TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Земан води, но не победи во првиот круг од изборите во Чешка

Р.С.Европа - 13.01.2018

Актуелниот чешки претседател Милош Земан е во убедливо водство на претседателските избори што во земјата се одржуваат вчера и денеска, но не успеа да победи во првиот круг, покажуваат првичните податоци.

Протест на полугола феминистка на изборите во Чешка

Deutsche Welle - 13.01.2018

Инцидент на претседателските избори во Чешка: полугола активистка на Фемен му се втурна на Милош Земан во моментот кога тој требаше да гласа. Без облека на горниот дел од телото и натпис „Земан - к.

Земан и Драхош се пласираа во вториот круг на претседателските избори во Чешка...

Н.Македонија - 13.01.2018

Земан и Драхош се пласираа во вториот круг на претседателските избори во Чешка Актуелниот чешки претседател Милош Земан и поранешниот прв човек на Чешката академија на науките, Јиржи Драхош ќе ги одмерат силите во вториот круг од претседателските ...

Втор ден од претседателските избори во Чешка

Р.С.Европа - 13.01.2018

Чесите втор ден гласаат на претседателските избори. Според анкетите направени пред гласањето, се очекува актуелниот претседател Милош Земан да го добие првиот круг, но изгледа дека е малку веројатно дека ќе добие целосно мнозинство.

Земан води на претседателските избори во Чешка

А1 On - 13.01.2018

Актуелниот претседател на Чешка, Милош Земан освои 41,55 отсто, а академикот Јиржи Драхош 25,23 отсто од гласовите во првиот круг на претседателските избори во Чешка. После нив следуваат Павел Фишер со 9,56, Михал Харачек со 8,8 и Марек Нишлер со ...

Убедлива победа на Земан во Чешка

+инфо - 13.01.2018

Првиот изборен ден помина во сенка на скандалот што пред претседателот Земан до избирачката кутија го приреди украинската феминистка. Сегашниот претседател Милош Земан и академикот Јиржи Драгош се победници во првиот круг на претседателските избори ...

Земан победник во првиот круг од претседателските избори во Чешка

Нетпрес - 13.01.2018

Актуелниот чешки претседател Милош Земан, за кого западните медиуми пишуваат дека е проруски и прокинески ориентиран, како и што се очекуваше е во водство по првиот круг од претседател Јири Драхош. По пребројувањето на 99.

Земан победи во првиот круг на претседателските избори во Чешка

Стандард - 13.01.2018

Чешкиот претседател Милош Земан не успеа да освои втор претседателски мандат во првиот круг на изборите, објави Асошиејтед прес. Тој се пласираше во вториот круг со голема предност пред другите кандидати, дополнува Франс прес.

(Видео) Полугола активистка му се нафрли на чешкиот претседател во моментот кога тој требаше да гласа

Макфакс - 13.01.2018

Чесите втор ден гласаат на претседателските избори, на кои осуммина кандидати се надеваат дека ќе успеат да го соборат актуелниот претседател на државата, Милош Земан. Во трката по нов петгодишен мандат за функцијата која е претежно церемонијална е ...

Избори во Чешка, шоу на украинската феминистка

+инфо - 13.01.2018

Вториот гласачки ден завршува денеска во 14 часот, а објавувањето на првите прелиминарни резултати се очекува околу 20 часот. Овде уште не е објавен никаков резултат од првиот ден на претседателските избори, освен дека на нив својот глас го дале две ...

(ВИДЕО) Жена во топлес со погрдни зборови против чешкиот претседател: „Земан е проститутка на Путин!„

Локално - 13.01.2018

Жена се обиде да го спречи 73 годишниот чешки претседател Милош Земан да го оствари своето право на глас за време на гласањето на претседателските избори во земјата. На видеото што го објавија чешките медиуми може да се види дека жената се соблекува ...

Втор ден од првиот круг на претседателските избори во Чешка

Нетпрес - 13.01.2018

Првиот круг од претседателските избори во Чешка влезе во саботата во вториот дена, а фаворит е сегашниот претседател Милош Земан за кој се очекува дека ќе го освои вториот мандат. Седумдесет и тригодишниот Милош Земна ја водеше својата кампања на ...

Втор ден избори во Чешка, девојка се стрча кон Земан: "Ти си проститутка на Путин"

Press24 - 13.01.2018

Втор ден од претседателските избори во Чешка. Кога излезе да го даде својот глас и претседатело Милош Земан, му се нафрлила полугола активистка, која почнала да извикува „Земан е проститутка на Путин!“.

Втор ден од претседателските избори во Чешка

Стандард - 13.01.2018

Втор ден од претседателските избори во Чешка. Девет се кандидатите за оваа позиција. Фаворит е Милош Земан, кој стана првиот директно избран претседател на Чешката Република во 2013 година. Сепак, неговата можна победа е далеку од сигурна.

Топлес пред Земан: „Ти си курва на Путин“ (ФОТО)

МКД - 12.01.2018

Додека претседателот на Чешка Милош Земан се подготвуваше да гласа, една жена ја соблече маицата и застана пред него викајќи на англиски јазик „Земан е курва на Путин.“ Жената дотрча од толпата новинари на гласачкото место во Прага и застана ...

Во топлес пред Земан: Ти си проститутка на Путин (фото)

Канал5 - 12.01.2018

Додека претседателот на Чешка, Милош Земан се подготвувал да гласа, една жена ја соблекла маицата и застанала пред него викајќи на англиски “Земан е проститука на Путин“. Жената истрча од масата новинари на гласачкото место во Прага и застана ...

Видео: Гола жена се фрли врз чешкиот претседател додека гласаше - обезбедувањето жестоко ја собори

Press24 - 12.01.2018

Жена се обиде да го спречи чешкиот претседател Милош Земан да го оствари своето право на глас за време на претседателските избори во земјата. На видеото што го објавија чешките медиуми, може да се види дека жената ја соблекува горната облека и ...

Земан води, но не победи во првиот круг од изборите во Чешка

Алфа - 13.01.2018

Актуелниот чешки претседател Милош Земан е во убедливо водство на претседателските избори што во земјата се одржуваат вчера и денеска, но не успеа да победи во првиот круг, покажуваат првичните податоци.

Протест на полугола феминистка на изборите во Чешка

Канал5 - 13.01.2018

Без облека на горниот дел од телото и натпис кој земан на навредлив начин го поврзува со Путин, активистка на организацијата за права на жените Фемен му се втурна на чешкиот претседател Милош Земан во моментот кога требаше да го даде својот глас на ...

Чешка: Земан и Драхош ќе ги одмерат силите во вториот круг од претседателските избори

Макфакс - 13.01.2018

Актуелниот чешки претседател Милош Земан и поранешниот прв човек на Чешката академија на науките, Јиржи Драхош ќе ги одмерат силите во вториот круг од претседателските избори во Чешка, што ќе се одржат 26 и 27 јануари.

Чесите избираат претседател

Канал5 - 13.01.2018

Втор ден граѓаните на Чешка гласаат на претседателските избори. Според анкетите направени пред гласањето, се очекува актуелниот претседател Милош Земан да го добие првиот круг, но изгледа дека е малку веројатно дека ќе добие целосно мнозинство.

Милош Земан води на претседателските избори во Чешка

Либертас - 13.01.2018

Актуелниот претседател на Чешка, Милош Земан освои 41,55 отсто, а академикот Јиржи Драхош 25,23 отсто од гласовите во првиот круг на претседателските избори во Чешка. После нив следуваат Павел Фишер со 9,56, Михал Харачек со 8,8 и Марек Нишлер со ...

Убедлива победа на Земан во Чешка

Република - 13.01.2018

Сегашниот претседател Милош Земан и академикот Јиржи Драгош се победници во првиот круг на претседателските избори во Чешка и тие ќе ги одмерат силите во вториот на 26 и 27 јануари. Земан освои 41,55 отсто, а Драхош 25,23 отсто од гласовите.

ВИДЕО: Полугола активистка му се нафрли на Земан

А1 On - 13.01.2018

Чесите втор ден гласаат на претседателските избори, на кои осуммина кандидати се надеваат дека ќе успеат да го соборат актуелниот претседател на државата, Милош Земан. Во трката по нов петгодишен мандат за функцијата која е претежно церемонијална е ...

Втор ден од првиот круг на претседателските избори во Чешка

Точка - 13.01.2018

Првиот круг од претседателските избори во Чешка влезе во саботата во вториот дена, а фаворит е сегашниот претседател Милош Земан за кој се очекува дека ќе го освои вториот мандат. 73-годишниот Милош Земна ја водеше својата кампања на платформата на ...

Втор ден од претседателските избори во Чешка

Курир - 13.01.2018

Втор ден од претседателските избори во Чешка. Девет се кандидатите за оваа позиција. Фаворит е Милош Земан, кој стана првиот директно избран претседател на Чешката Република во 2013 година. Сепак, неговата можна победа е далеку од сигурна.

(ВИДЕО) Жена се соблече гола и го навредуваше Земан додека гласа

ТВ21 - 13.01.2018

https://www.youtube.com/watch?v=zhMlkMLhnOo На видеото што го објавија чешките медиуми, може да се види дека жената ја соблекува горната облека и започнува да довикува погрдни зборови на англиски јазик против Земан.

ВИДЕО: Полугола феминистка му се втурна на Земан на изборите во Чешка

Либертас - 13.01.2018

Инцидент на претседателските избори во Чешка: полугола активистка на Фемен му се втурна на Милош Земан во моментот кога тој требаше да гласа. Без облека на горниот дел од телото и натпис „Земан – к.

Чешка: Земан и Драхош ќе ги одмерат силите во вториот круг од претседателските избори

Вечер - 13.01.2018

Актуелниот чешки претседател Милош Земан и поранешниот прв човек на Чешката академија на науките, Јиржи Драхош ќе ги одмерат силите во вториот круг од претседателските избори во Чешка, што ќе се одржат 26 и 27 јануари.

Втор ден од претседателските избори во Чешка

Алфа - 13.01.2018

Чесите втор ден гласаат на претседателските избори. Чесите втор ден гласаат на претседателските избори. Според анкетите направени пред гласањето, се очекува актуелниот претседател Милош Земан да го добие првиот круг, но изгледа дека е малку ...

Милош Земан води на претседателските избори во Чешка

Локално - 13.01.2018

Актуелниот претседател на Чешка, Милош Земан освои 41,55 отсто, а академикот Јиржи Драхош 25,23 отсто од гласовите во првиот круг на претседателските избори во Чешка. После нив следуваат Павел Фишер со 9,56, Михал Харачек со 8,8 и Марек Нишлер со ...

Земан со убедливо водство во првиот круг избори во Чешка

Нова ТВ - 13.01.2018

Сегашниот претседател Милош Земан и академикот Јиржи Драгош се победници во првиот круг на претседателските избори во Чешка и тие ќе ги одмерат силите во вториот на 26 и 27 јануари. Земан освои 41,55 отсто, а Драхош 25,23 отсто од гласовите.

Полугола активистка му се нафрли на чешкиот претседател за време на гласањето

Кајгана - 13.01.2018

Чесите втор ден гласаат на претседателските избори, на кои осуммина кандидати се надеваат дека ќе успеат да го соборат актуелниот претседател на државата, Милош Земан. Во трката по нов петгодишен мандат за функцијата која е претежно церемонијална е ...

(ВИДЕО) Полугола активистка го навредуваше Земан додека гласа

Нова ТВ - 13.01.2018

Жена се обиде да го спречи чешкиот претседател Милош Земан да го оствари своето право на глас за време на претседателските избори во земјата. На видеото што го објавија чешките медиуми, може да се види дека жената ја соблекува горната облека и ...

ВИДЕО: Полугола феминистка му се втурна на Земан на изборите во Чешка

Локално - 13.01.2018

Инцидент на претседателските избори во Чешка: полугола активистка на Фемен му се втурна на Милош Земан во моментот кога тој требаше да гласа. Без облека на горниот дел од телото и натпис „Земан – к.

Полугола активистка му се нафрли на чешкиот претседател во моментот кога тој требаше да гласа

Точка - 13.01.2018

Чесите втор ден гласаат на претседателските избори, на кои осуммина кандидати се надеваат дека ќе успеат да го соборат актуелниот претседател на државата, Милош Земан. Во трката по нов петгодишен мандат за функцијата која е претежно церемонијална е ...

(Видео) Полугола активистка му се нафрли на претседателот

Sky - 13.01.2018

Чесите втор ден гласаат на претседателските избори, на кои осуммина кандидати се надеваат дека ќе успеат да го соборат актуелниот претседател на државата, Милош Земан. Во трката по нов петгодишен мандат за функцијата која е претежно церемонијална е ...

Полугола активистка му се нафрли на чешкиот претседател во моментот кога тој требаше да гласа

Скопје24 - 13.01.2018

Чесите втор ден гласаат на претседателските избори, на кои осуммина кандидати се надеваат дека ќе успеат да го соборат актуелниот претседател на државата, Милош Земан. Во трката по нов петгодишен мандат за функцијата која е претежно церемонијална е ...

Полугола активистка му се нафрли на чешкиот претседател

Тера - 14.01.2018

Чесите втор ден гласаа на претседателските избори, на кои осуммина кандидати се надеваат дека ќе успеат да го соборат актуелниот претседател на државата, Милош Земан. Во трката по нов петгодишен мандат за функцијата која е претежно церемонијална е и ...