TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Маск го критикува "Twitter": „Алгоритмот манипулира со корисниците“

Точка - 16.05.2022

Илон Маск, извршен директор на компаниите "SpaceX" и "Tesla", истакнал дека алгоритмот на "Twitter" манипулира со луѓето, на многу начини кои тие не ги разбираат. Идниот сопственик на "Twitter" на својот личен профил на оваа мрежа одлучил да го ...

Маск го критикува Твитер: Алгоритамот манипулира со корисниците

USB - 16.05.2022

Илон Маск, извршен директор на SpaceX и Tesla, истакна дека алгоритмот на Твитер манипулира со корисниците, на многу начини што не ги разбираат. Идниот сопственик на Твитер реши да го критикува алгоритмот на популарната платформа за микроблогирање ...

Нов проблем за Маск: Правниот тим на Твитер го обвинува за прекршување на договорот

Локално - 16.05.2022

Илон Маск на својот Твитер профил објави дека правниот тим на оваа мрежа го обвинува дека го прекршил Договорот за доверливост (NDA) со тоа што открил дека големината на примерокот за проверка на спам/лажни сметки на платформата е 100.

Договорот за преземање на Твитер од Илон Маск ставен во мирување

Мета - 16.05.2022

Директорот на „Тесла“ и „Спејсекс“, Илон Маск, изјави дека договорот за преземање на Твитер вреден 44 милијарди американски долари е ставен во мирување. Како причина за паузирањето на постапката, Маск наведе дека очекува детали кои ќе го поддржат ...

Илон Маск го стави договорот со Твитер во мирување поради лажните сметки

Пари - 16.05.2022

Договорот на Илон Маск за купување на Твитер е во мирување додека не добие повеќе информации за лажните сметки на платформата, рече тој. Твитер соопшти дека лажните и спам сметките претставуваат помалку од 5 отсто од корисниците на неговата ...

Правниот тим на Twitter го обвини Илон Маск за прекршување на договорот

Телефони.мк - 16.05.2022

Илон Маск објави на Twitter дека правниот тим на Twitter го обвинил за прекршување на договорот за тајност (NDA), со тоа што открил дека големината на примерокот за проверка на автоматизирани корисници на платформата на социјлните мрежи била 100.

Правниот тим на Твитер го обвинува Маск за прекршување на договорот за тајност

Порта - 16.05.2022

Илон Маск објави на Твитер дека правниот тим на Твитер го обвини за кршење на Договорот за доверливост (NDA), откривајќи дека големината на примерокот за проверка на автоматизираните корисници на платформата за социјални медиуми е 100.

Правниот тим на Twitter го обвини Маск дека го прекршил договорот за тајносгт

Иновативност - 15.05.2022

Илон Маск на Twitter објави дека правниот тим на Twitter го обвинил за кршење на договорот за тајност со откривањето на фактот дека примероците за проверка на автоматизирани корисници на платформата за социјални медиуми биле 100.

Трамп: “Нема шанси Маск да го купи Твитер по толку смешна цена!“

Во Центар - 15.05.2022

Поранешниот претседател на Соединетите Американски Држави, Доналд Трамп изјави дека планираното купување на Твитер е привремено во мирување. Трамп на својата социјална мрежа Truth Social напиша дека верува дека Илон Маск на крајот нема да го купи ...

Доналд Трамп тврди дека Илон Маск нема да го купи Твитер!

Во Центар - 15.05.2022

Доналд Трамп, поранешниот претседател на САД, на социјалната мрежа Truth Social напиша дека нема шанси најбогатиот човек на светот, Илон Маск, да го купи Твитер. „Нема шанси Илон Маск да го купи Твитер по таа апсурдна цена, особено откако откри дека ...

Трамп тврди дека нема шанси Илон Маск да го купи Твитер

Вечер Прес - 15.05.2022

Доналд Трамп, поранешен претседател на Соединетите Американски Држави, на социјалната мрежа Tru Social напиша дека нема шанси најбогатиот човек на светот Илон Маск да го купи Твитер. „Нема шанси Илон Маск да го купи Твитер по таа апсурдна цена, ...

Правниот тим на Твитер го обвинува Маск за прекршување на договорот за тајност

USB - 16.05.2022

Илон Маск објави на Твитер дека правниот тим на Твитер го обвинил за кршење на Договорот за доверливост (NDA), откривајќи дека големината на примерокот за проверка на автоматизираните корисници на платформата за социјалните медиуми е 100.