06.2019

Поранешниот премиер Љупчо Георгиевски, смета дека е срамно што приштинските власти не поканија и делегација од Македонија на денашното одбележување на 20 годишнината на влегувањето на НАТО во Косово.

Олбрајт: Во Косово пред 20 години ја направивме вистинската работа

А1 On - 12.06.2019

Поранешната американска државна секретарка Медлин Олбрајт во своето обраќање на церемонијата по повод 20-годишнината од влегувањето на силите на НАТО во Косово, изјави дека се чувствува горда поради тоа што го направија пред две децении, заедно со ...

Косово ја одбележува 20-годишнината до влегувањето на силите на НАТО

Опсервер - 12.06.2019

Со низа свечености, на кои покрај државниот врв ќе присуствуваат и високи гости од странство, Косово денеска ја одбележува 20-годишнината од влегувањето на силите на НАТО во земјата, со што беше ставен крај на војната од 1998-99 година, јави ...

Георгиевски: Македонија ги прими бегалците и логистички ја поддржа НАТО интервенцијата, а Косово не покани македонска ...

Фокус - 12.06.2019

Поранешниот македонски премиер Љубчо Георгиевски ја осуди постапката на Косово да не покани македонска делегација на денешната прослава по повод 20 години од интервенцијата на НАТО. -На прославата по повод дваесет години од влегувањето на НАТО во ...

Олбрајт: Во Косово пред 20 години ја направивме вистинската работа

PressingTV - 12.06.2019

Поранешната американска државна секретарка Медлин Олбрајт во своето обраќање на церемонијата по повод 20-годишнината од влегувањето на силите на НАТО во Косово, изјави дека се чувствува горда поради тоа што го направија пред две децении, заедно со ...

Косово ја одбележува 20-годишнината до влегувањето на силите на НАТО

А1 On - 12.06.2019

Со низа свечености, на кои покрај државниот врв ќе присуствуваат и високи гости од странство, Косово денеска ја одбележува 20-годишнината од влегувањето на силите на НАТО во земјата, со што беше ставен крај на војната од 1998-99 година, јави ...

Георгиевски: Македонија ги прими бегалците и логистички ја поддржа НАТО интервенцијата, а Косово не покани македонска ...

Либертас - 12.06.2019

Поранешниот македонски премиер Љубчо Георгиевски ја осуди постапката на Косово да не покани македонска делегација на денешната прослава по повод 20 години од интервенцијата на НАТО. -На прославата по повод дваесет години од влегувањето на НАТО во ...

Олбрајт: Во Косово пред 20 години ја направивме вистинската работа

MakPress - 12.06.2019

Поранешната американска државна секретарка Медлин Олбрајт во своето обраќање на церемонијата по повод 20-годишнината од влегувањето на силите на НАТО во Косово, изјави дека се чувствува горда поради тоа што го направија пред две децении, заедно со ...

Косово ја одбележува 20-годишнината до влегувањето на силите на НАТО

Либертас - 12.06.2019

Со низа свечености, на кои покрај државниот врв ќе присуствуваат и високи гости од странство, Косово денеска ја одбележува 20-годишнината од влегувањето на силите на НАТО во земјата, со што беше ставен крај на војната од 1998-99 година, јави ...

Георгиевски: Голем срам за Косово што не покани македонска делегација

А1 On - 13.06.2019

Поранешниот премиер Љубчо Георгиевски, вели дека е голем срам за Косово што не покани македонска делегација на одбележувањето на 20-годишнината на влегувањето на НАТО во Косово. „На прославата по повод дваесет години од влегувањето на НАТО во Косово ...

Косово ја одбележува 20-годишнината до влегувањето на силите на НАТО

MTM - 12.06.2019

Со низа свечености, на кои покрај државниот врв ќе присуствуваат и високи гости од странство, Косово денеска ја одбележува 20-годишнината од влегувањето на силите на НАТО во земјата, со што беше ставен крај на војната од 1998-99 година, јави ...

Косово ја одбележува 20-годишнината од влегувањето на силите на НАТО

MakPress - 12.06.2019

Со низа свечености, на кои покрај државниот врв ќе присуствуваат и високи гости од странство, Косово денеска ја одбележува 20-годишнината од влегувањето на силите на НАТО во земјата, со што беше ставен крај на војната од 1998-99 година, јави ...